Aranžman pesme

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Mumford
Posts: 1
Joined: 24 Jul 2012, 16:53

Aranžman pesme

Post by Mumford » 26 Jul 2012, 22:04

Pozz, ljudi!
Imam dosta pitanja i nedoumica, pa se nadam da će mi neko pomoći i razjasniti stvari, ako ima vremena.
Ovako, imam neke svoje ideje za jednu pesmu, u pitanju je neki, recimo, rock style, pa mi treba pomoć oko sprovođenja tih ideja u delo. Nemam bend, kapiram da kad je bend u pitanju to je lakše, jer onda ono što ti je u glavi lepo svako iz benda drnda na svom instrumentu, pokušava itd.pa se posle sve to uklopi. Za sa imam samo ideju, tekst, i u glavi otprilike kako sve to treba da zvuči, dosta instrumenata i malo jači zvuk, ali - kako preneti to iz glave? Šta zapravo podrazumeva posao aranžera (a šta producenta?), tj.da li je njegov posao da kad dobije "skicu" pesme zapravo odradi sve ostalo, i na kraju daje matricu na koju može da se snimi vokal? Da li neko zna ko danas radi bolje aranžmane i koliko to (makar okvirno) košta? Postoji neka varijanta da odradim to u nekim programima kao demo snimak, ali to još nije sigurno, niti znam kako će ispasti, mada bi bila još bolja varijanta da se tako odradi, pa da neko posle to samo dovrši, sredi/preuredi, dakle - da makar ideja bude bolje pojašnjena. Ima li neko ideju ili savet šta dalje?
Hvala unapred! :ziveli:

LGT[SB]
Posts: 10
Joined: 15 Feb 2014, 00:07

Re: Aranžman pesme

Post by LGT[SB] » 14 Mar 2014, 14:18

Mislim da sam vec odgovarao na ovu temu... ali hajd' ponovo :

Inzenjer :: On te snima, sredjuje mikrofone, i trudi se od tvog instrumenta da dobije sto bolji zvuk. Takodje vrsi i odredjenu vrstu ,,seckanja'' traka koje je snimio, iscistii ih i formira bazu za aranzman
Aranzmaner :: To je osoba, koja poznaje soniku, akustiku, i slicne fenci struke.... i on usvari odredjuje koji ce instrument da komplemetira ili da pomogne kojem.
Mastering :: Opasna situaicja, on mora da zna i da uradi da tvoja pesma zvuci isto na stereu u automobilu, na mini liniji, i u studiju, i u prokletom TEMPU ako je potrebno.

Producent :: On zna kakvu pesmu javnost trazi i on ce od tebe i tvoje pesme da napravi nesto sto ja javno pozeljno i uspece da ti proda.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest