IZbacivanje vokala iz pesme..

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
goZ_Mc
Posts: 24
Joined: 15 Jul 2010, 14:30

IZbacivanje vokala iz pesme..

Post by goZ_Mc » 29 Dec 2010, 21:16

EE ovako radi se o tome da zelim da razdvojim pesmu i vokal u dva kanala...nzm ni ja sad neku bilo koju pesmu....pa bi ja onda dalje obrisao vokal ili ga kopirao i tako dalje ...e sad da li je o moguce ako jest kako??

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: IZbacivanje vokala iz pesme..

Post by dejankuki » 29 Dec 2010, 21:36

Ohoho... moje bogatstvo raste....
















P.S. jos odavno sam rekao da kad god neko postavi takvo pitanje, voleo bih da meni na racun legne samo po dinar od svakog pitanja...

There is no such thing... period!!! Doduse, postoje neka polovicna resenja.. ali.. onako kako bi svi, toga nema.. jos jedan period!

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: IZbacivanje vokala iz pesme..

Post by Trooper » 29 Dec 2010, 21:44

Kuki, vidis da se decak nalozio na elitne odrede, cvilju i slicne, a ne ume da pravi matrice pa redom trazi direkcije, te kako radi Auto-tune, pa kako da sredi mikrofon i slusalice u 'studiju', pa koji su to programi na cvilinom kompu instalirani, a sad i ovo... :povrac:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: IZbacivanje vokala iz pesme..

Post by dejankuki » 29 Dec 2010, 22:14

Heheh, sta me briga.... postajem bogat!!!.. jos malo pa cu kupiti DVE trzalice odjednom...

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: IZbacivanje vokala iz pesme..

Post by Џими » 29 Dec 2010, 23:30

То је готово немогуће урадити, али, као што неко рече, постоје половична решења.

Нпр. неки бесплатни програмчићи за обраду звука (попут GoldWave) имају ту reduce vocals опцију којом се заиста стишава вокал, али углавном науштрб инструменталне позадине. А интересантно је да можеш то да урадиш и на потпуно недигиталан начин - елиминисањем плашта ТРС конектора и преузимањем сигнала само са врха и прстена. То једноставно постижеш тако што убодеш слушке у мп3 плејер, комп, дискмен, касетофон или шта већ, али га не угураш до краја (како ово чудно звучи).

А ја се питао што се конектор зове трс.
Сад дођох до откровења...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: IZbacivanje vokala iz pesme..

Post by dejankuki » 29 Dec 2010, 23:34

Amaaan.. aipm2 player i winamp imaju ugradjenu opciju da "skida vokale"....



zasto neubadati do kraja... :O.o: o ludosti... :mrgreen:

User avatar
Џими
Posts: 96
Joined: 08 Mar 2010, 11:48

Re: IZbacivanje vokala iz pesme..

Post by Џими » 29 Dec 2010, 23:51

dejankuki wrote: zasto neubadati do kraja... :O.o: o ludosti... :mrgreen:
Имам и ја супер-сецка, па и даље сечем парадајз и купус обичним ножем. :)
Кад су људи изгубили осећај за винтиџ трикове које су користили и наши дедови док су слушали Елвиса Прислија, а који шљакају и данас?

User avatar
SonicX
Posts: 311
Joined: 12 Oct 2010, 18:27
Location: Beograd

Re: IZbacivanje vokala iz pesme..

Post by SonicX » 30 Dec 2010, 01:38

[quote="Џими" А интересантно је да можеш то да урадиш и на потпуно недигиталан начин - елиминисањем плашта ТРС конектора и преузимањем сигнала само са врха и прстена. То једноставно постижеш тако што убодеш слушке у мп3 плејер, комп, дискмен, касетофон или шта већ, али га не угураш до краја (како ово чудно звучи).

А ја се питао што се конектор зове трс.
Сад дођох до откровења...[/quote]
:mrgreen: :lol: :1:
najbolji odgovor!

A da pogledas malo po internetu neke svajberkurble za skidanje vokala i nezeljenih zvukova? :lol:

User avatar
nexus_g
Posts: 105
Joined: 07 Apr 2008, 22:35

Re: IZbacivanje vokala iz pesme..

Post by nexus_g » 23 Jan 2012, 17:21

Učinilo mi se da je ovde zgodno da napišem sledeće:
Došao sam, ne pitajte kako, do 24-kanalnog snimka čuvene Bohemian rhapsody od The Queen. Dvadeset i četiri zasebna fajla od po 49MB u wav formatu. Kada se sve to zajedno lepo podigne u nekom "mixeru", dobijete ono što je svima poznato. Ali, preslušati svaki kanal posebno ili poigrati se sklapanjem kanala one by one, vrlo je poučno za one koji nameravaju da se bave ovim poslom o kome se priča u ovom forumu. Verujem da se iz ove matrice može učiti. Zanimljivo u svakom slučaju.
:)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: IZbacivanje vokala iz pesme..

Post by dejankuki » 23 Jan 2012, 22:46

Ha.. toga ima na pleve.. ne znam zasto, ali su izbacili jedno 100nak pesama tih starih grupa i izvodjaca u multitrack verziji.. ima i superstition od rej calsa, i madonine neke pesme i metalica... igrao se malo.. a ondaK s'vatio.. da originale i neke relikvije ne treba menjati i ne treba brisati patinu. Zato su i relikvije dragocenije.. ;)


btw.. skoro sam citao sta su radeli bitlsi kada su snimali neki album. To danasnjim klincima ne bi palo napamet.. a kamo li da to i odrade... ;) ;)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: IZbacivanje vokala iz pesme..

Post by Dersu Uzala » 24 Jan 2012, 03:32

Matori, treba da pogledas onu Beatles DVD antologiju, kakvih tamo fora ima, to je padanje sa stolice...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: IZbacivanje vokala iz pesme..

Post by dejankuki » 24 Jan 2012, 21:44

valjda je to odatle.. ne znam, samo sam citao na forumima...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest