Mala pomoc za vokal

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
bax_gitarista
Posts: 44
Joined: 23 Jan 2010, 16:39

Mala pomoc za vokal

Post by bax_gitarista » 14 Sep 2011, 02:33

Poz svima koliko vas ima... :D evo ako zeli neko da mi pomogne....
Kratak cu biti ovoga puta....
Treba da krenem da snimam vokal na jednoj kompoziciji...pa me interesuje je sta je najbolje od efekata da stavim...na vokal....
ne zelim da mi bude glas bez efekata....a ne mislim uopste da koristim auto tune,nikako.....
U pistanju je akustik pop rok balada...ako to nesto znaci...hvala :ziveli:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Mala pomoc za vokal

Post by dejankuki » 14 Sep 2011, 23:29

Sem dinamickih efekata (kompresor, level, i sl.) samo jos reverb i /ili delay. Nista vise... sto vise efekata, unisti se esencija pevanja...

User avatar
igorpan
MF veteran
Posts: 279
Joined: 08 Dec 2007, 19:51
Location: Ludnica

Re: Mala pomoc za vokal

Post by igorpan » 16 Sep 2011, 22:04

Eksperimentiši ,i ja sam tek nedavno počeo sa vokalima da se igram. Poneki ispadnu dobri sami od sebe.....samo sa kompresijom i minimalnim reverbom. Ali SVE je dozvoljeno, čak sam oduševljen kako su mi ispali jedni gde u pozadini idu dupli vokali pod blagom distorzijom.

Drugo, NE boj se autotunea. Nije on samo za tehno i dens muziku. Sa minimalnim i sporim podešavanjima može prilično lepo da "pritegne" vokal da legne lepše u pesmu.

Opet,amater sam, ali ti samo kažem ono što sam dosad ja pohvatao

Spino
Posts: 99
Joined: 23 Aug 2006, 19:33

Re: Mala pomoc za vokal

Post by Spino » 24 Sep 2011, 10:13

Što se tiče naknadnog štimovanja glasa preporučio bih softver 'Melodyne'. Sa njime sam uspijeva da blago korigujem intonaciju tako da se ne primijeti da je nešto peglano. Takođe ima sijaset mogućnosti poput skidanja i dodavanja vibrata i slično.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest