Želim se baviti audio produkcijom! Kako?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Želim se baviti audio produkcijom! Kako?

Post by luka000 » 06 Nov 2009, 00:18

E ovako plairam da sledece godine upisem nesto po pitanju produkcije zvuka....e sad posto sam ja u potpunosti pocetnik po tom pitanju...bilo bi dobro da uzmem da radim na kompu koliko toliko da dobijem okvirnu sliku o tome....prelistavao sam teme i citao fox-ove postove, ali iskreno pogubio sam se u masi informacija.... evo ovako par pitanaja:
1) Od kog programa da pocnem ?
2)Koliko sam skapirao sve treba snimiti po kanalima i tek onda krenuti na produkciju....Ok gitaru cu lako line in u komp i snimaj sta sa bubnjevima(koliko sam skapirao battery bi mogao da se iskoristi), bas jedino mi pada na pamet da iskucam u gitar pro-u i da ga konvertujem u midi....
3) E sad dolazi finalni i glavni deo produkcija...koliko sam skapirao gledam gde ima sumova, mikrofonije....na EQ pojacavam/smanjujem frekvencije kako bi naglasio ili stisao neke delove na snimku......

Mozda je cak ovo vise pitanja da li dobro kapiram celu tu pricu...al eto puno bi mi znacilo da mi neko da tih par informacija pa cu posle sam da se mucim.....

video sam da ima neka skola u Novom Sad-u kao kurs od 3 meseca pa ima i produkcija zvuka da li ima nesto kod nas u Bg-u?

eto toliko od mene znam da sam udavio i najvervatnije sam dosadan al predpostavljam da cu ovde dobiti najbolje informacije :ziveli:

User avatar
rocknrolla
Posts: 5
Joined: 28 Oct 2009, 11:27

Re: Pomoc

Post by rocknrolla » 07 Nov 2009, 20:38

Sto se tice produkcije zvuka u Bg-u, imas Visu elektrotehnicku skolu (smer Audio i video tehnologije) na Vozdovcu i Fakultet dramskih umetnosti na Novom Beogradu...mislim da ima i nesto na BK ali nisam siguran da li to jos uvek postoji...

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Pomoc

Post by Kole man » 07 Nov 2009, 21:28

Ovo i mene zanima strasno,uradis pesme u studiju i posle izmiksas kako zelis

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Pomoć oko produkcije - sa kojim programom da počnem, itd?

Post by Tiki the Boyler » 08 Nov 2009, 00:13

Ljudi... ajte krenite od početka...

"Zvuk je... "

Recimo počnite sa udžbenikom "Audiotehnika za 3. razred srednje elektrotehničke škole"...
Manite se Programa za Produkciju i pominjanja riječi Produkcija uopšte... dobijam proliv od toga!
To vam otprilike dođe kao kad djetetu kupite plastični autić a ono ide okolo i priča kako je pilot bolida Formule 1!

Vremena... Vremena... Vremena...

User avatar
luka000
Posts: 326
Joined: 21 May 2008, 20:39
Location: Novi Beograd

Re: Pomoc

Post by luka000 » 08 Nov 2009, 11:17

rocknrolla wrote:Sto se tice produkcije zvuka u Bg-u, imas Visu elektrotehnicku skolu (smer Audio i video tehnologije) na Vozdovcu i Fakultet dramskih umetnosti na Novom Beogradu...mislim da ima i nesto na BK ali nisam siguran da li to jos uvek postoji...
Znam to sam vec sve ispitao....mada kazu da dramski daje pravo znanje a da je visa neozbiljna po tom pitanju....no to je sad druga tema.... :ziveli:

hvala Tiki za knjigu nabavicu je pa cu krenuti u studiozno citanje :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest