snimanje u studiju

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

snimanje u studiju

Post by Guitar_thrill » 20 Jan 2008, 21:44

Prvo,nadam se da ova tema spada ovde....naime, zvao me je jedan lik odusevljen (yeah 8) ) mojim sviranjem da mu odsviram solo za neku njegovu pesmu....zakupili su 8 sati u studiju,ja ne treba nista da placam itd. ali ja nikada nisam snimao u studiju...pa su pitanja sledeca....da li moram sve odsvirati bez greske,da li oni prvo nasnime bubnjeve i sve ostalo,ili svi sviramo u isto vreme...itd itd..a kaki to uopste ide??? Snmimanje je za 2-3 nedelje...pa bi cenio da me neko malo uvede u cari snimanja u studiju :)

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: snimanje u studiju

Post by Rocket Roll » 20 Jan 2008, 23:07

Mnogo opširno pitanje - 100 snimatelja = 100 načina snimanja.

Ti otiđi spreman i, što se kaže, "nabrijan" (sve "skinuo", sveže baterije u efektima, žice ni previše nove ni previše stare, svi prsti na broju), a oni će već da te "uvedu u posao" na njihov način.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: snimanje u studiju

Post by dejankuki » 20 Jan 2008, 23:58

Stvarno sve zavisi od snimatelja do snimatelja, ali mislim da 90% rade ovako
1. snime bubanj
2. bas gitaru
3. klavijature ili ritam delove sa gitarom ili trube... ili vec nesto sto drzi ritam
4. solo deonice
5. pevanje
6. prateci vokali....
7. nasnimavanje nekih deonica... ukrasa ili ispravke...

e sad opet...to je ako je u pitaanju "pravi studijski rad" i mozes da dodjes ne spreman, pa dok oni snimaju pojedinacno ti da smisljas nesto ili jednostavno kad dodje red na tebe, izmislis nesto na "jedan"
ukoliko oni zele da snime jednu pesmu na fazonu, 1, 2, 3 idemo... onda ti je sve kao na probi ili svirci...znaci moras d znas pesmu veoma dobro... da ne vracaju ceo snimak zbog tebe...

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: snimanje u studiju

Post by Guitar_thrill » 21 Jan 2008, 18:32

Mislim da ce u pitanju biti pravi studijski rad,jer su zvali i nekog lika koji se bavi snimanjem u studiju da im pomogne...raspitacu se jos kako cemo snimati pa cu vam postaviti jos neka pitanja...hvala i za ovo

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Re: snimanje u studiju

Post by Fox IV » 21 Jan 2008, 22:17

kako god snimao pravilo je jedno: savrseno nauci sve sto treba jer ako radite usnimak na "jen dva tri" ne moram ni da ti objaasnjavam zasto je to dobro a ako radite instrument po instrument, onda dobrim sviranjem stedis vreme (koje je inace po pravilu skupo u studijima). I jos nesto: dobar usnimak PRVENSTVENO zavisi od dobre orkestracije tako da... grab your axe and rehearse!!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest