Pomoc oko snimanja akusticne gitare

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
etnomaniac
Posts: 4
Joined: 19 Jul 2011, 10:31

Pomoc oko snimanja akusticne gitare

Post by etnomaniac » 19 Jul 2011, 10:42

Pozdrav ako moze mala pomoc oko snimanja akusticne gitare, od opreme imam zvucnu kartu M-audio fast tracak ultra 8r, radim u cubase sx5 a od mikrofona imam AKG porception 120 imam dva losija dinamicka shure c606 i sv100, i imam jos dva kondenzatora ali su iz ovog drum seta http://www.player.rs/product.php?ID=2440, sto se tice gluve sobe u kojoj radim nije bas totalno gluva malo odise nekim basovitim ehom, glavni problem mi je taj sto dobijam suvise basovit zvuk gitare bez obzira da li je snimano u gluvoj sobi ili van nje, od tehnika sam probao XY, varijantu sa jednom na kobilici i jednim na vratu i varijantu sa kondenzatorom preko ramena nijedna mi nije dala zeljeni zvuk, ako moze neko da mi da savet s obzirom na opremu koju posedujem, da napomenem da se radi o akusticnoj ritam gitari sa celicnim zicama, pozdrav i hvala unapred.. :)

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Pomoc oko snimanja akusticne gitare

Post by Tiki the Boyler » 19 Jul 2011, 22:57

Za akustičnu gitaru soba koja je "gluva" nije baš najbolja solucija. Pogotovo ne soba koja je zagluvljena priručnim materijalima pa je "gore" mrtva a u basu divlja!

Probaj sa prostorijom koja je malo otvorenija. Po mogućnosti da gitarista sjedi na stolici koja je na drvenom podu a da je iza njega neka kvalitetno reflektivna površina (najbolje drvo, pa makar improvizovano). Obavezan lo-cut na majkovima (nadam se da se ovo podrazumjeva) i što dalje od rupe! Da... kod akustare bježimo od rupe! :)

etnomaniac
Posts: 4
Joined: 19 Jul 2011, 10:31

Re: Pomoc oko snimanja akusticne gitare

Post by etnomaniac » 20 Jul 2011, 22:28

Hvala

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest