High gain mix

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

High gain mix

Post by metalstringer » 02 Dec 2015, 11:38

interesuje me na koju foru imaju taj high gain mix sound,npr. bend Lamb of God?gitara je ok,ima taj haj,ali kako bubanj dobije taj udarac da bije u grudi a da ne bruji i tera u peak?narocito kad udari jedan ili dva tri rifa i uz timpan to udara tako jako i snazno i prosto prija taj haj gejn sound-mix.kako to postici?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: High gain mix

Post by dejankuki » 02 Dec 2015, 15:49

Ukratko... mnogo efekata (pluginova), veoma pazljivo baratanje ekvilajzerima i frekventnim opsezima, ogromno iskustvo, samim tim i znanje, dobar izbor semplova.... i tako dalje. NPR.. gitara ne mora da bude nabudzena do bola da bi dobro zvucala u krajnjem miksu, ali!... smanjen gain (iliti distorzija) pa onda lepo isproduciran bas i zajedno daju zvuk kako treba da bude. Tako ti je i sa bubnjevima... a i sa drugim instrumentima. Nije za bas bubanj samo dodati tu negde oko 125-250Hz... nego ne treba da se mnogo mesaju drugi elementi i instrumenti... ovo kazem kao primer... malkice mu dodje to jedna nauka. :ziveli:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: High gain mix

Post by metalstringer » 29 Dec 2015, 11:09

Interesuje me takodje produkcija bass-a,npr. snimio sam deonice za neke pesme,koristeci EQ po nekim preporukama itd.,sad mozda i nisam u pravu,smanjujem visoke,neki deo srednjih i deo niskih frekvencija-mislim skroz levo ako bruji itd.slusam,podesavam,trudim se da dam prostora a da ujedno sacuvam dobar sound.sta vi preporucujete za dobru produkciju bas gitare(zanr metal) ?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest