Problem sa Guitar Rigom

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Problem sa Guitar Rigom

Post by mislim_stvarno » 28 Aug 2010, 14:38

Wolf wrote:Zvuk je nula u poređenju sa bilo kojim pojačalom... zvuk je nekak suv i plastičan...
i ja sam mislio da je zvuk u guitar rigu ili amplitube-u odličan, dok nisam prvi put uključio gitaru u pojačalo... :)
za sviranje na slusalicam je fantastican :mrgreen:

ali se za zvucnike slazem

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Problem sa Guitar Rigom

Post by Stanko » 29 Aug 2010, 10:20

Wolf wrote:Zvuk je nula u poređenju sa bilo kojim pojačalom... zvuk je nekak suv i plastičan...
i ja sam mislio da je zvuk u guitar rigu ili amplitube-u odličan, dok nisam prvi put uključio gitaru u pojačalo... :)
Preterujete, ja isto nisam ljubitelj digitalije, ali na npr na mojim microlab solo2 zvucnicima guitar rig / amplitube izvlace odlicne klinove. Na blind testu retko ko bi ocenio sta je pojacalo, sta komp. Ja doduse nikad nisam namestio distorziju na kojoj sam bio zadovoljan.

Plus poslusajte ljude sa foruma koji sve snimaju preko kompa, upravo preko ovakvih progama i recite da im je los zvuk ;)

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Problem sa Guitar Rigom

Post by ness » 29 Aug 2010, 15:24

Stanko wrote:
Wolf wrote:Zvuk je nula u poređenju sa bilo kojim pojačalom...


Plus poslusajte ljude sa foruma koji sve snimaju preko kompa, upravo preko ovakvih progama i recite da im je los zvuk ;)

@Wolf , Ajd' sad,nemoj da se prosipas... :mrgreen: Bilo kojim...Mani se tih stereotipa,ovo je 21. vek...?

@Stanko , Slazem se sa tobom,ali to ne vazi za ove sto porede pojacalo i neke plastikanere od "1500"W. :mrgreen:

Bach
Posts: 85
Joined: 10 Feb 2010, 20:43

Re: Problem sa Guitar Rigom

Post by Bach » 30 Aug 2010, 15:16

Ajd da ne otvaram novu temu da ovde i ja kazem svoj problem, doduse vezan je za Amplitube2 ali isti k**** jer i kad ukljucim guitar rig imam isti problem. Dakle ja imam m-audio audiophile 2496 karticu i u cubase-u cim stavim 2 amplitube ili guitar rig4 VST-a projekat zapucava. Na onoj skalici CPU usage mi pojeda procesor a imam AMD Athlon dual core 4200+... Pricao sam sa ljudima koji imaju slabije procesore a slicne muzicke karte i oni stave po 10-15 tih AM2 VST-ova i dodje im jedva do 50-60% CPU usage... Neko moze da pomogne?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest