Snimanje na komp - low budget

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Snimanje na komp - low budget

Post by Rax13 » 12 Mar 2014, 07:12

Pa ne nego reko ako ce da uzima klavijature, moze dobro da prodje sa usb midi kontrolerom ako ce uzimati zvucnu karticu pa ce se izgubiti latency, a takva kombinacija je dosta jeftinija od stand-alone klavijatura, ja sam samo na to mislio, daleko ista od svadje :D

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Snimanje na komp - low budget

Post by Kristijan » 12 Mar 2014, 07:32

Што се мене тиче, ако ниси професионално везан за студио, куповање дирки које функционишу само уз компјутер је баш као да си се упуцао у стопало.

Zed McJack
Posts: 44
Joined: 08 Mar 2014, 17:04

Re: Snimanje na komp - low budget

Post by Zed McJack » 12 Mar 2014, 08:08

Eh, da razjasnim malo.
Kao što rekoh u prvom postu, ja bih da snimam svoje ideje, pesme itd. za to mi treba nešto kao Presonus ili Focusrite studio(na to smo došli).
Kad je neko pomenuo midi ulaz, e reko baš fino, jer ću moći i el klavir da ukopčam da snimim za sebe nešto i na taj način.
Što se same ćere tiče, ona tek počinje i treba joj nešto na čemu će vežbati, a pošto para nema za pravi klasični instrument, onda je el. klavir čini mi se najbolja zamena. El.klavir naravno treba da radi nezavisno od računara.

Model nisam napisao jer ne znam šta ću uzeti, a i mislio sam da to pitam u drugoj temi u odgovarajućem podforumu.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: Snimanje na komp - low budget

Post by KnightOfDoom » 12 Mar 2014, 20:27

@ Rax jes' ali ako je za ucenje (kao sto jeste) midi klavijatura je najgori moguci izbor. Kao sto i Kristijan rece. Elektricni klavir je pravljen da bude kao pravi klavir, papucice, otpor dirki...a gomila ima samo midi i audio out... nema usb.

@Zed Ako mislis da snimas bas to tako kako zvuci ( :) ) nije ti neophodan midi. Posto najverovatnije ima line out koji mozes opusteno da zabodes u zvucnu i snimas audio. Ali ako zelis da snimas midi pa se zezas posle sa nekim vsti-ovima... onda jbg... presonus :)
Mada... kontam da nema neke drasticne razlike izmedju ta dva... sto bi rekli u "toj klasi".

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Snimanje na komp - low budget

Post by Rax13 » 12 Mar 2014, 21:10

Pa onda elektricni klavir sa usb konektorom i resen problem :D

Zed McJack
Posts: 44
Joined: 08 Mar 2014, 17:04

Re: Snimanje na komp - low budget

Post by Zed McJack » 28 Mar 2014, 09:01

Evo prošlo par nedelja i ja ukapirao da ko zna kad ću skupiti tih 250 evra za Presonus ili Focusrite studio pa uzeo običan mikrofon za Pc kako mi reče Nihilant. da mogu da se igram sa snimanjem.
U pitanju je Geniusov Mic-01A Multimedia Microfon za celih 390 din.

E sad...
Namestio sam mic i uspeo da se usnimim u Mixcraftu, al mi se čini da je input level veoma mali. Gledajući track liniju skoro da se ne vide nikakve amplitude. Kada se pojača u reprodukciji može da se čuje ali mislim da je to ipak slab ulazni signal a?
Dobro, znam da za 390din ne mož kupiti bog zna šta al me zanima može li se tu još nešto uraditi?
Evo i specifikacija mikrofona ako to nekom nešto znači(meni ne):
-Omni-directional
-Output impediance 2.2K ohm Max
-Sensitivity -62dB +-4dB (at 1K Hz)
-Frequency Response 100Hz to 10K Hz
-S/N Ratio > 40dB(at 1K Hz)

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Snimanje na komp - low budget

Post by Rax13 » 28 Mar 2014, 11:11

Glupo pitanje za pocetak. Jel si podesio recording level u Windows-evim podesavanjima zvuka?

Zed McJack
Posts: 44
Joined: 08 Mar 2014, 17:04

Re: Snimanje na komp - low budget

Post by Zed McJack » 28 Mar 2014, 11:24

Rax13 wrote:Glupo pitanje za pocetak. Jel si podesio recording level u Windows-evim podesavanjima zvuka?
Zapravo uopšte nije glupo. Kada sam priključio mikrofon prvo nisam imao nikakav zvuk, ali sam onda uključio mikrofon u Realtek HD Audio manageru koji je bio muted, jelte. :oops:
A sada posle tvojeg pitanja sam pogledao i to. U gorepomenutom Realtek HDAM je potenciometar skoro do Max, a u WIn Recording Control (za Realtekaudio input) recording Volume je max, ali je mic level negde oko 80%, s tim što izgleda kao disable-ovan, to jest ne može se menjati.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Snimanje na komp - low budget

Post by dejankuki » 28 Mar 2014, 19:52

a jesi li cekirao na nekoj od tih mikseta +20dB to u stvari pravi razliku kada je line i/ili mikrofonski ulaz?...

Zed McJack
Posts: 44
Joined: 08 Mar 2014, 17:04

Re: Snimanje na komp - low budget

Post by Zed McJack » 28 Mar 2014, 22:14

dejankuki wrote:a jesi li cekirao na nekoj od tih mikseta +20dB to u stvari pravi razliku kada je line i/ili mikrofonski ulaz?...
Misliš u Mixcraftu? Ne, ne znam ni gde da gledam? hint?

SomiKnight
Posts: 83
Joined: 04 Jun 2008, 13:35
Location: Beograd, Borca

Re: Snimanje na komp - low budget

Post by SomiKnight » 29 Mar 2014, 07:42

Hint?
Treba ti +20db , treba ti na primer rec microphone , i na kraju recimo da koristis windows 7.

Odes na google, i ukucas te tri reci i sigurno u prva dva linka imas objasnjeno gde se to nalazi.

Ako ne znas engleski, nauci ga, a u medjuvremenu mozes rec microphone da zamenis sa mikrofon i pretrazis na nasem jeziku.

Eto hint.

Inace, eventualno moze da se desi da nema kod tebe opcija boost, onda je to problem sa drajverima zvucne.

Zed McJack
Posts: 44
Joined: 08 Mar 2014, 17:04

Re: Snimanje na komp - low budget

Post by Zed McJack » 29 Mar 2014, 12:04

SomiKnight wrote:Hint?
Treba ti +20db , treba ti na primer rec microphone , i na kraju recimo da koristis windows 7.

Odes na google, i ukucas te tri reci i sigurno u prva dva linka imas objasnjeno gde se to nalazi.

Ako ne znas engleski, nauci ga, a u medjuvremenu mozes rec microphone da zamenis sa mikrofon i pretrazis na nasem jeziku.

Eto hint.

Inace, eventualno moze da se desi da nema kod tebe opcija boost, onda je to problem sa drajverima zvucne.
Hvala, nađoh uz pomoć google-a konačno. Trebalo je uključiti Rear Pink in i onda Advanced controls, pa kad se pojavi dugme onda čekirati Mic boost.
Image
Ne mogu reći da je baš lako naći a ja se kompjuterima bavim 20+ godina :oops:

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Snimanje na komp - low budget

Post by Rax13 » 29 Mar 2014, 14:21

Mozes i da spojis Rear pink i glavni mikrofonski ulaz i/ili sta jos vec imas u jedan input, to ti je uglavnom u programu koji dobijes sa oficijalnim drajverima za zvucnu...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest