Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by Mithrandir » 17 Jun 2008, 20:49

Hvala, Rocket, nisam video da ima jos opcija kad se klikne na maticnu u tom prozoru. Hm...pise mi da je Out unavailable :?

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by Rocket Roll » 17 Jun 2008, 20:56

Nisam stručan za ASIO4All... ali možda je sada pravo vreme da pročešljaš njihov support forum i da pročitaš uputstvo koje ide uz ASIO4All?

babastara
Posts: 17
Joined: 22 Jun 2008, 08:46

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by babastara » 23 Jun 2008, 22:02

Ovaj, koristim Cool edit pro 2.1i imam jedan problem. U Amplitude, Dinamic processing nema mi preseta "4:1 compressor > 20 dB". Zna li mozda neko shta trebam da uradim da bi se pojavio?

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by friedman » 01 Jul 2008, 20:39

Molio bih za pomoc oko neke (nadam se) sitnice :)
Kada snimam zvuk u kompjuter snimam ovako: Gitara --> Pojacalo (Marshall MG10CD) --> Line in na integrisanoj zvucnoj.
E sad, kada snimam, koliko je pojacano pojacalo, toliko je jak zvuk na kompu. To mi stvara problem, jer kad god hocu nesto da snimim, pojacalo mora da bude otpanjeno :(
Kako da resim ovaj problem, da li postoji neki nacin da mutiram pojacalo?

Hvala unapred na pomoci!

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by friedman » 03 Jul 2008, 17:02

Niko? :(

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by dejankuki » 03 Jul 2008, 17:06

Hmm u principu postoji nacin da mutiras pojacalo, a to je da otkacis svucnik rucno. Medjutim, da li si u sound > RECORDING properties cekirao line inn i isti taj pojacao...

Cesto se desava da ljudi to ne provere... !?

User avatar
Creepy
Posts: 71
Joined: 02 Apr 2008, 20:23
Location: Beograd
Contact:

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by Creepy » 04 Jul 2008, 11:12

Ne znam na koji nachin snimash iz pojachala (sa kog outputa) ali ako imash izlaz za slushke zabodi u njega i trebalo bi da se automatski mutuje.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by Rocket Roll » 04 Jul 2008, 11:30

dejankuki wrote:Hmm u principu postoji nacin da mutiras pojacalo, a to je da otkacis zvucnik rucno.
Samo da ispravim ovo - ako je tranzistorac, pojačalo će raditi sa otkačenim zvučnikom... ako se žice ne spoje i ako ti Krišna bude u pomoći. Ako bi otkačio zvučnik na lampašu, pojačalo bi istog trena krepalo jer ne može da gura beskonačni otpor.

Dummy load je generalno bolje rešenje.

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by friedman » 04 Jul 2008, 12:57

@ dejankuki - Cekirao sam line in u podesavanjima zvuka i pojacao ga do kraja, ali nista od poboljsanja...

Kabl iz pojacala u komp ide iz line-out-a na pojacalu, koji je obelezen na slici
Image

Ulaz desno od njega je "Emulated Headphone Out", da li da probam sa njim?
I ima li uopste svrhe konektovati gitaru kroz ovo pojacalo a ne direkt u karticu, tj. da li ovo pojacalo uopste "prilagodjava" zvuk kompu?

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by friedman » 04 Jul 2008, 20:56

Evo resih prvi problem, sa line-out om. Samo sam kabl utaknuo u Headphone out i sad Amplitube radi vrhunski!

Medjutim, javio mi se novi problem. :(
Koji god zvuk da napravim ili koji god preset da iskoristim strasno krci iz zvucnika, pa threshold od Noise Gate moram da pojacam skoro do kraja, sto mi automatski ubije sustain...
Ima li mi spasa? :)

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by Dushan S » 05 Jul 2008, 04:30

Kad se za 100 evrića može rešiti problem snimanja na kompu kupovinom V-ampa ili nečeg nalik tome i kad ti bilo ko može za sitne pare napraviti D.I. ja se ne bih smarao sa tim rešenjima. Ako postoji minimum ambicije da se naprave demo pesmice ili nešto slično, što onda odmah ne rešiti problem kako treba?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by Tiki the Boyler » 08 Jul 2008, 23:43

Dushan S wrote:Kad se za 100 evrića može rešiti problem snimanja na kompu kupovinom V-ampa ili nečeg nalik tome i kad ti bilo ko može za sitne pare napraviti D.I. ja se ne bih smarao sa tim rešenjima. Ako postoji minimum ambicije da se naprave demo pesmice ili nešto slično, što onda odmah ne rešiti problem kako treba?
Ali zašto dati 100EUR u komadu i riješiti problem, kada možeš dati 10 puta po 20EUR za priručna rješenja i usput se zanimati nečim (što nije muzika) cijelo ljeto?!? :lol:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by Dushan S » 12 Jul 2008, 03:46

Pa da, ali kad se daje na malo a više, manje boli, a i uvek postoji ta nada da će na kraju biti "Prošao sam jeftinije" :mrgreen:

User avatar
Creepy
Posts: 71
Joined: 02 Apr 2008, 20:23
Location: Beograd
Contact:

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by Creepy » 12 Jul 2008, 12:57

Ja sam najzad juche pazario TonePort GX i odushevio se.. :D
Za 70 ajvara reshio sam sve probleme snimanja gitare na komp. Kad koristim njihov Direct Monitoring i GearBox softver latencije (skoro) da nema (mislim, ima je uvek, ali je ovako potpuno neprimetna :) )
Nema zujanja, nema pishtanja, nema zene da ti s**e, nema dece da se deru, milina.. :lol:
Kad skupim pare mislim da cu uzeti UX1 ili UX2, chisto da mogu da bocnem dva mikrofona i dve gitare u isto vreme.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Osnove snimanja zvuka pomoću kompjutera iliti FAQ

Post by dejankuki » 12 Jul 2008, 13:27

Prvo, CESTITKE na kupovini i da bog da snimis album na njemu ;) ... podeli utiske o njemu u posebnoj temi,


i ne zaboravi...
:worthless:


Creepy wrote:Kad skupim pare mislim da cu uzeti UX1 ili UX2, chisto da mogu da bocnem dva mikrofona i dve gitare u isto vreme
Hmmm, to ipak neces moci.... naime. UX2 ima dva mix i dva instrument ulaza... ALI samo po jedan od njih je aktivan u isto vreme... znaci u najboljem slucaju mozes da ukljucis JEDAN mikrofon i JEDAN instrumenat istovremeno... tj. ti mozes da ukljucis sve, ali ipak moras da izaberes jedan mic i jedan inst, koji ce biti aktivni....


Sto se tice dileme, MOJ savet ti je da kupis UX2 jer on ima i phantom napajnje. Mozda ti nece biti potrebno, ali nek' si ima... bolje je nego da sutra-prekosutra dokupujes jos jedan uredjaj, samo da bi imai to phamozno phantom napajnje!!!



sirac-sunka, opet sam upotrebio smajli

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest