Di Gitare

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Di Gitare

Post by metalstringer » 01 Mar 2018, 19:27

Vecina zna kako se snimaju Di gitare, ima varijanti direkt u interfejs ili di box pa interfejs itd
Gledao sam neke snimke na yt i citao na netu o tome kako je bolje i kvalitetnije snimiti Di gitre.
Razmisljam da probam varijantu, u cilju poboljsanja tona gitare u startu, sa mozda neuobicajenim lancem:
Gitara- tube preamp ( u mom slucaju power tube amp preko line out ) sa sto cistijim clean tonom - interfejs
Mozda izvedem jedan izlaz tj output od prve polovine ecc83 lampe sa jednim potom za regulaciju jacine signala, ali pre nego to napravim cu ici preko power sekcije i line outa u interfejs.
Videcu kako ce se pokazati sa vst simulacijama a i za reamping u odnosu na dosadasnji standard nacin.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Di Gitare

Post by dejankuki » 02 Mar 2018, 11:37

Ne znam da li ce odgovoriti na tvoje pitanje... viewtopic.php?p=35990#p35990 ovo mooozda nekom i pomogne... nacina je mnogo..

Uglavnom, sve zavisi od umesnosti i zelje za odredjenim zvukom. To sto ti pokusavas je ok.. naravno. Treba samo paziti na krajnji rezultat.

;)

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: Di Gitare

Post by metalstringer » 03 Mar 2018, 12:29

Hvala :) citao sam odavno topic. Probao sam juce gitaru u interfejs na instr. ulaz, di box pa interfejs i tube amp iz line out u interfejs i uporedjivao kvalitet. Scarlett instrum. ulaz je ispao daleko bolji od di boxa, a tube amp line out stvara sum, ne znam zasto je izrazen toliko na clean u odnosu na varijantu kada npr snimam distorziju iz line outa jer tada gotovo da nema suma ni malo. Moguce da je sum izrazeniji posto sam master volume pot stavio na neki minimum oko 7-8 sati a pot line outa na max. Nisam stigao da probam obrnutu varijantu da pojacam master a line out na neki minimum koliko da izadje ne previse jak signal za interfejs.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest