poboljsanje tona

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
miksolidijan
Posts: 45
Joined: 01 Jun 2013, 05:28

poboljsanje tona

Post by miksolidijan » 22 Sep 2014, 12:04

Nedavno sam instalirao cubase, pa pokusavam da napravim ton za gitaru. Evo kako sad otprilike zvuci..

http://www23.zippyshare.com/v/87716163/file.html

..zanima me sta neko iskusniji misli..da li je glasan, slab..i uopste ako ima neki savet kako da ga poboljsam..ono sto i ja primecujem je:
- sum u pauzama..donekle sam ga smanjio tako sto sam odsekao 125 na ekvilajzeru, ali i dalje je vrlo primetan
-zvuk trzalice prilikom okidanja

nisam uspeo sa noise gateom i ekvilajzerom nista konkretno da uradim, jer je to kao da nabadam na slepo.

User avatar
Milanares
Posts: 957
Joined: 16 Jul 2010, 21:15
Location: Novi Sad

Re: poboljsanje tona

Post by Milanares » 22 Sep 2014, 12:53

Nemoj uopšte takve šumove i neželjene zvuke rešavati u cubaseu, nađi im uzrok u predhodnom lancu pa probaj tamo da ga eliminišeš.

User avatar
miksolidijan
Posts: 45
Joined: 01 Jun 2013, 05:28

Re: poboljsanje tona

Post by miksolidijan » 22 Sep 2014, 15:48

Pa uzrok je u gainu, posto sam koristio samo jednu pedalu..ali dok smanjujem gain, sustanje nestaje, ali zvuk postaje clean..
Ranije sam imao boss noise supressor pedalu, koju samo pritisnes i sum nestane..mora biti tako nesto i softverski..

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: poboljsanje tona

Post by Overdrive » 22 Sep 2014, 16:15

miksolidijan wrote:Pa uzrok je u gainu, posto sam koristio samo jednu pedalu..ali dok smanjujem gain, sustanje nestaje, ali zvuk postaje clean..
Ranije sam imao boss noise supressor pedalu, koju samo pritisnes i sum nestane..mora biti tako nesto i softverski..
imaš dosta noise gate VST-jeva, pa pokušaj sa njima

http://bedroomproducersblog.com/2012/01 ... u-plugins/

Meni radi tako što neki takav noise gate stavim PRE bilo kog efekta.

Probaj možda da snimaš i preko nekog gitarskog programa tipa Amplitube, Guitar Rig..mnogo je bolje, imaš više opcija da eksperimentišeš i, po mom mišljenju, mnogo jednostavnije i zabavnije nego direkt u Cubase

User avatar
miksolidijan
Posts: 45
Joined: 01 Jun 2013, 05:28

Re: poboljsanje tona

Post by miksolidijan » 22 Sep 2014, 17:04

Overdrive wrote:
miksolidijan wrote:Pa uzrok je u gainu, posto sam koristio samo jednu pedalu..ali dok smanjujem gain, sustanje nestaje, ali zvuk postaje clean..
Ranije sam imao boss noise supressor pedalu, koju samo pritisnes i sum nestane..mora biti tako nesto i softverski..
imaš dosta noise gate VST-jeva, pa pokušaj sa njima

http://bedroomproducersblog.com/2012/01 ... u-plugins/

Meni radi tako što neki takav noise gate stavim PRE bilo kog efekta.

Probaj možda da snimaš i preko nekog gitarskog programa tipa Amplitube, Guitar Rig..mnogo je bolje, imaš više opcija da eksperimentišeš i, po mom mišljenju, mnogo jednostavnije i zabavnije nego direkt u Cubase
Ja snimam sa pojacala na direct out izlaz (znaci ne koristim zvucnik), koji sluzi za snimanje, na ux1, tako da ne mogu da zaobidjem simulaciju pojacala sa podfarma..na clean je zvuk super, ali kad dodam gain onda ga kvari, probao sam sa noise gaitom koji je na podfarmu, na max podesavanjima on skine skroz sum, ali skine jako i volume, poprilicno..probacu taj sto si mi preporucio..

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: poboljsanje tona

Post by KnightOfDoom » 22 Sep 2014, 17:31

A sto ides iz pojacala u ux1? Ako vec imas podfarm zabodi gitaru direktno u ux1.
Vidi jel ti kablovi idu preko ili blizu neke struje, sutni ih tamo-vamo po podu. Odmakni se sa gitarom od monitora. Ako je singlecoil onda je ovo najbolje sto moze, nemoj da se trudis vise :XD:
Na onom linku imas Ggate medju ostalim vstovima, attack stavi 1ms, fade najmanji (0.1 valjda) i vidi threshold gde 'vata.
Sto se zvuka trzalice tice uglavnom se resava tako sto promenis trzalicu i/ili tehniku sviranja istom.

User avatar
miksolidijan
Posts: 45
Joined: 01 Jun 2013, 05:28

Re: poboljsanje tona

Post by miksolidijan » 23 Sep 2014, 07:04

KnightOfDoom wrote:A sto ides iz pojacala u ux1? Ako vec imas podfarm zabodi gitaru direktno u ux1.
Vidi jel ti kablovi idu preko ili blizu neke struje, sutni ih tamo-vamo po podu. Odmakni se sa gitarom od monitora. Ako je singlecoil onda je ovo najbolje sto moze, nemoj da se trudis vise :XD:
Na onom linku imas Ggate medju ostalim vstovima, attack stavi 1ms, fade najmanji (0.1 valjda) i vidi threshold gde 'vata.
Sto se zvuka trzalice tice uglavnom se resava tako sto promenis trzalicu i/ili tehniku sviranja istom.
Probao sam i direktno u ux1, malo je prirodniji ton kad idem prvo preko pojacala (ne pravi dodatni sum..imam gain na pojacalu, pa na pedali, pa na ux simulaciji i na masteru, probao sam svugde da smanjim, sa cleana da polako pojacavam da vidim gde prvo pravi..ali izgleda da je jednostavno ukupna kolicina gaina, a i volumena (koji mi je svugde na 1/2 ili na 3/4) u pitanju..smanjim ovde, pojacam tamo, dok je blagi gain ok, cim hocu ozbiljniji drive pojavi se sum, svejedno koji gain pojacavam)..onda mi padne na pamet Santana koji redno povezuje 20, 30 onih malih pojacala, i sugde blago pojacava gain dok ne dobiju tu njegovu prepoznatljivu mikrofoniju :D
nije single coil..les paul je, drzim ga na neck poziciji, tu je smooth zamucen ton..znaci ne moze to da se ispegla bolje :D
poslacu snimak ako uspem nesto sa tim vstom (na ovom noise gaitu sto je u cubaseu sam drzao attack na o, a ostale parametre sam pokusavao da menjam)
nego ja kad smanjim volume recimo svugde na pola onda je ok zvuk, ali je slab konacan signal (bar ja tako mislim, jer je onda vrlo tanak graficki)..ne znam da li je mozda bolje da ga tako snimim, sa manjim volumenom, a da ga naknadno pojacam nekako..da li ce mozda biti manje izoblicenje..

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: poboljsanje tona

Post by KnightOfDoom » 23 Sep 2014, 17:02

Iskreno, ne kontam sta ti je kako povezano, nadam se da nije ovako kako si nabrojao jer nema logike da iz pojacala ides u pedalu. Ne znam simulaciju cega imas na masteru? Jel nekog pojacala u podfarmu ili...?
Ajde napisi sta ti kojim redom od hardvera do softvera, posto "pedala" i "simulacija" moze mnogo toga da bude.

Na tom gateu u cubaseu stavi sto manji attack, i mrdaj threshold dok ne vidis da reaguje. posle release namesti kako ti svidja.

User avatar
miksolidijan
Posts: 45
Joined: 01 Jun 2013, 05:28

Re: poboljsanje tona

Post by miksolidijan » 23 Sep 2014, 18:24

Bilo je ovako povezano pedala>amp>ux1>comp ..a danas sam skontao, da moze da se skroz iskljuci ta simulacija pojacala na pod farmu, tako da ga pokrenem (pod) samo da bi ux1 mogao da radi, a zvuk ide samo sa pojacala, i dosta je smanjio sum..

evo cist snimak bez gatea (clean pa drive)

http://www24.zippyshare.com/v/80221878/file.html

a evo sa gaetom, dosta ga je smanjio (mada ga je i stisao) :)

http://www24.zippyshare.com/v/62718644/file.html

tu mi je volume na podfarmu bio 3/4 kad ga smanjim na 1/2 bude jos manje suma, ali je signal dosta slabiji..

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: poboljsanje tona

Post by KnightOfDoom » 23 Sep 2014, 22:10

Opusteno bi mogao da izbacis to pojacalo iz lanca i ides ili sa gitarom u ux1 i u podfarmu popalis efekte i neki sim pojacala, ili tom pedalom (posto neces da kazes koja ne znam jel ima dovoljno drajva...ako ima >> ) direktno u ux1 i upalis samo simulaciju kabineta u podfarmu. Ono glavno sto ti fali je da zvuci kao da ide kroz fizicko pojacalo. To jedino mozes da dobijes ako ozvucis svoj kabinet mikrofonom ili koristis neki cabinet sim. Ovaj fazon https://www.youtube.com/watch?v=yc-bGmKKIkU

User avatar
miksolidijan
Posts: 45
Joined: 01 Jun 2013, 05:28

Re: poboljsanje tona

Post by miksolidijan » 23 Sep 2014, 23:33

pedala je bluesbraker..snimicu sutra bez pojacala sa simulacijom da vidis, meni je nekako prirodniji ton ovako, ipak je pravo pojacalo u pitanju..pa ok, tu na snimku svira ritam pa gruva drugacije..ili mozda da probam bez pedale, iz pojacala u simulaciju pedale, mozda ce biti kvalitetniji signal..

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: poboljsanje tona

Post by metalstringer » 08 Oct 2017, 19:42

moze li neko da mi pomogne kako mogu gitare koje malo beze od tune u snimku da se digitalno korektuju? gitara je u stimu ali se cuje kao da nije jer mi je pukla 6. zica pa sam stavio drugu koja je za nijansu tanja i ebava malo stvari

edit:
ne snima mi se ponovo :)

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: poboljsanje tona

Post by metalstringer » 10 Oct 2017, 15:53

Definitivno nove zice i re-recording

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: poboljsanje tona

Post by komil » 10 Oct 2017, 16:13

Možeš provući kroz Melodyine (ili sličan program).
metalstringer wrote:
10 Oct 2017, 15:53
Definitivno nove zice i re-recording
Pa što bi se štedeo.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: poboljsanje tona

Post by metalstringer » 10 Oct 2017, 17:09

komil wrote:
10 Oct 2017, 16:13
Možeš provući kroz Melodyine (ili sličan program).
metalstringer wrote:
10 Oct 2017, 15:53
Definitivno nove zice i re-recording
Pa što bi se štedeo.
Pa ne ide jbg, a i ne bih da se zajebavam jer gitare su za jednu pesmu koja bi trebala da bude kao 5. na EP albumu koji uskoro treba da izadje u ime benda. Na ideju da gitare provucem kroz neki plugin mi je dosla jer smo jedva snimili te gitare, prilicno nam je bila teska za sviranje i dugo smo snimali, al je i pukla zica i stavio sam jednu staru, za nijansu tanju nego sto treba, od pre i sve je upropastilo, jednostavno se cuje kada se slusa da nije u stimu, i ako se na stimeru vidi kao da jeste. Realno nema alternative ili improvizacije.
pravilo broj 1 prilikom svakog ozbiljnijeg snimanja, sto naravno svi znamo, nju strings :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest