Pravi instrumenti ili koriscenje semplera

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Sebo
Posts: 1
Joined: 02 Nov 2016, 00:08

Pravi instrumenti ili koriscenje semplera

Post by Sebo » 02 Nov 2016, 01:49

Cao ljudi!
Zanima me recimo kao u ovoj pesmi

da li obicno kod nas u produkciji koriste klavijaturu sa nekim softverom tipa NI Kontakt Biblioteke (MIDI), Arranzer/Workstation, za snimanje instumentalnih delova...
ili pak u studiu snimaju ljude: klarinetistu, gitaristu, bass gitaristu, bubnjara, klavijaturistu (za npr. kao u ovoj pesmi Synth pluck ritam), Darbuka, Dajre, pratece vokale da pevaju ono "muuuu" "eoooo" bla bla bla
kontate vec...
Jer kontam da bi mogao sve to uraditi sa midi klavijturom u Cubase-u ima dosta realisticnih Boja za kontakt, ali tesko da mogu postici taj nivo detalja (tipa promena boje zvuka kod klarineta kad slajduje ton na gore).
Dosta su napredovali softverski instrumenti ali cini mi se da jos uvek zvuce dosta staticno u poredjenju sa onima u nekim pesmama. Jer recimo u nekima bas mogu da cujem da je semplovan npr. Saxofon ,ali za mnoge pesme nisam siguran.

da snimaju trebao bi velik studio sa izolovanom kabinom a mozda i vise njih i dosta kesa da se plate izvodjaci. Ili je iza svega vemo spretno editovanje u softveru i vesta ruka dizajnera zvuka i klavijaturiste.

Sta vi mislite? :D

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Pravi instrumenti ili koriscenje semplera

Post by dejankuki » 02 Nov 2016, 21:34

Mislim da nijedan muzicar nece da snima za male pare... dakle ovakva produkcija bi kostala stotine iljada evra.. to se nikom ne isplati. Sepleri i veste ruke... mada danas ni veste ruke nemaju nesto posla... pre ce da bidne da se sve emulira... hocu reci lahko je dnes..

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest