Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
toza
Urednik
Posts: 817
Joined: 09 Jul 2006, 20:35

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by toza » 06 Apr 2008, 18:47

Pazi, ja ne znam iz kog razloga on razdvaja kanale na L i R, ali sto ne probas ove ponudjene opcije, pa da vidis u cemu je stvar.
Mozda su samo oznake takve, a on snima stereo. U svakom slucaju probaj samo opcije iz STEREO dela,
jer kazem, mozda ih on samo tako naziva...Uostalom videces u mixeru da li signal ide sa L ili R...

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by Reverse » 06 Apr 2008, 21:23

Uspeo sam, skroz sam panovao iz klavijature kontrabas na levi, a klavir na desni kanal, i gledao shta se deshava u FL-u... Znachi treba da se izabere Aux 1L - Aux 1R...

Bas sam probao da sviram i preko midija, i to sam ucitao neki klavir od 200MB, i midi latencije uopste nema... :D

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by Zlo » 18 Apr 2008, 01:44

goodlikesweeper wrote:Instalirao sam guitar rig 3,i ASIO4ALL v2 drajever.Latenciju sam uspeo da svedem na podnosljiv nivo,zvuk je OK takodje,ali pored zvuka imam dosta buke,zujanja.Tesko da bih mogao tako svirati.Da li mogu to nekako da podesim?Zvucna nije integrisana,kostala je nesto manje od 1000 dindzi pre jedno dve godine.

Vec si u nekom kasnijem postu naveo da imas iskustva sa podesavanjima pa te necu pitati da li si u GR3 sve podesio kako treba.
Onaj noise reduction u GR ubija sum koji se javlja kod hi gain simulacija a ti si napisao da bruji odmah po startovanju programa.
Ono sto meni pada na pamet je da si mozda preterao sa smanjenjem latence.Povecaj latencu u GR3 i reci da li i tada bruji.
Ako povecanjem latence sum nestaje onda ti ne preostaje nista drugo nego oglase u ruke i bar SB live i download kx drivera.I pogledaj na ovom forumu ili na kx sajtu informaciju koje SB kartice su podrzane.Cini mi se ka kx "gura" samo kartice sa EMU cipom.

Iz iskustva znam da "kartica od 1000 dinara" nije nista bolja od integrisane.Ja sam imao sa integrisanom problem ciji su simptomi bili potpuno isti simptomima tvog problema.Sa nekom zvucnom od 12evra situacija se nije popravila.
Audigy nije "ozbiljna " kartica ali sljaka bez velike latence .Naravno "pogurana"kx driverom.

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by goodlikesweeper » 18 Apr 2008, 15:54

Podesio sam,jos pre neko vreme.Ako ne koristim distorzije nema suma uopste.A ako koristim,sum ubija!Tako da sam koristio svoju pedalu plus reverbi delay-i ostali efekti iz guitar rig-a.Mada,sad nije bitno,posto sam kupio procesor... 8)

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by KnightOfDoom » 18 Apr 2008, 16:04

Ako ti se javlja zujanje i sum samo kada ne sviras stavi noise gate u guitar rigu. Sad je kasno ali ... :)

modesty
Posts: 2
Joined: 12 Jun 2008, 03:34

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by modesty » 12 Jun 2008, 03:43

Pozdrav svima! Za početak oko ove latencije - ko god koristi neki od Cubase, ne treba mu Asio driver jer ima u samom Cubase da se to podesi. Koga stvarno zanima, a nije provalio neka pita. Ne vazi u odredjenim slučajevima ali zato postoji KX driver. Mnogo je bolja varijanta, pogotovo za Sound blaster kartice. Evo link

Code: Select all

http://kxproject.lugosoft.com/

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by dejankuki » 12 Jun 2008, 10:11

Prvo i prvo , dobrodosao na forum!!...

kao drugo i drugo ;)
With all DO respect, ali tema o KX drajverima je odavno otvorena ovdi! viewtopic.php?f=25&t=376

Sto se tice ASIO steinbergovoh drajvera ja ih koristim i nemam nikakvih problema!!

naravno, posto creative kartice (a imam audigy, onaj prvi) imaju E-MU cipove, sredili su da prilikom snimanja, kartice i drajveri kompenzuju letency tako da ja nemam nikakvih problema...
Jedini problem je kad zelim da trigerujem VSTi preko nekog spoljneg kontrolera, ali boze moj, snimim u MIDI, sa kojim nema kasnjenja, pa ga posle VSTi-jujem (koja rec???)

User avatar
Creepy
Posts: 71
Joined: 02 Apr 2008, 20:23
Location: Beograd
Contact:

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by Creepy » 12 Jun 2008, 15:51

Shto se tiche zujanja i brujanja u Guitar Rig-u, jel imao neko iskustva sa USB interfejsima za gitaru, tipa Line6 Toneport GX, M-Audio JamLab isl..?
I meni se javlja shum na samom line-in portu (i kad iskljuchim kabl i gitaru), verovatno zbog nekih napona na matichnoj plochi ili tako neshto, zato mislim da bi ovi USB konverteri bili mnogo bolji jer kompu shalje digitalni a ne analogni signal (a digitalni ne moze da ima shum :D )

Nego zanima me jel neko lichno probao? Vredi li dati 60-70 evra za tako neshto ili je chisto bacanje para?

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by Critical » 12 Jun 2008, 16:18

jel imao neko iskustva sa USB interfejsima za gitaru, tipa Line6 Toneport GX, M-Audio JamLab isl.
Imas skroz gore u desnom uglu dugme pod nazivom PRETRAGA,pa ono nece da boli ako malo potrazis po forumu :D

User avatar
Creepy
Posts: 71
Joined: 02 Apr 2008, 20:23
Location: Beograd
Contact:

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by Creepy » 12 Jun 2008, 20:57

Critical wrote:
jel imao neko iskustva sa USB interfejsima za gitaru, tipa Line6 Toneport GX, M-Audio JamLab isl.
Imas skroz gore u desnom uglu dugme pod nazivom PRETRAGA,pa ono nece da boli ako malo potrazis po forumu :D
Naravno da sam prethodno kopao :) , ali nigde nisam nashao odgovor na pitanje: da li je neko lichno koristio ove spravice, ako jeste, i da li se javlja nezeljeni shum (kao sto ja imam na line-in)?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by dejankuki » 12 Jun 2008, 21:49

Ne, nema sum!!!... sam uredjaj nema sum, ali moze ga imati gitara ili neki uredjaj pre gitare... znaci samo od uredjaja PRE njega mozes zakaciti sum!

modesty
Posts: 2
Joined: 12 Jun 2008, 03:34

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by modesty » 13 Jun 2008, 03:45

dejankuki wrote:Prvo i prvo , dobrodosao na forum!!...

kao drugo i drugo ;)
With all DO respect, ali tema o KX drajverima je odavno otvorena ovdi! viewtopic.php?f=25&t=376

Sto se tice ASIO steinbergovoh drajvera ja ih koristim i nemam nikakvih problema!!

naravno, posto creative kartice (a imam audigy, onaj prvi) imaju E-MU cipove, sredili su da prilikom snimanja, kartice i drajveri kompenzuju letency tako da ja nemam nikakvih problema...
Jedini problem je kad zelim da trigerujem VSTi preko nekog spoljneg kontrolera, ali boze moj, snimim u MIDI, sa kojim nema kasnjenja, pa ga posle VSTi-jujem (koja rec???)
Hvala na dobrodošlici i izvinjenje za KX : )

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by Mithrandir » 15 Jun 2008, 18:01

Pocinjem polako da ucim Cubase. Instalirao sam Asio4all driver i pokusavam da snimim nesto sa mic-om. Kad u Cubase-u odem u Devices Setup>VST Audiobay pa izaberem Asio4all driver, u listi za VST Outputs mi stoji NOT CONNECTED (tacno i kad snimam nesto input monitor radi, a output je "mrtav"). Kada u audiobay-u izaberem Asio multimedia driver (sto verovatno dolazi uz maticnu) onda radi, medjutim latency je ogroman (input >100ms, output>700ms). Dakle, ocigledno uopste ne koristim Asio4all driver...
Help!?

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by Mithrandir » 17 Jun 2008, 11:17

Anyone? :|

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by Rocket Roll » 17 Jun 2008, 14:33

Mithrandir wrote:...Asio4all driver, u listi za VST Outputs mi stoji NOT CONNECTED...
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest