Moj novi "miks" na tapetu!!!

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by Rocket Roll » 21 Jan 2008, 00:29

Na Addictive Drumsima imaš odeljak "FX", i tamo ispod "Room" imaš "Hall". Uključi to "Hall" i dobićeš lep, pun, plivajući zvuk. Ne preteruj sa "Hallom", ali ga uključi.

"Mesa" na gitare - kada to kažem, najbolji mi je primer (za sada) pesma "Some Kind Of Monster". Pametan EQ - ima i mnogo basa, i dovoljno treblea. Poslušaj pesmu, pa pokušaj da tako nekako "iseckaš" gitare? Otprilike, naravno, ne mora da bude kloniranje... Ali mi se ta pesma nekako nameće kao dobra referenca.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by Reverse » 21 Jan 2008, 00:40

Aha OK tnx...

Samo jos jedno pitanje u vezi AD, uopste mi ne radi EQ u AD-u, tj kad ga pomeram nema nikakve promene u zvuku, a ukljuchen je???

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by dejankuki » 21 Jan 2008, 00:45

Ukljucen je ali, svaki elemenat ima zaseban EQ. tako da ko zna za koji si ti elemenat radeo EQ! :)

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Moj novi "miks" na tapetu!!!

Post by Reverse » 21 Jan 2008, 00:50

Ne, uzmem bas bubanj npr, i pustim ga u jednom taktu da lupa na 1 ,2 ,3 ,4 da bih mogao da ga cujem... onda odem u Edit pa izaberem kick, i pomeram EQ ali promene u zvuku nema?!?!! Sve ostalo radi, commpresor i ostalo ali EQ ne....

Edit: U pravu si Dejane ja sam se zeznuo, treba prvo dole da se izabere kick, snare, pa onda da se steluje... :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest