Produkcija metal gitara

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Produkcija metal gitara

Post by metalstringer » 15 Dec 2016, 22:45

Danas sam probao jednu ideju:
Gitara u input instrument na focusrite iTrack solo pa u daw-u ( Reaper ) otvorio vst ts808 i vst amp Le456 i od outputa na interface ( unbalanced) kablom do inputa na mom pojacalu na clean kanalu i koji ima kabinet sa 12'' zvucnikom. Rezultat je iznenadjujuce dobar. Probao sam telefonom da usnimim zvuk, uz sam zvucnik i sound je bright, hi gain i reze. Planiram da postavim dinamicki mic ispred zvucnika i da isti mic ubacim u input za mic na interface i tako snimim sound realnog kabineta u dawu. U sustini je reamping ali bez reamp boxa a razmisljam da mi i ne treba ta sprava jer je sam output na interface unbalanced.znaci lanac bi bio sledeci: Gitara-input u interface-daw (vst amp)-output iz interface u input real ampa na clean kanalu-realni kabinet i zvucnik 12"- mikrofon- input za mic u interface- daw. U Mitrosu je shure sm57 oko 15 hiljada.pogledacu i na drugim mestima oko cene istog. Definitivno bataljujem vst cabinet simulatore.dok ne kupim 57-cu snimicu neku probu sounda sa nekim drugim mikrofonom i okaciti snimak ovde da cujete. verujem da ce biti sigurno bolje od bilo kog vst cab simulatora.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Produkcija metal gitara

Post by bancika » 16 Dec 2016, 10:00

metalstringer wrote: verujem da ce biti sigurno bolje od bilo kog vst cab simulatora.
nisam siguran. Moze da bude bolje i to jeste najbolji nacin, ali zahteva najvise ebavanja da dobijes dobre rezultate. Pitanje je i kakva ti je akustika sobe i koliko je taj cab dobar. A ono, idealno je da se ubaci jos jedan mic, sto moze da bude skupo. SM57 sam po sebi zna da bude malo krestav, pa mnogi ubacuju recimo i R121 koji kosta preko hiljadarke.

mislim da reamp box vise sluzi da se prilagodi impedansa. Dobijes ti unbalanced signal ali je line level i nize impedanse. Treba ti instrument level signal vise impedanse, da pojacalo to "vidi" kao gitaru. Ali to je vise bitno ako saljes dry signal iz interface-a, ako ga vec budzis distorzijom i efektima, a pojacalo je clean, onda je manje bitno...ni pedale uglavnom ne izbacuju instrument level signal visoke impedanse.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Produkcija metal gitara

Post by metalstringer » 16 Dec 2016, 13:16

bancika wrote:
metalstringer wrote: verujem da ce biti sigurno bolje od bilo kog vst cab simulatora.
nisam siguran. Moze da bude bolje i to jeste najbolji nacin, ali zahteva najvise ebavanja da dobijes dobre rezultate. Pitanje je i kakva ti je akustika sobe i koliko je taj cab dobar. A ono, idealno je da se ubaci jos jedan mic, sto moze da bude skupo. SM57 sam po sebi zna da bude malo krestav, pa mnogi ubacuju recimo i R121 koji kosta preko hiljadarke.

mislim da reamp box vise sluzi da se prilagodi impedansa. Dobijes ti unbalanced signal ali je line level i nize impedanse. Treba ti instrument level signal vise impedanse, da pojacalo to "vidi" kao gitaru. Ali to je vise bitno ako saljes dry signal iz interface-a, ako ga vec budzis distorzijom i efektima, a pojacalo je clean, onda je manje bitno...ni pedale uglavnom ne izbacuju instrument level signal visoke impedanse.
Naravno, distorzija se salje u clean pojacalo.probao sam u input pojacala i rezultat snimljenog zvuka ( telefonom ) je bolji od vst cab sima.pokusacu i drugu varijantu, da iz line outputa na interfejsu idem u aux-in na pojacalu, tj. da izbegnem preamp pojacala i snimim mikrofonom cab.sam sound je po mom misljenju dobar rezultat, dok sviram, jednostavno reze i sa par vst ampova kao Le456, Hybrit, Emissary... je jako blizu realnog hi gain lampasa. Ostaje da se to usnimi dobrim micom.sa vst cab sims nisam nikako uspevao dobiti zadovoljavajuci rezultat i uvek mi je falio taj nabrijeni sound, u usto vreme cist i da reze.realni cab, naravno dobar, je definitivno to sto treba usnimiti.to je neka jeftinija varijanta posto nemam realni hi gain amp, a sa nekom dist pedalom jednostavno ne bi bilo dovoljno dobro.ima jedna stvar koja mi nije jasna, a to je sto se tice volume pota na interfejsu, koliko bi bilo preporucljivo podesiti pot ako se ide u input za instr. relnog ampa?

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Produkcija metal gitara

Post by metalstringer » 16 Dec 2016, 22:02

Proba snimanja gitare vst amp i realni kabinet
http://vocaroo.com/i/s0mc4I4UF7oc
Snimljeno mob. telefonom i odsvirano bezveze cisto da se proba, jednom rukom sam na pocetku drzao telefon drugom drndao a posle spustio tel na pod da bi mogo odsvirati neki rif
:mrgreen:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Produkcija metal gitara

Post by metalstringer » 16 Dec 2016, 22:18

bancika wrote:
metalstringer wrote: verujem da ce biti sigurno bolje od bilo kog vst cab simulatora.
nisam siguran. Moze da bude bolje i to jeste najbolji nacin, ali zahteva najvise ebavanja da dobijes dobre rezultate. Pitanje je i kakva ti je akustika sobe i koliko je taj cab dobar. A ono, idealno je da se ubaci jos jedan mic, sto moze da bude skupo. SM57 sam po sebi zna da bude malo krestav, pa mnogi ubacuju recimo i R121 koji kosta preko hiljadarke.
Andy Sneap snima jednim micom, 57-com, i to radi majstorski :metal:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Produkcija metal gitara

Post by metalstringer » 21 Dec 2016, 11:36

Mix gitara Vst amp Le456 sa realnim kabinetom Fender combo pojacala , snimljeno telefonom ( mna brzinu kao proba ) :

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/vs ... fender-cab

:metal: :ziveli:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Produkcija metal gitara

Post by metalstringer » 08 Jan 2017, 19:53

Ovo je proba mixa gitara sa mp3 drums bez bass gitare. Gitare su le456 i engl iz amlitube 4 sa red wirez impulsima. sam instrumental je intro za 3. demo album benda Judgement. posto nismo bili u stanju da radimo probe i snimanje pesama kao bend, a pritom nismo uspeli naci odg. vokal resili smo dalje raditi na instrumentalima, samo ja i bubnjar, naravno, samo home recording.

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/de ... ix-proba-1

:ziveli: :metal:

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Produkcija metal gitara

Post by Kauto Labs » 08 Jan 2017, 23:01

vrhunski

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Produkcija metal gitara

Post by bancika » 09 Jan 2017, 12:19

pazi na stim, nesto zvuci out of tune

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Produkcija metal gitara

Post by metalstringer » 09 Jan 2017, 16:39

bancika wrote:pazi na stim, nesto zvuci out of tune
drop C

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Produkcija metal gitara

Post by bancika » 10 Jan 2017, 11:41

znam da je drop C...nego mi se cini na 0:30 i 0:50 da ne stima sve...probaj da pustis u reaperu ReaTune na trakama pojedinacno pa vidi dal svaki instrument gadja ton kako treba.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Produkcija metal gitara

Post by metalstringer » 11 Jan 2017, 13:40

Mozda je sam pokusaj terce nepravilan u momentima.pokusavao sam neke druge tonove kao varijante ali mi nije zvucalo dobro. A stim je ok, svaku gitaru sam nanovo proverio pre snimanja. Ovo je samo raw, nisam radio jos eq itd na gitarama i nivoi terci nisu usaglaseni dobro uz ritam gitare. Tek treba da se snimi i bass i radi produkcija drums pa tek onda mix

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Produkcija metal gitara

Post by metalstringer » 13 Jan 2017, 12:37

Puno sam petljao sa vst zajebancijama, ampovi, impulsi itd. Naravno, najbolje je snimiti gitaru mikrofonom. Razmisljao sam o ideji, tj. varijanti da koristim vst amp i realni kabinet i da zvuk snimim mikrofonom. To mu dodje kao reamping jeftinije varijante kojom moze da se dodje do boljih rezultata. Imam u planu da to isprobam kada budem kupio shure sm57. U medjuvremenu sam probavao vst cab sims, najcesce LeCab loader. Obicno sam stavljao u lancu jedan vst tse808-vst amp-LeCab u kojem sam stavljao kao prvi impuls sm57 a drugi impuls mozda royer ili 421... tj kao dva mica- dva impulsa za jednu gitaru. Onda pre par dana rekoh da probam sledece: Vst Ts (noviji)-Le456 free vst amp-LeCab sa impulsom red wire engl sm57 cone 12" za left gitaru a za right vst ts- engl650 iz amplitube 4- LeCab sa red wirez impulsom rectifier sm57 cone 12". Rezultat je po mom misljenju ispao mnogo bolji i cistiji bright sound od mnogih sranja koja sam isprobavao petljajuci sa 2-3 mica tj. Impulsa za jedan cab. Gornji snimak tj raw mix "deadly" je radjen varijantom sa jednim impulsom po gitari i to na cone poziciji na 12". Moram priznati da je ova tehnika sa jednim micom sm57 i to na cone poziciji upravo od Andy Sneapa producenta i heavy metal gurua koji to sve, naravno, snima sa realnim ampovima,kabinetima, mikrofonima...
:ziveli:
:metal:

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Produkcija metal gitara

Post by metalstringer » 17 Jan 2017, 00:05

Ovo je probni mix gitara sa Eq za pesmu na kojoj radimo ja i bubnjar, drums su mp3 i tek trebamo raditi wav produkciju, samo su otkucani i nema bass gitare.

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/ju ... ass-guitar

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Produkcija metal gitara

Post by metalstringer » 16 Mar 2017, 22:14

metalstringer wrote:
13 Jan 2017, 12:37
Puno sam petljao sa vst zajebancijama, ampovi, impulsi itd. Naravno, najbolje je snimiti gitaru mikrofonom. Razmisljao sam o ideji, tj. varijanti da koristim vst amp i realni kabinet i da zvuk snimim mikrofonom. To mu dodje kao reamping jeftinije varijante kojom moze da se dodje do boljih rezultata. Imam u planu da to isprobam kada budem kupio shure sm57.
isprobano konacno danas sa shure sm 57 i kabinet fender bass kombo 12"

https://soundcloud.com/nebojsa-pesic/vs ... shure-sm57

:metal:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest