Delay u tempu pesme

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
dejo21
Posts: 22
Joined: 28 Oct 2010, 23:55

Delay u tempu pesme

Post by dejo21 » 04 Feb 2011, 05:49

Delay u tempu pesme ,mozeli mi neko objasniti sta se tu radi na delay jacina ,brzina,broj ponavljanja.PRIMER/Pesma je rumba 4/4 -110 metronomska brzina i
2/4 -105 --------------------------

Hocu staviti na glas delay kako?

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Delay u tempu pesme

Post by andrej] » 04 Feb 2011, 07:09

samo reci koji program koristis.

dejo21
Posts: 22
Joined: 28 Oct 2010, 23:55

Re: Delay u tempu pesme

Post by dejo21 » 04 Feb 2011, 18:16

andrej] wrote:samo reci koji program koristis.
nuendo 4

User avatar
milanCHE
Posts: 6
Joined: 07 Jan 2010, 17:15

Re: Delay u tempu pesme

Post by milanCHE » 07 Feb 2011, 20:46

Siroko pitanje, ali posto vec koristis nuendo 4, imas njegov "default" delay, medju opcijama na g.u.i. na tom efektu imas dugme " sync" koje ti upravo sluzi za sinhronizaciju sa trenutnim tempom, kao i opcije 1/2, 1/4, 1/8, 1/16 itd...koje ti odredjuju na kom delu takta ce ti se vrsiti svako naredno ponavljanje glavnog signala....takodje imas i "feedback" dugme i jos kojekakve stvari koje ti daju upravo ono sto trazis.......verujem da nije samo u nuendu slkucaj, u pro tools-u takodje radis na slican nacin, a verujem i u dr. programima (sekvencerima)....to ti je najprostija (i najtacnija ) opcija, ako neces "rucno" da racunas periode ponavljanja u odnosu na zadatu metriku....
e,sad - kako se koristi ? ne znam koliko si vican sa nuendom.... efekte (tipa delay, reverb i sl. efekte koji vrse vremensku transformaciju na signalu) uglavnom koristim na send-ovima, dok kompresor,gate,overdrive,i sl. koji rade volumensku (dinamicku) promenu na audio signalu, stavljam na insert-e od kanala...MADA, ima dosta ljudi koji i efekte u nuendu stavljaju na insert-e, ali onda imas manju mogucnost "fine" kontrole sveukupnog signala (signal + efekt), da ne pricamo o nekim malo pipljivijim stvarima, tipa: automatizaciji samog efekta, stavljanju drugog efekta na efekt ( recimo :gate-a na reverb, eq-a na reverb, i sl...).....i druga stvar, raspolaganje samim resursima kompa moze biti takodje od bitne vaznosti za odluku koji ces pristup koristiti.....
ali, ljudi rade uglavnom po nekoj navici...i ja cesto kad radim "brze" mix-eve, cisto da se izbaci info-matrica radi usnimavanja vokala i sl...,radim kako mi "padne pod ruku",tj. nekad stavljam efekte na insert.....


javi kako napredujes
POz

User avatar
milanCHE
Posts: 6
Joined: 07 Jan 2010, 17:15

Re: Delay u tempu pesme

Post by milanCHE » 07 Feb 2011, 21:15

evo ti probaj ovaj "blanko" projekat...ako se moze tako nazvati...znaci samo jedna (mono) audi traka, npr. da na nju snimis vokal, u tempu 110, takt 4/4, delay sinhronizovan, 1/8....cisto da vidis o cemu je rec

http://www.mediafire.com/?map57xce5760fqc

poz

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest