Kvalitet signala kod AKG daljinca sa XLR izlazom ili sa bana

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
srdicnenad
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2013, 00:46

Kvalitet signala kod AKG daljinca sa XLR izlazom ili sa bana

Post by srdicnenad » 05 Feb 2013, 01:05

Elem, zatrebalo mi je mišljenje majstora zanata. Kupio sam danas u paketu sa pilot mikrofonom(akg c520l) daljinac sa banana izlazom. I povela se diskusija o kvalitetu signala ovog izlaza( u uputstvu piše da je balansiran a može se sa kablom banana(mono)-XLR kačiti na XLR ulaz na mikseti) naspram XLR-XLR. Naime daljinac set wms 40 pro single instrumental ima banana izlaz dok drugi prezenterski setovi imaju XlR.
Pitam vas da li sa kablom banana-Xlr i njegovim balansiranim izlazom gubim na kvalitetu zvuka u odnosu na XLR-XLR? U uputstvu piše da se može koristiti sa kompatibilnim mikrofonima ali niko ne komentariše o kvalitetu signala.
Drugo pitanje. Za violinu koristim preamp u čijem uputstvu piše da se štekuje u pojačalo ili standardni ne balansirani ulaz na mikseti. Pre preampa signal prolazi kroz daljinac koji daje balansiran izlaz. Da li zbog preampa gubim na čistoći signala i da li bi sa kablom banana(mono)-XLR dobio bolji rezultat? Neša

svitas
Posts: 7
Joined: 04 Feb 2013, 09:50
Location: Beograd

Re: Kvalitet signala kod AKG daljinca sa XLR izlazom ili sa

Post by svitas » 05 Feb 2013, 10:14

Kad god je moguce XLR-XLR je najbolja varijanta. Kod kracih kablova do 5m nije neki problem i ako su nebalansirani tj mono banana. Sve preko toga moze da pravi i pravice problem. Treca opcija ti je XLR i balansirana banana(stereo). Sto se tice violine prvo u DI box pa iz njega XLR i to je jedino sigurna kombinacija.

srdicnenad
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2013, 00:46

Re: Kvalitet signala kod AKG daljinca sa XLR izlazom ili sa

Post by srdicnenad » 05 Feb 2013, 14:56

Čovek mi u prodavnici uz daljinac dao kabl mono banana-xlr... Pretpostavljam zato štoje instrumentalni set. Da li mogu da idem iz daljinca sa stereo bananom?

svitas
Posts: 7
Joined: 04 Feb 2013, 09:50
Location: Beograd

Re: Kvalitet signala kod AKG daljinca sa XLR izlazom ili sa

Post by svitas » 05 Feb 2013, 15:50

Zavisi da li ti je u daljincu balansiran izlaz. Ako jeste mozes.

srdicnenad
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2013, 00:46

Re: Kvalitet signala kod AKG daljinca sa XLR izlazom ili sa

Post by srdicnenad » 05 Feb 2013, 18:40

Upravo sam razgovarao sa čovekom iz prodavnice a informacija je korisna. Objasnio mi je da iz daljinaca AKG 40 pro bez obzira da li je banana ili XLR ide mono signal, ali zaštićen, tako da bi i stereo bananu koristio kao mono. Najbolja moguća kombinacija je u mom slučaju( instrumental set) banana(mono)-XLR kabl i kako mi je rekao dobijam isti kvalitet kao XLR_XLR kod daljinca sa XLR izlazom jer je izlaz izbalansiran( ali mono i kod pevačkih i prezenterskih setova) Puno hvala svima na trudu i informacijama. I ja sam se potrudio da budem od koristi Pozdrav.

svitas
Posts: 7
Joined: 04 Feb 2013, 09:50
Location: Beograd

Re: Kvalitet signala kod AKG daljinca sa XLR izlazom ili sa

Post by svitas » 05 Feb 2013, 19:38

Nije bitno da li je signal mono. Naravno da je mono iz mikrofona. Bitno je da li je veza tj. kabl balansiran. Balansirani kabl ne moze da bude sa mono bananom nego sa stereo. Na XLR kablu imas tri zice kao i na stereo banani. I kao sto rekoh ako ti je kabl od mikrofonskog prijemnika kratak moze mono banana ako je dugacak ili XLR ili balansirana banana. Iz licnog iskustva gde god imas priliku pravi balansirane veze. takodje sto se mikrofinskih veza tice ako mozes uvek XLR.

srdicnenad
Posts: 6
Joined: 05 Feb 2013, 00:46

Re: Kvalitet signala kod AKG daljinca sa XLR izlazom ili sa

Post by srdicnenad » 06 Feb 2013, 00:24

piše balanced TRS autput jack, a na slici mi izgleda kao mono.

svitas
Posts: 7
Joined: 04 Feb 2013, 09:50
Location: Beograd

Re: Kvalitet signala kod AKG daljinca sa XLR izlazom ili sa

Post by svitas » 07 Feb 2013, 14:36

Ako pise balasiran kokaj stereo

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest