Vlado Georgijev

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Aca sLukac
Posts: 32
Joined: 17 Nov 2011, 17:23

Re: Vlado Georgijev

Post by Aca sLukac » 31 Mar 2012, 15:19

ne znam, prevrce mi se po stomaku od njega

imam utisak da njgov uspeh nije posledica talenta za muziku, vec vise talenta za laktanje i slihtanje, mnogo mi je "spretan" nekako

vec sam reko da mi se sere od njegovih unjkavih kompozicija i textova..."bio sam povredjen, ne zeli da pokvari njihovo prijateljstvo i ostalih podilazecih gluposti...", al aj, nije to muzika meni ni namenjena, a i nama niko ne brani da expolatisemo nebuloze u zenskoj pameti...

nego ovo sam hteo, pazi ti on je "slucajno uvek gde treba" i uvek je slucajno u super odnosima sa ljudima od kojih moze da ima koristi, pa je tako u super odnosima sa ivanovicem i establismentom na prvoj, pa je tako slucajno napisao "nole" na vratima od auta, pa je tako slucajno savetnik mrkonjica za tviter, a ovaj ga pustio da osvetli 2 mosta preko save i dunava, tu ce zaraditi nekolko miliona

uglavnom gde god ima neke koristi on tu nikne, klasicno spadalo

znam da ovo zvuci kao hejt, ali stvarno mislim da zivi na kreditu koji ne zasluzuje, mislim da ima boljih umetnika koji su u senci zbog ovakvih likova koji zauzimaju mesto na sceni

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Vlado Georgijev

Post by Kole man » 31 Mar 2012, 16:48

Aca sLukac wrote:ne znam, prevrce mi se po stomaku od njega

imam utisak da njgov uspeh nije posledica talenta za muziku, vec vise talenta za laktanje i slihtanje, mnogo mi je "spretan" nekako

vec sam reko da mi se sere od njegovih unjkavih kompozicija i textova..."bio sam povredjen, ne zeli da pokvari njihovo prijateljstvo i ostalih podilazecih gluposti...", al aj, nije to muzika meni ni namenjena, a i nama niko ne brani da expolatisemo nebuloze u zenskoj pameti...

nego ovo sam hteo, pazi ti on je "slucajno uvek gde treba" i uvek je slucajno u super odnosima sa ljudima od kojih moze da ima koristi, pa je tako u super odnosima sa ivanovicem i establismentom na prvoj, pa je tako slucajno napisao "nole" na vratima od auta, pa je tako slucajno savetnik mrkonjica za tviter, a ovaj ga pustio da osvetli 2 mosta preko save i dunava, tu ce zaraditi nekolko miliona

uglavnom gde god ima neke koristi on tu nikne, klasicno spadalo

znam da ovo zvuci kao hejt, ali stvarno mislim da zivi na kreditu koji ne zasluzuje, mislim da ima boljih umetnika koji su u senci zbog ovakvih likova koji zauzimaju mesto na sceni
A sto se onda interesujes sa njegovu opremu :?:

User avatar
ssmc
Floyd
Posts: 1974
Joined: 22 Oct 2007, 02:17
Location: Beograd
Contact:

Re: Vlado Georgijev

Post by ssmc » 31 Mar 2012, 16:58

Vasko se interesuje za njegovu opremu, ne Aca :bambi:

Aca sLukac
Posts: 32
Joined: 17 Nov 2011, 17:23

Re: Vlado Georgijev

Post by Aca sLukac » 31 Mar 2012, 17:00

jao kole pa ti mene nadmudrujes

tad sam znao samo za njanjave pesme, ovo ostalo sam se informisao zadnjih meseci

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Vlado Georgijev

Post by MetalFunk » 31 Mar 2012, 17:08

Život bez foruma mora da je bio težak?

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Vlado Georgijev

Post by Duane » 01 Apr 2012, 14:15

imao on neki kafić pored gajbe od ortaka i kaže da ga je redovno budio oko 3 ujutru kad bane čoperom... kaže uvek neka ludnica, dranje, pije lik ko smuk

a ja se sve pitam, a ko se i ne bi propio da svira tako nešto?

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Vlado Georgijev

Post by Kole man » 01 Apr 2012, 16:08


komentari pobedjuju

Daka
Posts: 64
Joined: 21 May 2011, 10:16

Re: Vlado Georgijev

Post by Daka » 27 Jun 2015, 12:35

petrucci wrote:Vlado Gerogiev je vrhunski muzicar, odlican kompozitor, godinama je svirao jazz, ja licno obozavam njegovu muziku.
Sad sto se cure loze...loze se i na Stounse i na AC/DC...
Pa zar je to što se "cure lože" mana?!? Čoveče, pa to je poenta, svrha, smisao bavljenja pop-muzikom.

Zar nije lepše imati na koncertu nekoliko hiljada (ili, hm, desetina ako je reč o klubu) skockanih, sređenih, dobro raspoloženih i opuštenih pripadnica lepšeg pola (frajeri, shodno tome, moraju da budu uljudni u takvom društvu) nego armiju "džukaca" u cokulama, sa bradurinama, koji skaču, divljaju, iskrivljeni k'o federi od koječega, koji te posle te smaraju pitanjima, u fazonu, koji si efekat koristio za gitaru i zašto ti doboš nije bio dobro ozvučen, konstatujući, usput, da ti tekstovi nisu dovoljno subverzivni, da ti se u pesmama (što je smrtni greh) provukla čak i neka melodičnost i da sve nije dovoljno prljavo nego vuče na komercijalu :). Primera radi...

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Vlado Georgijev

Post by Kristijan » 27 Jun 2015, 13:49

Daka wrote:armiju "džukaca" u cokulama, sa bradurinama
Није било неопходно да ми испустиш мацолу на мали прст :)

Нисам сигуран да је човек мислио да је лоше да неко има и женску публику. Не могу да гарантујем ни да сам ја потпуно прецизно потрефио на шта се циља, али могу да ти испричам нешто из мог окружења. Видиш, моје старије ћерке су биле довољно мале у време када је Владо био најприсутнији у медијима, па је успео да им привуче пажњу на разне начине. За најстарију поуздано знам да се ложила на њега, умела је у недоглед да листа буклет који иде уз диск, јер је у њему била гомила његових фотографија. Међутим, како су расле и како су се сусретале са другачијом музиком Владо је пао у заборав, најстарија цура је почела да се ложи на другачије дечкиће и ни трага није остало од свега тога, а ја нисам довољно злочест ћалац да их подсећам на то, па се тог времена нико не присећа, односно нико га не спомиње. Постоји исто тако и публика која не мари превише да истражује, постоје девојке и жене које од школских/студентских дана чувају слику о Влади као о заводнику који им пева неке романтичне стихове уз латино ритам на летовању, и он ће са том добитном комбинацијом да им остане фрајер и по због ког ће мистериозно да се смешкају кад га се сете и кроз 20 година, и да тугују кад се буде оженио (ако је уопште слободан), и да плачу када буде умро. Њих заиста уопште не интересује Владино свирачко, композиторско и продуцентско умеће, нити се баве анализом хармонија. Појма немају ко му је шта свирао на албуму, нити ће икад да се распитују о томе. Све оно што ће музичари да истакну као његов квалитет апсолутно нема никакве везе са оним што та бројна женска публика види у њему. Познајем жену мојих година која је сопран огромног распона гласа и убија како пева, и никад нисам укапирао како она није направила опасну каријеру у музици, а њој је животни сан да буде само пратећи вокал на Владиној турнеји, јер би тако била близу Владе, и то је једино што је њој релевантно. Просто човек има такво дејство на одређени тип жена.

petrucci
MF veteran
Posts: 209
Joined: 22 Jan 2008, 17:01

Re: Vlado Georgijev

Post by petrucci » 27 Jun 2015, 17:32

Daka wrote:
petrucci wrote:Vlado Gerogiev je vrhunski muzicar, odlican kompozitor, godinama je svirao jazz, ja licno obozavam njegovu muziku.
Sad sto se cure loze...loze se i na Stounse i na AC/DC...
Pa zar je to što se "cure lože" mana?!? Čoveče, pa to je poenta, svrha, smisao bavljenja pop-muzikom.

Zar nije lepše imati na koncertu nekoliko hiljada (ili, hm, desetina ako je reč o klubu) skockanih, sređenih, dobro raspoloženih i opuštenih pripadnica lepšeg pola (frajeri, shodno tome, moraju da budu uljudni u takvom društvu) nego armiju "džukaca" u cokulama, sa bradurinama, koji skaču, divljaju, iskrivljeni k'o federi od koječega, koji te posle te smaraju pitanjima, u fazonu, koji si efekat koristio za gitaru i zašto ti doboš nije bio dobro ozvučen, konstatujući, usput, da ti tekstovi nisu dovoljno subverzivni, da ti se u pesmama (što je smrtni greh) provukla čak i neka melodičnost i da sve nije dovoljno prljavo nego vuče na komercijalu :). Primera radi...
Ja mislim da je to sto se "cure loze" skroz ok. Pa valjda je bolje da se loze na muzicare nego na fudbalere! :)
koji te posle te smaraju pitanjima, u fazonu, koji si efekat koristio za gitaru i zašto ti doboš nije bio dobro ozvučen, konstatujući, usput, da ti tekstovi nisu dovoljno subverzivni, da ti se u pesmama (što je smrtni greh) provukla čak i neka melodičnost i da sve nije dovoljno prljavo nego vuče na komercijalu :)
Ahahahahahahaha :ziveli:

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Vlado Georgijev

Post by Kauto Labs » 27 Jun 2015, 18:49

gro zena koje se loze na vladu imaju 12-17 godina

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Vlado Georgijev

Post by Overdrive » 27 Jun 2015, 20:45

nisam ženomrzac, ali žene u muzici i muzičarima vide nešti sasvim drgugo i većina njih se, uključujući i moju darling, sa mog stanovišta, ponašaju kao čurke.


Image

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Vlado Georgijev

Post by alfonso » 09 Jul 2015, 19:33

[youtube]bhttps://m.youtube.com/watch?v=HH2YePbFG98[/youtube]

Mekju
Posts: 19
Joined: 19 Dec 2014, 13:54

Re: Vlado Georgijev

Post by Mekju » 09 Sep 2015, 04:49

Okej, ako smo zavrsili pricu o misljenju zena o Vladovoj lepoti i ostalim nebitnim stvarima na muzickom forumu, mogli bismo malo da se osvrnemo na njegov doprinos nasoj pop muzici, koji je, licno mislim, nemerljiv.

Doduse, malo sam subjektivan sto se tice Vlada, ali pouzdano i iz prve ruke vam mogu reci da je covek jedan veliki car, ako su vam toliko bitne njegove karakterne crte. Medjutim, ubrzo sam ukapirao da je i muzicki car, koji se za razliku od mnogih drugih poznatih licnosti u Srbiji iz sveta muzike stvarno drzi devize "muzika je zivot", on je od muzike dobio mnogo, ali joj je i dao mnogo, i to je jedina istina. Imao sam tu srecu da sam bio u njegovom velelepnom zdanju (studiu Barba), i mogu vam reci da sam jedno sat vremena bio zabezeknut prizorom onoga sto vidim u njemu, i onda sam ukapirao, "aham, Vlado nije samo romantik i penicilin za zene, covek jebeno mnogo novca ulaze u tu opremu, da bi mu bilo koji drugi muzicar mogao pozavideti", da, on za razliku od mnogih drugih ulaze u muziku, u opremu, u ono od cega zivi, najlakse je danas imati pedeset hiljada evra i kupiti neku bembaru X6 za kojim ce se okretati pola grada, ali zato ako treba da se tih pedeset hiljada evra da za nekog Steinway-a Jewel 2002 onda "nemam za davanje", a da ne pominjem o produkcijskoj opremi koja je :shock: i koja je u samom vrhu svetske produkcije.

A onda predjimo malo na cinjenice, covek za kojeg niko od ozbiljnijih muzicara u Srbiji ne moze da kaze jednu losu rec sto se tice poznavanja i praktikovanja iste, lako je reci "peva tralala" pesme i tako ubira plodove, je l je on kriv sto pesma kao sto je "Istina je'' ili "Slobodno" ... ili "Ako ikad ostarim", "Lazni ljudi", kao i "Taxi" sa novog albuma nisu hitovi? Vec su mu hitovi, a opet, jedine latino/pop pesme na nasem podrucju kao sto su "Andjele", "Nisam ljubomoran" itd... S'tim sto i kod tih pesama on nije "spavao" i razmisljao "hajde, napravicu hit, zamazacu ljudima oci", vec je na toj pesmi "Andjele" mesecima radio, kako na njenom aranzmanu tako i na njenom samom usnimavanju...

Iskren da budem, prvi volim rok muziku, ali da 'prostite pokenjam se svakom rokeru koji nalazi sprdnju na pomen Vladovog imena, jer je covek doveo vece muzicare da mu sviraju na albumu - saksofone i gitare, nego sto su pojedini rokeri slusali na jutjubu. Iako licno znam dosta zagrizenih rokera, sa onom masnom kosom i cupavim obrvama, koji ga izuzetno postuju i cene. Iako su, naravno, pre za neki hard rok nego za latino/dzez/pop... Ali to je sad vise stvar ukusa.

Jos puno bih mogao da pricam o ovom divnom coveku, ali mislim da je dovoljno ovo sto sam do sad napisao, oprostite na dugackom upisu i oprostite ako se neko nasao uvredjen u nekoj opaski, jer mi nije to bio cilj, cilj mi je bio samo da predocim u kratkim, najkracim mogucim crtama Vladov rad i angazman sto se tice muzike, o kojoj govorimo, jelte, na ovom forumu.

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Vlado Georgijev

Post by pisac » 09 Sep 2015, 10:37

[Overdrive] nisam ženomrzac, ali žene u muzici i muzičarima vide nešti sasvim drugo i većina njih se, uključujući i moju darling, sa mog stanovišta, ponašaju kao čurke.


...Kao ćurke... kao ćurke ...kao ćurke...kako ovo odzvanja,kao eho...
Ne poznajem coveka,i cuo sam da ima zaheban karakter,posebno kad se naloče skivija.Medjutim...cilj muzicara,i svrha,je napraviti dobru muziku.I on je to napravio,on je ozbiljno ime,zivi od muzike,eto sa slavom dolazi i lova,i poznanstva sa vaznim likovima,i mlade obozavateljke,i devojke iz dzet-seta Srbije,i Harley-Davidson...meni se svidja ta muzika,iako imam favorite sto se toga tice sasvim drugacije prirode i sasvim drugog vremena.Ne znam kako je on to napravio i sta je koristio,ali to je muzika koja prija,ima smisla,ima pocetak i kraj.Zaokruzio je sve to,i na kraju,i ono sto me zaista cudi-a to je produkcija,zajedno sa aranzmanima.Ne znam sta on ima od opreme a sta koriste za snimanje po Evropi i SAD,ali da je sve to vrhunski,jeste.To je ranije imao Oliver Mandic,Srdjan Colic je bio odlican,i sada Vlado Georgijev.Meni prija taj saund,to su lepo slozeni aranzmani,sve je profesionalno,bez greske,kao Quincu Jones,kao Bee Gees;e sad,to sto ima pretezno zensku publiku,nije hendikep.Zdravka Colica su uvek pretezno volele zene-i alal mu vera za to!-,pa opet sad kad naletite na neki njegov hit iz tog vremena,prosto vas oraspolozi tekstom,aranzmanom,vokalom,duhom i smislom.
Takav mu je senzibilitet,jbg...ljudi slusaju Vladu,narocito zene,kad su zaljubljeni,setni,melanholicni,sigurno ga nece slusati na motorijadi,ili dok voze 180 na autostradi...Kao muzika,nekom se svidja nekom ne,kao covek,nekom se svidja nekom ne,kao muzicar-dobar je.Budimo iskreni-da je vise takvih kod nas,obogatili bi muzicku scenu ne samo Srbije nego i Evrope,i ostavili bi manje manevarskog prostora za neke pojave koje su zaista...zaista...gnjusne.Jedino sto se na neki nacin umorio,zasitio,nedostaje mu malo mastovitosti i svezih ideja.A to se ne nalazi u pakovanju Jack Danielsa.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest