Vlado Georgijev

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Mekju
Posts: 19
Joined: 19 Dec 2014, 13:54

Re: Vlado Georgijev

Post by Mekju » 11 Sep 2015, 23:06

Да, али ако ћемо о некоме да судимо, дај онда да видимо са чиме располажемо.
Постоји сијасет музичара којих ја не поштујем, али за сваког имам своје оправдање, које се не своди, ипак на пуко, ''иста музика, плажа, рибе...'', већ на много конкретнију анализу.
Исте те музичаре сам критиковао тек након бивствовања на њиховим концертима, дакле, не на слушању преко 'факинг' ПиСи звучника, већ лајв. Хоћу рећи да сам, и уверен сам у то, имао много грђе мишљење о Владу од вас пре него што сам лика лично упознао, и присуствовао на пар концерата, то је сасвим друга димензија у односу на оно шта чујете преко .мп3 фајла.

То су неки разлози због којих ја њега сврставам управо у кош наших озбиљних музичара, а на то се само допуњује та продукција. Иначе, не знам колико сте упознати, али тај његов чувени концерт из Херцег Новог 2004те је проглашен продукцијски и сценски најбољим концертом који се извео на нашим просторима, ту је наведено доста ситница које су много битне, као например, да је звук који је био врхунски, много тешко озвучити на води итд... не сећам се свих детаља...

Апропо причи о његовим песмама, опет понављам, Владо има доста песама које нису хитови, а који су озбиљни музички комади, е сад, то што је наше друштво затровано, па се он не бави неким џезом, већ те џез саксофон и клавирске деонице мора стидљиво да провлачи кроз своје песме, је нека друга ствар и то није до њега, он од музике ипак мисли да живи. Мало је познато да је при доласку у БГ он свирао по џез клубовима клавир, и тако зарађивао за живот, док није почео сам да продуцира своје песме.

На крају крајева, нема он стопеесет година, године и године су пред њим, мукотрпног рада, видећемо шта ће то донети, али чињеница је да се човек нон стоп апдејтује. Овај последњи албум са соундом из 80их је врхунско освежење, тај бубањ који верно приказује управо те године, кад је музика и код нас и у свету имала велику експанзију. Без пуно перкусија(као у претходним албумима), али људи то не чују, не замерам им, ипак нису сви рођени за музику. Смета ми више то што се на музичком форуму више полемише о текстовима и о периферним стварима него о самој музици.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Vlado Georgijev

Post by Overdrive » 11 Sep 2015, 23:12

Image

Mekju
Posts: 19
Joined: 19 Dec 2014, 13:54

Re: Vlado Georgijev

Post by Mekju » 11 Sep 2015, 23:58

Image

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Vlado Georgijev

Post by Overdrive » 12 Sep 2015, 00:27

Image

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Vlado Georgijev

Post by Kristijan » 12 Sep 2015, 09:32

Mekju wrote:на музичком форуму више полемише о текстовима и о периферним стварима него о самој музици.
Чекај, је ли то инструментална музика, или је вокално инструментална музика? Да ли он набацује неке би-бап слогове или пева нешто конкретно? Како ти то замишљаш, да мора да се занемари један аспект, да се понашамо као да не постоји? Зашто би се то радило? Да сам кренуо да анализирам текстове... ту би тек био карамбол. Лепо ти кажем, музика ми је НЕИНСПИРАТИВНА, једно слушање ми је превише, не вуче ме ни под разно да је чујем поново. Никакви продукцијски трикови не могу да ме помере у том ставу. Ја нисам техничар у студију, и сасвим могу да занемарим техничке аспекте, јер су они форма, која мора да постоји у неком облику, али може да се преживи и када није савршено упеглана, када нису ванредно скупе справе биле укључене у процес, није то пресудно, а мене суштина његовог музицирања не привлачи. Знаш оно, чујеш нечији демо снимак, и закључиш да је нумера одлична, а продукција крш, јер је демо. Или чујеш нумеру из педесетих, када је продукцијски процес био сасвим другачији, и снимци нису звучали напуцано као данас, али је нумера без обзира на све то одлична. Ето, то је оно о чему причам. Ако ме не ради идеја коју неко хоће да ми пренесе онда не вреди да ми на све то стави глазуру и машну. Свака њему част што је био џез пијаниста, верујем да је добар тезгарош, али не видим директну корелацију између тога и ауторског рада. Хтео човек бољу кинту, прилагодио се захтевима тржишта, и није то грех. Ништа не замерам. Само ми је бесмислено да му се због не знам којих епизода из прошлости његова актуелна музика посматра кроз другачију призму. Оно што сада чујем за мене није занимљиво, суштина тога ми није занимљива. Како год да ову причу вртиш на крају остаје чињеница да продукција није окосница стваралачког процеса. Да не причамо о томе колико је бесмислено да покушаваш било чији доживљај неког уметничког дела да преокренеш наводећи техникалије...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Vlado Georgijev

Post by Overdrive » 12 Sep 2015, 11:17

Vlado je car..hik..
bog..
ne stvarno..besvi osta..Vlado je..vrh..
Da imam sjestru..čuješ nešto...hik..za zeta bi ga..ne maka se smjesta..evo gorio ka ova cigara ako te lažem..

hik..

Mekju
Posts: 19
Joined: 19 Dec 2014, 13:54

Re: Vlado Georgijev

Post by Mekju » 12 Sep 2015, 14:25

Kristijan wrote:
Mekju wrote:на музичком форуму више полемише о текстовима и о периферним стварима него о самој музици.
Чекај, је ли то инструментална музика, или је вокално инструментална музика? Да ли он набацује неке би-бап слогове или пева нешто конкретно? Како ти то замишљаш, да мора да се занемари један аспект, да се понашамо као да не постоји? Зашто би се то радило? Да сам кренуо да анализирам текстове... ту би тек био карамбол. Лепо ти кажем, музика ми је НЕИНСПИРАТИВНА, једно слушање ми је превише, не вуче ме ни под разно да је чујем поново. Никакви продукцијски трикови не могу да ме помере у том ставу. Ја нисам техничар у студију, и сасвим могу да занемарим техничке аспекте, јер су они форма, која мора да постоји у неком облику, али може да се преживи и када није савршено упеглана, када нису ванредно скупе справе биле укључене у процес, није то пресудно, а мене суштина његовог музицирања не привлачи. Знаш оно, чујеш нечији демо снимак, и закључиш да је нумера одлична, а продукција крш, јер је демо. Или чујеш нумеру из педесетих, када је продукцијски процес био сасвим другачији, и снимци нису звучали напуцано као данас, али је нумера без обзира на све то одлична. Ето, то је оно о чему причам. Ако ме не ради идеја коју неко хоће да ми пренесе онда не вреди да ми на све то стави глазуру и машну. Свака њему част што је био џез пијаниста, верујем да је добар тезгарош, али не видим директну корелацију између тога и ауторског рада. Хтео човек бољу кинту, прилагодио се захтевима тржишта, и није то грех. Ништа не замерам. Само ми је бесмислено да му се због не знам којих епизода из прошлости његова актуелна музика посматра кроз другачију призму. Оно што сада чујем за мене није занимљиво, суштина тога ми није занимљива. Како год да ову причу вртиш на крају остаје чињеница да продукција није окосница стваралачког процеса. Да не причамо о томе колико је бесмислено да покушаваш било чији доживљај неког уметничког дела да преокренеш наводећи техникалије...
Ја све те техникалије наводим јер се налазимо на подфоруму ''продукција и постпродукција'', дакле уопште не машим поенту. Опасно грешиш ако мислиш да ја Влада желим представити кроз неке јебене техникалије, али ти си се само за њих ухватио, ја сам написао два опширнија поста на којима сам поред техникалија наводио и неке друге детаље али ниси се дрзнуо да ми на њих одговораш, а управо ту техникалију сам наводио због тога што константно навејава прича ''А Владо Георгиев, исти курац као и Сергеји, Саше Ковачевићи итд...'', и то вређа мој разум и интелигенцију, јебига.
У реду је да ти се не свиђа музика коју он ствара, ни ја не волим метал, па хоће да ме закољу људи који га слушају са дозом велике ејакулације. Али то не значи да ја не поштујем и Ајрон Мејден, Металику, Блајнд Гардијан итд... А веруј ми да нисам поменуо 30% ствари којим бих могао још да глорификујем Влада, нит само помињао музичаре који су радили на његовим албумима, а који су светски признати... а све то можемо ставити на Владов конто. Наравно, нисам те ни питао да ли си икада био на једном његовом концерту, макар га случајно слушао док си блејао на тераси... Видео би да је то скроз друга прича, и понављам, могу мушку ствар одсећи на пању ако нисам хтео да :povrac: кад ми је неко помињао њега и музику у истом контексту, али јебига... класична неупућеност.

Што се тиче звука који проистиче из тих техникалија, ја сам велики аудиофил, ко није, не замерам му, али мене не може нико убедити да је то небитна ствар, поготову у данашње време, где је врло битно сваки сегмент било које песме, сваки тон или акорд уобличити, и добити оно што желиш.
А и некако ми је нелогично на форуму који се бави музиком као темом, да постоје људи којима звук није битан, поготову, кажем, у овом подфоруму.

Буди поздрављен :ziveli:

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Vlado Georgijev

Post by pisac » 12 Sep 2015, 17:42

O ukusima ne vredi raspravljati.Neko ga gotivi,neko ne,nekom se svidja a nekom ne,neko ga postuje a neko ne,i tu je kraj.Da ima nekoliko lepih pesama,ima,da zivi od muzike u ovoj maloj zemlji-zivi,da je kresnuo lovu-jeste,da je poznat-jeste,da ga vole zene-vole...
I da bi mogao da zivi od muzike i u inostranstvu,mogao bi,samo da peva na engleskom.To je taj internacionalni sladunjavi saund,moderan i sveukupno prihvatljiv.Makar svirao u barovima i hotelima.I na kraju ,sta je bolje-svirati Johnny Wintera u nekoj zadimljenoj supi pred 30 bluz frikova,i ne snimati nista,ili svirati na stadionu i zaraditi milione...On je covek napravio pitku muziku,zaradio lepe parice,a mozda u intimi svog doma svira Georgia in my mind,sa cigarom u ustima i casom Chivasa na klaviru...
A ja sam Panticu hteo da budem kapetan ladje,jeste,ladje,pa sa belom kapom da plovim sa ladjom po moru...kao Barba,na primer.
Last edited by pisac on 12 Sep 2015, 17:56, edited 1 time in total.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Vlado Georgijev

Post by pisac » 12 Sep 2015, 17:50

Da se nadovezem na ovog seronju iznad mene,nekog Pisca-ja ne slusam tu muziku,nekako me ne uzbudjuje,ne tangira,ali ne bezim od nje kad naletim.To je lepa muzika.I ne zavaravajte se da ju je lako osmisliti,doterati,uobliciti,i prodati.Ma sta ja intimno mislio o Vladi Georgijevu,on je napravio muziku koju mnogo ljudi voli,koja nije sund tipa KOKA KOLA MALBORO SUZUKI,i koji ozbiljno radi svoj posao.Ja ne mogu a da ne postujem to.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Vlado Georgijev

Post by pisac » 12 Sep 2015, 17:51


User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Vlado Georgijev

Post by pisac » 12 Sep 2015, 17:55

...cak i uzivo to jako lepo zvuci...u krajnjoj liniji,i Sade je imala pesme koje su jako slicne,prepoznatljiv-na momente dosadan i predvidiv- zvuk i aranzman,pa je internacionalna zvezda.izvinjavam se ako sam nekog uvredio ovim postom,nadam se da ce mi Pisac oprostiti sto sam ga nazvao seronjom,i tako...

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: Vlado Georgijev

Post by andrej] » 12 Sep 2015, 19:12

Image

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Vlado Georgijev

Post by Kristijan » 12 Sep 2015, 20:55

Mekju wrote:ја сам велики аудиофил
Нека шефе, нека си жив и здрав, ништа ја ту не замерам. Ниси на погрешном подфоруму, али су ти аргументи непримерени, бесмислено је да људима који ти кажу да им нешто по својој суштини не одговара нудиш форму као аспект који може и мора да носи превагу. Не спорим да је код Влада све супер упеглано, алал му ћуфте. Верујем ти на реч да је он много готиван лик. Али кад подвучем црту мени је то и даље музика за лифтове, и никаква продукција ту не може да извади ствар. Не могу ни набријани музичари да изваде ствар. На жалост, некад је то просто жали Боже тако квалитетног људства.

А оно... слушао је неко mp3 па због тога није могао да провали како је нека ствар готивна... Да л' ме зафркаваш?

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Vlado Georgijev

Post by Overdrive » 12 Sep 2015, 21:33

Mekju wrote: ја сам велики аудиофил
Image

Mekju
Posts: 19
Joined: 19 Dec 2014, 13:54

Re: Vlado Georgijev

Post by Mekju » 13 Sep 2015, 04:44

Kristijan wrote:
Mekju wrote:ја сам велики аудиофил
Нека шефе, нека си жив и здрав, ништа ја ту не замерам. Ниси на погрешном подфоруму, али су ти аргументи непримерени, бесмислено је да људима који ти кажу да им нешто по својој суштини не одговара нудиш форму као аспект који може и мора да носи превагу. Не спорим да је код Влада све супер упеглано, алал му ћуфте. Верујем ти на реч да је он много готиван лик. Али кад подвучем црту мени је то и даље музика за лифтове, и никаква продукција ту не може да извади ствар. Не могу ни набријани музичари да изваде ствар. На жалост, некад је то просто жали Боже тако квалитетног људства.

А оно... слушао је неко mp3 па због тога није могао да провали како је нека ствар готивна... Да л' ме зафркаваш?
Ето, сад сам још прозван као неки наметљивац, као да сам ја овде Сплинтер а ви нинџа корњаче па ја вама могу кројити мишљење. Мени је и циљ да свако изложи своје аргументе о којима се може нормално дискутовати.
Та прича о твојем дојму његове музике је оно што сам и напоменуо у пређашњем посту, дакле, теби не лежи, мени лежи, итд... и то су већ укуси, о којима је неумесно причати. Ја сам чисто желео да прокоментаришемо његов рад, а то да л је Марку или Јанку допадљив или не, то оставимо нашим личним импресијама.

Не, него желим рећи да мп3 не може увек да дочара песму, јер је, ваљда је то и природно, много моћније слушати концерт лајв, ето, примера ради, за песму ''Анђеле'', коју ти знаш у оригиналној верзији, је радио безброј других аранжмана које је изводио на концертима, дакле то нема издато у мп3 верзији, лично сам чуо неки соул-поп-џез аранжман те песме, који нажалост не звучи ни приближно исто као оригинал, и није желео да се коцка са тим аранжманом, кажем нажалост јер је ризик одсвирати једну познату песму у скроз другачијем издању пред великом рајом. Лично ме је импресионирао тај аранжман, али авај....


У сваком случају да скратим причу, ником не желим да намећем мишљење, желим само да спречим да се о њему ствара слика као о неком ''баладичном'' момку који врти исте акорде у круг, и да се ставља у кош са неким људима који су му све идеје покрали и прерадили (веровао ти или не, неки италијан је ''украо'' ''Тропски бар'', али у целини, само текст ставио други, па је Владо морао да реагује преко СОКОЈ-а и оталих зајебанција, да се та песма ''поништи'', па ти сад види да л је он без идеја и монотон.. :mrgreen: )

Поздрав

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest