Softwer

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
whinchester
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2008, 16:16

Softwer

Post by whinchester » 27 Jun 2008, 16:27

pozdrav svima !
evo samo da se predstavim ,ja sam darko ,iz sd-a ,sviram naki stari pianino :D vec duzhi period ,i sad sam nabavio klavijaturu pa bih neshto da upitam ...
verovatno su mnogi od vas chuli za softwer "guitar fx box" koji sluzhi da kada se ukljuchi gitara u zvuchnu karticu ,on stvara kojekakve distorzije ,reverbove ,wah wahove i program je po meni visokog kvaliteta .e sad ja recimo pitam vas jel postoji tako neki program da ja ushtekam moju kljavu u zvuchnu karticu ,i da i ja dobijem zvuke hammonda ,synthova i shta znam ??? nemojte zameriti ako je pitanje glupo ,al jbg neam iskusvta sa tim stvarima .

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Softwer

Post by dejankuki » 27 Jun 2008, 17:00

Ukratko ima...

Samo, moraces da ukljucis tvoju klavijaturu preko MIDI prikljucaka, a ne preko audio izlaza... a to mozes na nekoliko nacina

preko USB interfejsa, preko GAMEPORT interfejsa, preko kartice koja ima MIDI konektore...


E sad, da bi ti mi pomogli, molim te kazi ti nama

1. koja je klavijatura u pitanju
2. koji zvucnu imas
3. da li imas taj famozni game port na zvucnoj ili posebno (nije bitno)

4. ako nisi verziran oko termina i komponenti koje imas na kompjuktoru svom... mozda je jos bolje resenje da slikas pozadinu kompjutera pa da nam posaljes slike, plus tacne oznake tvoje opreme, muzicke kartice...

sve ovo da bi MI znali cime raspolazes i onda cemo te lakse uputiti u svet Virtuelnih instrumenata... ili popularno VSTi



BTW, guitar FX box pravi neko, nase gore list (ex-yu) Saša Gojkovic, ali nije mnogo popularan...a mozda bi trebalo da bude...

whinchester
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2008, 16:16

Re: Softwer

Post by whinchester » 27 Jun 2008, 23:47

prvo da se izvinim shto sam stavio temu na pogreshno mesto ,al dobro evo ispravili ste to :D ...
imam jamahu psr e203 ,na njoj imaju neki izlazi ,par puta mi je ortak ukljuchivao u komp preko nekog obichnog kabla u line-in i ono radilo je(mogao sam da snimam pomocu s.forga) .zvuchna mi je REALTEK ,i kolko ja znam mislim da je integrisana na plochu .poshto se ne razumem ja mnogo u "rechnik" za klavijature ,u tako te MIDI i VSTi stvari ako mozhete pod nashki da mi kazhete kako ,shta ,shta mi je potrebno ,koja je najbolja varijanta ,i da li je uopshte moguce ,ja bih vam bio vrlo zahvalan . :wink:

whinchester
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2008, 16:16

Re: Softwer

Post by whinchester » 27 Jun 2008, 23:48

evo sad cu i slike da okachim

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Softwer

Post by dejankuki » 28 Jun 2008, 00:44

whinchester wrote:poshto se ne razumem ja mnogo u "rechnik" za klavijature ,u tako te MIDI i VSTi stvari ako mozhete pod nashki da mi kazhete kako ,shta ,shta mi je potrebno ,koja je najbolja varijanta ,i da li je uopshte moguce ,ja bih vam bio vrlo zahvalan . :wink:

Mozes, ali ipak ces morati da porazmislis koji ce nacin tebi odgovarati (tipujem drugi)

ok, videh da ima klavijatura ima MIDI prikljucak... sa zadnje strane...

Image


U tom slucaju ti treba ovakav kabli
Image

koji ces da ukljucis na ovakav prikljucak...
Image

Ali posto si rekao da imas Realteck onboard, garant 99.9% nemas takav prikljucak na kartici.. mozda imas na ostalom delu maticne ploce... a ako ipak nemas... u tom slucaju...
ili kupis dodatnu karticu koja ima gameport..
Image

ili kupis MIDI to USB
Image
Image

to je kabli/interfejs koji ima sa jedne strane MIDI konektore a sa druge strane usb priklucak... i jedan takav te spasava davanja nocva za kabli i karticu posebno... mada da budem iskren, u ceni je jednako... ali za karticu moras da otvaras kuciste, verovatno da instaliras drajvere a sa ovom drugom solucijom samo da prikljucis.... mislim da nemas potrebe za dodatnim drajverima... no bilo kako bilo. odluka je na tebi...




A inace taj tvoj drug je klavijaturu prikljucio na Audio izlaz/ulaz...
Image

to je OK, ali tako mozes samo audio da snimas... ne i da pokreces virtualne instrumente...

Da bi pokrenuo Virtuelne instrumente moras prvo da kupis ili nabavis neku od ove ve solucije... a onda ces moci veeeeeeoma lako.. prosto je...

whinchester
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2008, 16:16

Re: Softwer

Post by whinchester » 28 Jun 2008, 12:41

brate nisi svestan koliko sam ti zahvalan na ovome :) .znachi svaka ti dala !
od ovih navedenih najbolja mi se chini ova midi-usb ,pa cu i nju da probam .
eto josh ako nije problem ,de reci mi gde da potrazhim midi-usb kabl ? jel mora da palim do mitrosa ,sky-a ili mogu da nadjem u nekoj prodavnici za kablove i tako to?
josh jednom hvala...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Softwer

Post by dejankuki » 28 Jun 2008, 13:09

whinchester wrote:brate nisi svestan koliko sam ti zahvalan na ovome :) .znachi svaka ti dala !
Cuti bre da te moja zena ne cuje. pobice nas!!! :)

whinchester wrote:od ovih navedenih najbolja mi se chini ova midi-usb ,pa cu i nju da probam .
paaa i ja sam "tipovao" na tu soluciju... najbezbolnija je... valjda...

whinchester wrote:eto josh ako nije problem ,de reci mi gde da potrazhim midi-usb kabl ? jel mora da palim do mitrosa ,sky-a ili mogu da nadjem u nekoj prodavnici za kablove i tako to?
Hmmm, mislim da ces morati da obidjes veci broj muzickih prodavnica, pazi MUZICKIH.. ovo nema o obicnim prodavnicama, tako da...

a vrlo verovatno ces morti da narucis i da ceks neki dan ili nedelju... budi uporan my maan...

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Softwer

Post by Reverse » 28 Jun 2008, 14:57

Cene su kolko sam ja gledao u Nishu, od 3200 do 3800+ din, mada bi u BG verovatno bilo jeftinije...

whinchester
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2008, 16:16

Re: Softwer

Post by whinchester » 25 May 2011, 20:59

Evo posle mnogo mnogoo vremena kupio sam usb-midi adapter. Evo sam ga komp prepoznao sve super, al shta sad? :? Kako da pichim orgulje uz pomoc ovog chuda? :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Softwer

Post by dejankuki » 26 May 2011, 21:45

Umesto Rrecord MIDI u windovsovoj mikseti namesti da snima MP3 ili "what you hear" .. ne znam tacno... zavisi sta kako radi na tvojoj mashini..

ili u programu u kome snimas, otvori jedan midi i jedan audio kanal.. pa onda kazi record audio, a sviraj midi..

ili snimi midi pa onda kazi u programu export as wav or mp3..

ima milijon nacina, jedino ne znam u kom programu radis, kako radis.. gde ti tece signal itd itd...

whinchester
Posts: 16
Joined: 27 Jun 2008, 16:16

Re: Softwer

Post by whinchester » 27 May 2011, 12:22

E care uvek se ti javish da odgovorish, svaka chast.
Ne mora da bude besplatan, znachi ja to onako chisto da ne bude da zagovaram pirateriju a ne znam dal je dozvoljeno to ovde xD... A pazi ja znam za dva od ovih shto si mi ti preporuchio, ali nije to to. Ja hocu da mi snima sve shto ja sviram, ali da koristi onu "midi bazu" koja mi je u klavijaturi. Sad ne znam da li me iko razume... Ja znachi snimim neshto sa kljave, a softwer koristi onu standardnu bazu midi zvukova shto ima u vindovsu, eksportujem to u wave ali nije to to. Ja hocu da onaj zvuk iz kljave takav identichan prenesem na komp u wave ili mp3 obliku. Razumecu ako mi niko ne odgovori :? :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Softwer

Post by dejankuki » 27 May 2011, 13:35

onda spojis instrument audio kablom... i snimas audio a ne MIDI... :? :? :?

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Softwer

Post by Reverse » 27 May 2011, 21:48

Meni onda nije jasno zasto si uzeo usb-midi, kada hoces da snimas audio iz klavijature?

Mada veruj mi, bilo koja jeftinija klavijatura nece zvucati bolje od VSTi-a.
Tako da ako trazis sto verniji zvuk pozabavi se VSTima kad vec imas usb-midi.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest