IK Multimedia Amplitube Jimi Hendrix

Moderators: dejankuki, toza, Reverse

Post Reply
User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

IK Multimedia Amplitube Jimi Hendrix

Post by Rocket Roll » 02 May 2007, 01:42

Baziran je na AmpliTube 2 engineu, ali donosi "nove" modele pojačala i pedala (hah, "nove"... stariji su čak i od mene). Ono što me tu zanima nije toliko Hendriksov zvuk koliko činjenica da je neko NaJzAd napravio UniVox UniVibe, Mosrite i Maestro fazeve, Rodžer Majerove Oktaviju, Axis i Classic Fuzz u VST obliku, i to, nadam se, dovoljno dobrom (AmpliTube 2 mi se definitivno više sviđa od Guitar Riga). Pa je onda tu i JTM100 Super Lead, Bassman, Dual Showman, tako te stvari... A tek kakav je GUI! Izubijan, oderan, "retro" do bola :D

****************

->AmpliTube Jimi Hendrix<-

****************

Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 02 May 2007, 02:11

Ušminkano nema šta... a i lepo radi... jes da nisam ljubitelj hendrix sounda (niti hendrixa generalno) ali ovo zaista dobro zvuči.

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 18 May 2007, 12:19

jel josh neko probao?

ja ga imam ali trenutno sam bez gitaru, pa ne mogu da probam. :(

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 22 May 2007, 15:17

Naročito zanimljiv wah. Na AmpliTube 2 wah ima kratak hod i jako je loše "uštiman" (IMHO). U ovoj verziji, međutim, pažljivim tweakovanjem i dobrom postavkom (recimo, wah -> neki fuzz -> UniVibe) može da se dobije onaj "spooky & uncanny Hendrixey vocal wah quality" (kada gitara "mekano priča", kao na primer - ne znam bolji primer - u prvom breaku "All Along The Watchtower").

Nažalost, izgleda da i digitalni fuzz pati od "sindroma digitalne distorzije" - možda malo manje, ali pati. Što će reći, ako hoćeš da "pržiš" u "65daysofstatic meets Metal Magnet" stilu, možeš lako da preteraš i da dobiješ ono loše digitalno klipovanje. Međutim se još uvek nisam detaljno zezao sa fuzzevima, a AmpliTube je generalno bitchin' hard na brzaka obuzdati (da ništa ne pobegne u crveno), videćemo.

Da zvuči bolje od dvojke - zvuči. Da troši manje procesora od dvojke - troši. Da su mu Leslie i kompresor bolji od dvojke - jesu, da ne poveruješ. Mane? Nema u sebi delay, moraš ga naknadno stavljati (što je teško lepo tweakovati ako iz početka ne sviraš sa delayem). UniVibe ubija. Izgleda da ću se zadržati na wah - UniVibe - Leslie kombinaciji, drajv vući iz samih emuliranih pojačala, i deinstalirati i AmpiTube 2 (Guitar Rig 2 sam još davno deinstalirao kada sam shvatio da njegov "presence" ne može da se meri sa AmpliTubeovom "dvojkom"). Čak i da nema wah - UniVibe - Leslie, zadržao bih ga zbog basovitosti. Stvarno liči na Twin Reverb po tom pitanju - jedna nota i jasno ti je šta "ballsy guitar sound" zapravo znači.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 24 May 2007, 23:22

Test fajl, malo je sve preterano - Strat, bridge pickup, u miksetu (šta da radim, štedim za DI box). Signal levo: UniVibe na vibratu, u Twin Reverb, odatle u Leslie emulaciju. Signal desno: wah u malo intenzivniji UniVibe, odatle u Bassmana, pa u Stereo Reverb. Levi lanac panovan u samom AmpliTubeu levo, desni desno. Wah - mrdan ručno.

->AmpliTubeJHtest,26 sekundi,1Mb<-

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest