REAPER

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

REAPER

Post by nemanjavelimirovic » 16 Jan 2009, 20:20

Mislim da je krajnje vreme da se pokrene tema...Primetio sam da mnogi na forumu koriste ovaj predivni software, pa hajde da se malo razmene iskustva o istom...Prvo pitanje : zasto Vam se svidja REAPER followed by: Ako Vam se ne svidja, zasto:....

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: REAPER

Post by Шмајсер » 16 Jan 2009, 23:29

бем ли га, ваљда зато што је лак за употребу, а мени од овога за сад више и не треба, солидно крља.
хвала ДејанКуки што си ми препоручио овај с-вер. 8)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

REAPER RE:

Post by dejankuki » 16 Jan 2009, 23:36


evolutionartist
Posts: 1
Joined: 23 Jul 2009, 19:14

Re: REAPER

Post by evolutionartist » 16 Aug 2009, 02:28

pozdrav! reaper je odlican program.zato sto je vrlo jednostavan a radi skoro sve sto i nuendo ili cubase.ja ga koristim za snimanje gitare uz pomoc guitar rig-a tako sto mu dodam simulaciju pojacala (marshalla, messe itd) a iz guitar rig-a samo dist i ostale efekte.kad sam poceo koristiti reaper i takvo snimanje zvuka za gitaru pitao sam se kako sam nekada moga bez njega. sam guitar rig za heavey je totalno sra**!tako da...ziveo reaper.bdw, exe fajl reapera je 4mb .... hahahahah... :)

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: REAPER

Post by nenadnenad » 30 Dec 2009, 17:46

A Guide to Reaper and EZDrummer Pt I ( 56K warning )


http://acapella.harmony-central.com/sho ... ?t=2051744

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: REAPER

Post by karton » 04 Nov 2012, 14:51

Korisnici Reaper-a - HELP?
Postoji li opcija da se exportuju svi tempo markeri iz projekta kao text fajlovi, znaci ono - da mi kad otvorim taj text fajl izlista sve markere i prikaze za BPM svaki i ostale statistike?
Nadam se da sam jasan, hvala.
Guglam evo vec 2 sata o tome, ali bezuspesno...

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: REAPER

Post by MUzzY » 07 Nov 2012, 14:51

Fantastican software. Odlicna alternativa budjavom Cubase-u.

Nije mi potreban pored Logic-a i ProTools-a doduse.

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: REAPER

Post by karton » 16 Nov 2012, 20:44

Jos jedno pitanje: Kako se u REAPER-u zoom-iraju prozori(uvecavaju/smanjuju)? Dakle - ono sto uobicajeno funkcionise sa: "ctrl+mousewheel+/-". Razbijam glavu vec danima, trazim po netu, ali ne znam kako se ta komanda zove tacno. Uglavnom, u REAPER-u je ta komanda podesena na neku drugu funkciju...
znaci - ovo sto ovaj lik radi na 20:15[youtube]jdGQTJ-1C1E#t=1215s[/youtube]?

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: REAPER

Post by Dushan S » 16 Nov 2012, 22:19

karton wrote:Jos jedno pitanje: Kako se u REAPER-u zoom-iraju prozori(uvecavaju/smanjuju)? Dakle - ono sto uobicajeno funkcionise sa: "ctrl+mousewheel+/-". Razbijam glavu vec danima, trazim po netu, ali ne znam kako se ta komanda zove tacno. Uglavnom, u REAPER-u je ta komanda podesena na neku drugu funkciju...
znaci - ovo sto ovaj lik radi na 20:15[youtube]jdGQTJ-1C1E#t=1215s[/youtube]?
Ne mogu ti odgovoriti na pitanje koje si postavio, ali sam dok čekam da mi se uploaduje nešto malo pogledao ovaj video. Ako si to gledao jer te interesuje ovaj metod kompresije i tretiranje vokala moram izraziti blago neslaganje sa ovim što lik radi.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: REAPER

Post by nemanjavelimirovic » 16 Nov 2012, 22:33

ctrl+mousewheel i +/-
ti shiri/shiri trake ili skuplja/siri kanale
Bar je tako kod mene podeseno... A ovo sa snimka je uradjeno u Video Editing software-u nekom. :ziveli:

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: REAPER

Post by karton » 17 Nov 2012, 08:32

Dushan S wrote:Ne mogu ti odgovoriti na pitanje koje si postavio, ali sam dok čekam da mi se uploaduje nešto malo pogledao ovaj video. Ako si to gledao jer te interesuje ovaj metod kompresije i tretiranje vokala moram izraziti blago neslaganje sa ovim što lik radi.
ne - slucajno sam se setio da je taj video dobar primer onoga sto trazim...btw, bilo bi korisno da si i obrazlozio svoje neslaganje, zar ne...
Last edited by karton on 17 Nov 2012, 08:42, edited 1 time in total.

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: REAPER

Post by karton » 17 Nov 2012, 08:40

nemanjavelimirovic wrote:ctrl+mousewheel i +/-
ti shiri/shiri trake ili skuplja/siri kanale
Bar je tako kod mene podeseno... A ovo sa snimka je uradjeno u Video Editing software-u nekom. :ziveli:
pa da - tako je po deafault-u....nego, da li je moguce zoomirati odredjene prozore u okviru softvera - npr. uvecati display nekog plugina, osim sa onim ''windows magnifier-om'' ? siguran sam da postoji neki plugin za tu namenu, pa cak da i sam REAPER ima tu opciju, samo skrivenu, kao i gomilu ostalih cool opcija :)

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: REAPER

Post by Dushan S » 17 Nov 2012, 17:29

karton wrote:
Dushan S wrote:Ne mogu ti odgovoriti na pitanje koje si postavio, ali sam dok čekam da mi se uploaduje nešto malo pogledao ovaj video. Ako si to gledao jer te interesuje ovaj metod kompresije i tretiranje vokala moram izraziti blago neslaganje sa ovim što lik radi.
ne - slucajno sam se setio da je taj video dobar primer onoga sto trazim...btw, bilo bi korisno da si i obrazlozio svoje neslaganje, zar ne...
Ma da, al onda idem u offtopic do jaja, pa rekoh, nem' pojma... Može to i ovako kako je on obrazložio, ali zapravo, ako pričamo o miksu, baje kao Shipley i Mutt Lange prvo iseku ceo vokal, često do nivoa slogova, i onda poravnaš prvo tako, što bi se reklo "ručno" odradiš nivelisanje. Ovde on u riperu stavlja te neke pre-fader krive, e sad ne znam da li reaper ima mogućnost da odradiš volume svakog clip-a odvojeno kad iseckaš, kao kod cubase-a, pretpostavljam da može. Znači, sitno seckanje, volume, i onda krosfejdovi. Nakon toga ti kompresor radi više kao efekat, tj farba, ne služi ti da pegla grubu dinamiku. Ovo traži ono nekih čuke drndanja ali rezultat je dobar. Isto bi radio i sa elementima bubnja ako je npr bubnjar nekonzistentan sa nogom ili dobošem (česta boljka srpskih bubnjara) ili bilo čime gde postoje nepoželjne velike razlike u dinamici.
Drugo, lik drži na jednom kanalu vokale od strofe i refrena koji su dinamički jako različiti a ima i neki šaputav vokal. To nije postavka koja ima smisla u praksi, kad nešto miksaš, osim ako nećeš da imaš čitavu šumu nacrtane automatizacije na kraju. Svaki od tih delova vokala traži potpuno drugačiji tretman, ne samo kompresorom, tako da bi u pravom miksu to bila bar tri različita kanala ako ne i više. Pošto bi to bili iseckani, ispeglani kanali, podešavanja kompresora bi odgovarala nameni, pa ti opet ne bi trebala tri redna kompresora. Konačno, mislim da je za taj "kompresovan a i dalje ima dinamike", prirodnjački trip, mnogo bolja paralelna kompresija. Ako nećeš da vokal diše onda ga lepo zgaziš do smrti sa dva redna kompresora, i to da se čuje da in jour fakin fejs i rešen problem :D Dakle, nije da tip nije dobio rezultat koji je hteo, ali nisam siguran koliko u praksi to ima primenu, osim u nekoj specifičnoj pesmi, ili situaciji da hoćeš samo da učitaš preset na kanal i zgovnaš vokal za dva minuta...

To ti je to :ziveli:

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: REAPER

Post by karton » 17 Nov 2012, 20:08

vrlo interesantno! hvala na korisnom offtopicu. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest