Izbor računara i zvučne kartice...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Daka
Posts: 64
Joined: 21 May 2011, 10:16

Izbor računara i zvučne kartice...

Post by Daka » 22 Jun 2015, 11:53

Poštovani drugari...

Mnogi od vas su, pretpostavljam, već prošli i iskusili ono što meni tek predstoji a to je - izbor računara i zvučne kartice (može i eksterne).

Koristim, već dosta dugo, veoma skromnu opremu iz koje sam (neki će se možda nasmejati) izvukao maksimum i uspešno završio sve zadatke.

Zvučna kartica (e, sad je vreme za smeh) je prastara Sound Blaster Audigy, "kec" praktično, i to uparena sa Stagg MCO 5W mikfonom i maleckim Behringer Eurorack UB1622FX Pro.

Koristio bih i dalje ovu skromnu kombinaciju ali moram da menjam računar.
Pucam na neki savremeniji, brži, pouzdaniji ali sa tom novijom generacijom "problem" odsustvo odgovarajućeg slota za prastare kartice :(.
Ili to ili prosto nekompatibilnost sa istima.

Treba mi, dakle, kombinacija računara i kartice koja se uklapa u budžet od oko 40.000 dinara (ili, recimo do 350 €).
- računar sa mnogo RAM-a, bar 1TB HDD, brz procesor i solidna integrisana (ili naknadno ubačena) grafika
- kartica (može i eksterna) koja bi dobro funkcionisala uparena sa računarskom konfiguracijom (da nema latencije, krckanja, puckanja itd.). Izlaz 2.1 sasvim dovoljan.
- neki soft synth koji bi takođe lepo i bez kašnjenja radio sa ovom kombinacijom (ne koristim VST niti midi).

Eto, oko računara i mogu sam da se snađem ali kartica i soft synth...
Najlepše molim za predloge...
Hvala.

P.S. Šta mislite o ovome? http://www.mitrosmusic.com/proizvod/143 ... ox-Studio/ a ima i slična varijanta od M-Audio.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest