BUBNJEVI WAV/MP3 u MIDI?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

BUBNJEVI WAV/MP3 u MIDI?

Post by metalstringer » 26 Apr 2015, 22:46

Pozdrav svima!nov sam na forumu pa imam jedno pitanje.sa bendom radimo demo snimak.najveci problem su nam bubnjevi koje smo snimili u mp3 formatu,telefonom,pa smo hteli da taj snimak convertujemo u MIDI fajl u nekom midi programu,da bi pomocu nekih semplova i vsti bubnjeva poboljsali tj. uradili, ako je moguce,bolji snimak ili jos bolje sve odvojili po kanalima da bi kasnije imali prostora i bolji mix pesama.da li je to moguce uraditi i kako?hvala

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: BUBNJEVI WAV/MP3 u MIDI?

Post by zwelj » 26 Apr 2015, 23:07

metalstringer wrote:Pozdrav svima!nov sam na forumu pa imam jedno pitanje.sa bendom radimo demo snimak.najveci problem su nam bubnjevi koje smo snimili u mp3 formatu,telefonom,pa smo hteli da taj snimak convertujemo u MIDI fajl u nekom midi programu,da bi pomocu nekih semplova i vsti bubnjeva poboljsali tj. uradili, ako je moguce,bolji snimak ili jos bolje sve odvojili po kanalima da bi kasnije imali prostora i bolji mix pesama.da li je to moguce uraditi i kako?hvala
Probaj 'Celemony Melodyne', mada, cenim da je lakse to prekucati u nekom drum editoru... Pitch-to-midi je prilicno pipava stvar...

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: BUBNJEVI WAV/MP3 u MIDI?

Post by metalstringer » 26 Apr 2015, 23:27

pa imam kuci program magix midi studio,ali nikad u njemu nisam radio,uvek radim u magix audio studio.ranije sam bubnjeve radio-kucao u acoustica beatcraft,ali mi se to ne radi,zamoran posao.sad imamo mp3 snimak zivog bubnja i kad bi mogao svaki udarac da se zabelezi u midi,tj. da odvoji te note pa da ih zamenimo semplovima bilo bi ok.izgleda da je to tesko,mozda i nemoguce.razmisljam da sam mp3 snimak-drums traku nekako popravim u magix audio studiju,ali ne znam koliko cu uspeti jer je sve djuture,nemam kanale za bas i dobos.sta je najbolje nemam pojma,pa mi dajte neki predlog

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: BUBNJEVI WAV/MP3 u MIDI?

Post by bancika » 27 Apr 2015, 00:18

Bio bih propisno zadivljen ako to moze da se izvede :)

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: BUBNJEVI WAV/MP3 u MIDI?

Post by metalstringer » 27 Apr 2015, 00:38

:mrgreen: i ja!posto je djuture taj drums track,nekim cudom cak solidno zvuci,dobro cinele su malo preglasne,da li je moguce nesto uraditi sa nekim filterima poput low cut i slicnih da bi se sredile neke frekvencije itd. pre samog mixa?

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: BUBNJEVI WAV/MP3 u MIDI?

Post by metalstringer » 27 Apr 2015, 00:50

ako neko mozda zna kako da konvertuje taj mp3 snimak bubnjeva u midi mogu mu poslati na email.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: BUBNJEVI WAV/MP3 u MIDI?

Post by Reverse » 27 Apr 2015, 01:32

Za sada nije moguce, ali ne bi me cudilo da za neku godinu izmisle nesto :)
Mozes samo da "konvertujes" traku jedne komponente, tj. ako je bubanj snimljen visekanalno, znaci samo bas bubanj ili dobos npr, ali je i u tom slucaju potrebno dosta
naknadnog stelovanja dinamike, tajminga (tzv triggerovanje)

Mada ne vidim u cemu je problem prekucati to "manuelno" tj. na sluh, osim ako nije u pitanju neka previsa zahtevna muzika :)
Jeste ko sto kazes zamoran posao, al nekome ko to radi stalno je to rutina, i ne zahteva mnogo vremena.

Karimii
Posts: 42
Joined: 05 Apr 2015, 18:33

Re: BUBNJEVI WAV/MP3 u MIDI?

Post by Karimii » 27 Apr 2015, 01:55

Evo, ovako ćeš.

Kada se "imitira" nečiji stil sviranja - a tome ne znaš naziv - potrebno je da sedneš sa društvom koje inače svira s tobom i popričaš o miksu (snimku). Ako si odlučio da se baviš produciranjem pre nego što si postavio temu, tim bolje. Stil sviranja mora da bude inspiracija i ni u kom slučaju rešenje. :!:

MIDI i Audio su dva proporcionalna tega na istoj "klackalici". Kada tražiš izveden snimak pristojnog kvaliteta dobijaš - audio. Tamo gde te zanima isključivo taktilna preciznost, i tzv. "triggerovanje" snimka bubnja pronaći ćeš MIDI kanal i "ucrtane" doboše, bas bubnjeve, prelaze i čineče-

Alati svrhom slični Cubase paketu barataju različitim formatima i per-piece kvalitetima usnimljenih sadržaja. Neverovatan vokal na savršenom mikrofonu i 80's MIDI, proizvod (snimak) distorziranih omnikarakteristika koji iznosi žićane instrumente i "semplove" na identičan način - rezultati su Cubase prakse i višedecenijske upotrebe "prilagodljivih" editora zvuka.

Producent mora da poznaje sve ovo -- i mnogo višw. On (ona) preuzima odgovornot ukoliko je studijski snimak (tzv "izvoz") iole upotrebljiv. Bubanj i "MIDI kanal" u odnosu na koji se posmatra tačnost i dinamika odsviranog bubnja je samo jedno od njegovih zadužemja; o celokupnoj slici govore svi članovi rok sastava. Njihova veština, slušalačko+svirački ukus i međusobno razumevanje kroz uvežbavanje su apsolutno j jedini presudan faktor.

U muzičkoj produkciji nisu moguća "Biblijska čuda" - ali se standardi prate a norme poštuju.


Ne mnogi - već nebrojeni - bendovi su razmišljali o "sintetizaciji" zvuka i upravljanju kontrolom kvaliteta. Nekima je uspelo i da (praktično) ceo album svira sempler, s tim što ja ovde nisam pomislio samo na ritam sekciju. Njima slični pronađu muzičku orijentaciju vremenom, a industrija (radio, video i publika) ih svrsta u određeni žanrovski kalup. Ono što ovde treba da imaš na umu je činjenica da je neko već "negde" odsvirao taj "mek doboš" ili "nakucanu nogu".
Probaj da se poigraš sa amplitudom svake od komponenti iz seta bubnjeva. Pronađi i na internetu to o čemu je reč, pa pokaži nešto entuzijazma.

MIDI izvodi klasika i radijskih hitova su samo reperi tj. pojedinačna dostignuća.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: BUBNJEVI WAV/MP3 u MIDI?

Post by bancika » 27 Apr 2015, 09:22

Ovo treba na sticky.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: BUBNJEVI WAV/MP3 u MIDI?

Post by metalstringer » 27 Apr 2015, 14:50

hvala vam ljudi na svemu sto ste napisali do sad.u samom bendu se najvise lomimo oko toga da li da radimo-kucamo bubanj ili da koristimo vec snimljeni sadrzaj-koji po kvalitetu nije na zadovoljavajucem nivou,ali je odsviran,tj. ziv.lomimo se iz razloga sto sam ja a i ostali clanovi benda vise za realan-odsvirani instrument.midi bubanj mi dodje kao da sam uzeo neku klavijaturu i kao przim na nekoj veridbi kao one-man bend.to mene a i ceo nas bend drzi u dilemi.ali...naravno,ako vec zelimo da se potrudimo da snimanje i kasniji mix budu na putu ka standardu uz postovanje normi onda cemo raditi-kucati bubnjeve(jer u takvoj smo mogucnosti :) radimo home recording) ,posvetiti vise vremena oko svega za sto bolji sound,a nadam se,i bolji rezultat inspiracije,da bude kako treba da bude.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest