POMOC OKO PRODUKCIJE VOKALA......

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
slomuzi
Posts: 20
Joined: 27 Nov 2008, 19:02

POMOC OKO PRODUKCIJE VOKALA......

Post by slomuzi » 11 Sep 2010, 13:07

Pozdrav svima,,..

E ovako da krenemo,... Imam gotov uradjen snimak vokala iz studija za pesmu koju mislim da ja sam "isproduciram".. To planiram da uradim u cubase-u 5, cije osnove znam,..
E sad mene zanima da li neko moze da mi napise korak po korak sta sa vokalom treba da radim (mislim na kompresiju, reverb, eho, noise reduction, ...) Imam gomilu plug in-ova,.. NOMAD, DIAMOND, SSL,... pa je moj problem sto to ne zvuci bas najbolje,. jer idem od jednog do drugog plug-a i pretrpavam,.. Pa ako ima neko ukratko da mi samo napise za pocetak od cega da krenem, jer sam trazio na forumu :metal: , postoji samo jedno objasnjenje, onaj ogroman tekst na engleskom..

Unapred hvala ...
:D

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: POMOC OKO PRODUKCIJE VOKALA......

Post by nemanjavelimirovic » 11 Sep 2010, 14:06

efekti ti ne trebaju ako je dobro snimljeno... malko reverba cisto da glas upliva u pesmu i to je to..(eventualno kompresor ako je pevach puno oscilirao u dinamici) :ziveli:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: POMOC OKO PRODUKCIJE VOKALA......

Post by dejankuki » 11 Sep 2010, 15:11

nem' sta da dodam.. sem, ukoliko hoces vecu stereo separaciju, mada je to nepotrebno u modernoj muziki..., dodas neki stereo enchancer.. cisto da imas sliku na oba kanala... eh, da i takodje mali ekvilajzig, da istaknes eventualne frekvencijske nedostatke.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: POMOC OKO PRODUKCIJE VOKALA......

Post by Tiki the Boyler » 12 Sep 2010, 22:47

Zaboravi Cubase 5 i gomilu plug-inova neko vrijeme i počni od početka!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest