Slusalice!

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Locked
User avatar
zeljkodespic
Posts: 75
Joined: 07 Feb 2010, 20:17
Location: Electronics Band

Slusalice!

Post by zeljkodespic » 25 Oct 2012, 08:29

Znamo svi da je 1000 puta bolje raditi mastering na slusalicama...
Sad je samo pitanje koje koristiti...
Kakva su vasa iskustva, preporuke...!?

User avatar
DJ_MY_SOUL
Posts: 324
Joined: 09 Jun 2009, 00:21
Location: Mladenovac

Re: Slusalice!

Post by DJ_MY_SOUL » 25 Oct 2012, 11:16

Moj licni favorit Sennheiser HD 25. Napisao sam zilion postova o njima to su jedine slusalice preko kojih cujem bass kako treba. Koristim ih za vezbanje procesor. Izabrao sam ih bas zbog toga sto imaju jaci bass i sto ne moze da dodje do distorzije koliko god se pojacao (ali zato mozes da ogluvis) . Ali postoje price kako su one pravljene samo za DJ-ing. Probao sam i par akg-ovih koji su kao za studio i defintivno hd 25 su za 3 klase bolje. Takodje bilo koje jeftinije sennheiser su odlicne ja sam pre ovih koristio HD201 a pored toga sam probao HD205 jednostavno koliko para toliko i muzike. :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Slusalice!

Post by dejankuki » 25 Oct 2012, 12:55

OTkad to da je bolje radeti masterig, mix i uopste te slicne stvari na slusalicama...???

Moze, nije da ne moze, ali slusalice i zvucna slika sa zvucnika su majka i zemlja... Najbolje je radeti sa nearfield monitorima + subwoofer, ali studijski... + tzv. farfield, ali posto velika vecina studija je u stvari kucni studio, onda je ok samo Nearfield. E sad, ako neko ima iskustva ili treba da radi neke sitnice a da pritom ne smeta komsijama i/ili kolegama onda ok slusalicem, ali glavni mix, mastering i preslusavanje za glavni mix i mastering je bojle radeti na monitorima... realnija je slika na njima nego na slusalicama.

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Slusalice!

Post by Funkd » 25 Oct 2012, 15:41

Pusti decka da mlati...
Jos jaci je ovaj ispod koji mu kao prednost slusalica (koje, jel te, planira koristiti u masternigu) navodi jaci bass.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Slusalice!

Post by Bluesko » 25 Oct 2012, 15:50

:kokice:

User avatar
DJ_MY_SOUL
Posts: 324
Joined: 09 Jun 2009, 00:21
Location: Mladenovac

Re: Slusalice!

Post by DJ_MY_SOUL » 25 Oct 2012, 16:21

Funkd wrote:Pusti decka da mlati...
Jos jaci je ovaj ispod koji mu kao prednost slusalica (koje, jel te, planira koristiti u masternigu) navodi jaci bass.
Lepo je pitao koje su najbolje slusalice i ja sam mu odgovorio. Te stvari mastering i ostale gluposti to je za tebe kao experta kojeg glumis tu preko foruma. Znaci moja ponuda koju sam ti poslao na pp i dalje stoji.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Slusalice!

Post by MetalFunk » 25 Oct 2012, 16:45

Bluesko wrote::kokice:
:1: :kokice:

User avatar
Funkd
Posts: 633
Joined: 22 Jan 2011, 20:00
Location: Kraljevo / Beograd

Re: Slusalice!

Post by Funkd » 25 Oct 2012, 16:50

Spoiler:
Da pojasnim, radi se o pp-u gde je ponudjeno da nesporazum resimo nasiljem. Obzirom da ne podrzavam nasilje kao sredstvo vaspitanja (a ni zakon RS), te ne zelim da budem inicijator istog, dao sam ti svoje ime i prezime i smernicu gde me mozes naci. Stoga te molim, da javno ne pominjes tu tvoju "ponudu", obzirom da ti i dalje imas luksuz svog "internet identiteta".
Ako znamo da je "mastering" zavrsni rad muzicke produkcije jedne numere, koji za cilj ima da ta zvuci dobro na svakojakim audio sistemima, neophodno je raditi istu uz pomoc studijskih monitora koji daju najrealniju (najneutralniju) tonsku sliku. Obzirom da ja ne posedujem dovoljno znanje iz oblasti produkcije zvuka, svoje vidjenje tog procesa cu zadrzati za sebe, jer ne zelim da mlatnem neku glupost (a ti to na ovom forumu precesto radis) koja ce nekoga mozda (ljudi ovo citaju) navesti na pogresno razmisljanje. To se vec moze primetiti kod lika koji je postavio temu
zeljkodespic wrote:Znamo svi da je 1000 puta bolje raditi mastering na slusalicama...
Eto, on je negde procitao tu glupost koju je napisao neko kao ti, a niko mu nije skrenuo paznju..a meni ne zameri sto imam potrebu da to ucinim. Ocigledno je da imam i previse vremena za gubljenje.

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Slusalice!

Post by Solomon » 25 Oct 2012, 18:09

necu da se upustam u raspravu da mi DJ ne bi opet prijetio :mrgreen: ali evo jedne dobre slusalice
Audio Technica ATH M50
Image

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Slusalice!

Post by Tiki the Boyler » 27 Oct 2012, 16:50

Mastering se ne radi na slušalicama. Slušalice mogu samo biti pomoćno sredstvo za kontrolu nekih aspekata zvučne slike.

Ukoliko niste sigurni u tvrdnje koje iznosite probajte se suzdržati od istih...

@Funkd
Ukoliko zaista postoji takva privatna poruka, ja bih te molio da mi proslijediš print screen iste, kako bismo poduzeli odgovarajuće mjere. Ovaj Forum ni na koji način ne podržava fizičko nasilje i svako ko propagira takav način rješavanja sukoba treba da snosi posljedice.

Toliko o masteringu na slušalicama.

Locked

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest