Oprema za komponovanje

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
dovlaman
Posts: 3
Joined: 31 Oct 2016, 17:34

Oprema za komponovanje

Post by dovlaman » 31 Oct 2016, 17:49

Pozdrav svima, novi sam na forumu pa mi oprostite ako sam promasio mesto gde bih postavio ovakvo pitanje.
Bavim se muzikom vec dvadeset godina, muzicki sam obrazovan (osnovna, srednja muzicka skola i zavrsena muzicka akademija) Znam sta radim sa klasicnim instumentom i komponovanjem ali nemam iskustva kad su klavijature u pitanju.
Zeleo bih da kupim klavijaturu koju bih povezao sa racunarom kako bih sebi olaksao posao oko komponovanja ali nisam siguran koji bi mi bio izbor i sta mi jos treba pored muzicke kartice.
Radio sam u Nuendu, onako peske, ton po ton i dosta vremena izgubio a i dosta toga ne mogu da izvedem bez instrumenta. Ispari i ideja dok sve to otkucam i tako dalje...
Da li bi neko ko ima iskustva bio voljan da podeli sa mnom sta bi moglo da mi posluzi tako da ono sto odsviram direktno bude zabelezeno u traci? Kapiram da mi je lakse da ispravljam ono sto je greskom odsvirano nego da kucam sve. Hvala.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Oprema za komponovanje

Post by dejankuki » 31 Oct 2016, 21:12

usb to MIDI kabl ili MIDI to MIDI kabli.. e sad.. pitanje je da li tvoj kompjuter ima MIDI konektor... ako nema onda je prostije usb to midi..

sve ostalo je prosto.

dovlaman
Posts: 3
Joined: 31 Oct 2016, 17:34

Re: Oprema za komponovanje

Post by dovlaman » 03 Nov 2016, 16:01

Hvala na odgovoru! A koja klavijatura se preporucuje, neki sintisajzer ili midi kontroler?

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Oprema za komponovanje

Post by dejankuki » 03 Nov 2016, 21:30

Njaaaaah, to zavisi od tvojih potreba...
Klavijatura/sintisajzer ce ti mooozda zavrsiti posao i kao MIDI i kao klavijatura za snimanje ili sviranje uzivo...
Kontroler ce ti zavrsavati posao samo kao MIDI klavijatura i nista vise...

U sitnije detalje ja ne bih sad zalazio jer sam inace gitarista pa znam samo ponesto o klavijaturama....

dovlaman
Posts: 3
Joined: 31 Oct 2016, 17:34

Re: Oprema za komponovanje

Post by dovlaman » 07 Nov 2016, 01:14

Tako sam i mislio. Hvala lepo na odgovoru!

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Oprema za komponovanje

Post by Reverse » 13 Nov 2016, 04:26

Bilo koja klavijatura sa midi izlazom + midi to usb kabl.
Ostalo zavisi od broja oktava, hammer/otezane/synth dirke itd
Klavijaturu od 5 oktava sa synth dirkama mozes da nadjes i za 100e, ovo drugo dosta skuplje.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest