Kritike za miks.

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
damjan_bujandric
Posts: 4
Joined: 20 Feb 2012, 12:52

Kritike za miks.

Post by damjan_bujandric » 31 Jul 2013, 20:07

Narode, evo ja radio nešto malo, pa bih voleo da čujem šta mislite o tome.

https://dl.dropboxusercontent.com/u/48180611/Mix.mp3

Dugo mi je bio ceo proces 'masterovanja' misterija, sad konačno mislim da sam skontao šta i kako, i MENI zvuči dobro sve, dovoljno mi je glasno i sve to, ali sad naravno treba čuti i šta drugi misle o tome, tako da, konstruktivne kritike, molim vas. :)

BTW, kućna produkcija je sve, ali i bez obzira na to me zanima šta sve može bolje.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Kritike za miks.

Post by KnightOfDoom » 01 Aug 2013, 14:39

Gitare zvuce dobro...da li je do mojih usiju ili sta, leva strana nesto zeza. Ili ti je na njoj "slabiji" palm mute ili nije panovana isto koliko desna. Ili si snimao 4 trake pa je jedna od dve na levoj malo glasnija ... sve jedno cudno zvuci :) Zvuci dobro ali nije ujednaceno, ako me kontas.

Bass se bas ne razaznaje, mada sve ovo ima low enda skoro kolko treba.

Bubanj mi je ceo cudan. Cinele su ili preglasne ili si trebao malo da im iseces visoke. Kick mi jednostavno ruzno zvuci ali to su ukusi valjda. Snare zvuci kao da nema...snare :) Mozda je i prekompresovan. Jel to addictive drums?

Aj ako nije frka nabroj sve sto si koristio. Mozda nisam bas bio od preterane koristi, valjda ce odgovoriti jos neko.

User avatar
pivonroll
Posts: 109
Joined: 21 Nov 2007, 12:46

Re: Kritike za miks.

Post by pivonroll » 26 Aug 2013, 21:44

Nisam dugo bio ovde ali eto banuh posle ko zna koliko.
Mozda pisem kasno, ali se slazem sa Knight-om. Bubanj je bas los. Bass kick ima previse low-enda i nema onaj tap-kick. Snare mi se uopste ne svidja isto kao bass kick. Cinele zvone sve u sesnaes', treba ih malo smanjiti. Jos jedan savet za djitre, seci im low-end mnogo debelo zvuce, glava me boli, plus bas gitara kao da ne postoji. Trebas svakom instrumentu da das prostora, ferkventnog prostora, da bi mogao da dodje do izrazaja u miksu.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest