Snimanje akusticne gitare na PC

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
doyle777
Posts: 1209
Joined: 01 Jan 2010, 23:30
Location: Čačak
Contact:

Snimanje akusticne gitare na PC

Post by doyle777 » 04 May 2010, 14:30

Nisam znao gde da stavim ovu temu, a veoma mi je bitno, pa se nadam da biste vi mogli da mi pomognete. Koji je najbolji nacin za nasnimavanje akusticne gitare na PC. Gitara nema nikakve ulaze i to i pravi problem, jer se kod snimanja sa mikrofonom cuje sustanje, koje je nemoguce da se makne. Ako imate neku dobru ideju recite mi...

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Snimanje akusticne gitare na PC

Post by Tiki the Boyler » 06 May 2010, 00:29

Jedan ili dva kondenzatorska mikrofona male membrane u odgovarajuće mikrofonsko predpojačalo (ili audio interfejs sa istim) i to je to!

Mare_87
Posts: 159
Joined: 07 Sep 2008, 19:24

Re: Snimanje akusticne gitare na PC

Post by Mare_87 » 07 May 2010, 00:30

Pozeljno kondenzatorski, kao sto ti je kolega sa foruma rekao.
Postavka mikrofona NIKAKO ispred otvora na rezonatoru.Obicno se mic. postavlja na mestu gde se spajuju vrat i rezonator ili nazad gde se kace zice!

LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: Snimanje akusticne gitare na PC

Post by LoneRider » 28 Aug 2010, 13:21

Da ne otvaram novu temu, postaviću pitanje ovde.

Radi postavljanja bass covera na YT (sviram bas) mi je potrebno da zvuk snimam direktno u komp što i činim uz pomoć kabla koji ide iz pojačala u Line In jack na zvučnoj kartici. Zvuk snimam preko Sound Forge-a 10 a probao sam i Audacity. SF mi se više sviđa zbog većeg izbora opcija. E sad, tu nastaje problem sa kvalitetom zvuka. Kada sviram D i G žicu zvuk koji izlazi iz zvučnika je isti kao kada ga reprodukuje pojačalo, i snimak bude dobar. Međudim E i A žica ne zvuče najbolje. Što je ton dublji, deluje kao da ima distorzije i kao da malo probija što utiče na kvalitet. Znam da imam skoro nikakvu opremu ali me ipak zanima kako prevazići ove probleme bez kupovine hardvera? Ako je nemoguće, onda me zanima šta bi mi trebalo od komponenti da to sve lepo zvuči?

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Snimanje akusticne gitare na PC

Post by Mrav » 28 Aug 2010, 15:44

Uh, verovatno koristis neku konfekcijsku zvucnu karticu, a njihov AD konvertor po pravilu nije na nivou dovoljno za lepo snimanje. Mozes sigurno u softveru malo popraviti, ali ako je ulazni signal los bojim se da bi ti trebala bolja kartica. Takodje je moguce da line out tvog pojacala nije na dovoljnom nivou, ali to je manje verovatno.

LoneRider
Posts: 111
Joined: 13 May 2009, 13:57

Re: Snimanje akusticne gitare na PC

Post by LoneRider » 28 Aug 2010, 16:57

Baš sam sad provalio da ne smem mnogo da pojačavam gitaru i zvuk će biti normalan. Hvala u svakom slučaju. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest