Dirty Bluesy Vocals?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Dirty Bluesy Vocals?

Post by sirac-šunka » 30 Jun 2013, 09:44

Ovaj podforum i onako zvrji prazan. Niko nije postovao skoro tri godine... :grummel_2:
Pa da vidimo imate li neku ideju za mene... :cao:
O ovome se radi.

Traži mi lik da mu napravim režući bluzerski vokal u stilu Gary Clark-a i rekao bih pomalo Black Keys-a...
Dakle nešto ovako:



Za sada sam ovo uradio:
https://www.box.com/s/4upvg3hlk9b4fdmv14xr

Koliko mi se čini treba da se doda malo srednjih, malo drajva, i sve vreme kao da čujem neki reverb/echo, ali nikako ne provaljujem koji. tape echo, doubler, neki plate...?

Ako neko ima ideju koji plugin, koji preset, koliko herca da dignem na eq-u, šta da smanjim... Bio bih vrlo zahvalan :)

Baba Slim
MF veteran
Posts: 2861
Joined: 01 Sep 2006, 09:28
Location: Novi Sad / Vrbas

Re: Dirty Bluesy Vocals?

Post by Baba Slim » 30 Jun 2013, 10:01

U tvom miksu, pored cinjenice da je (barem za moj ukus) vokal suvise tih, recimo da si otprilike ubo ambijent. Koliko sam cuo, uglavnom za taj efekat "matore ambijentalne produkcije" se koristi plate reverb. E sad probaj mozda malo da se igras sa parametrima - jaci ukupni mix reverba, krace trajanje, veci pre-delay time recimo.

U Black Keys, koliko cujem (na prvo slusanje jbg), nema dodatnog ambijenta osim nekog krupnog reverba koji je poprilicno tih ali ima dugo trajanje (Hall, recimo), a Gary Clark ima neku foru koju ne mogu potpuno da provalim na prvo slusanje. Ne bih rekao da je doubler.

Sto se echo-a tice, kapiram da se to sto ti ciljas postise "slapback" podesavanjima - jako nizak feedback (1 ponavaljanje uglavnom), veoma kratko vreme ponavljanja, i relativno jak ukupni mix efekta. Ne znam, tako se generalno taj efekat postize u gitarskoj primeni, pa probaj, mozda ti pomogne.

Sto se drajva na glasu tice - ne znam da li je moguce recimo provuci glas kroz neki plugin koji simulira neki lampaski preamp, pa recimo palo pojacati gain da izoblicenje dodje do izrazaja. Lupam, ne razumem se, da li to tako moze, ali nista te ne kosta da probas, ako je taj pristup izvodljiv. :ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Dirty Bluesy Vocals?

Post by sirac-šunka » 30 Jun 2013, 10:36

Hvala, to su super predlozi!
I meni je pao na pamet slapback echo, ali se nisam dovoljno zadržao na toj ideji... Imao sam ranije u nekim Waves-ovim plaginovima neka podešavanja za tape echo, slapback, sećam se da se jedan preset zvao "another cheap dealay" itd, ali sa ovim novijim verzijama ne mogu da nađem nešto tako.

Eksperimentišem, pa šaljem dalje razultate :ziveli:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Dirty Bluesy Vocals?

Post by Trooper » 30 Jun 2013, 10:44

Imam ja pedalu koja ti moze dati tacno ovo

Pa ono, ako ti treba, mozemo se dogovoriti oko slanja nekog (doduse ja sam iz bg)

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Dirty Bluesy Vocals?

Post by sirac-šunka » 30 Jun 2013, 13:37

Pa hvala ti, to bi bilo lepo, ali da ga ne komplikujemo sada, vokal je i tako već snimljen, pa eto, imaću neki drugi put u vidu ako zatreba :wink:
Hvala još jedared. :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest