Vlado Georgijev

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Vlado Georgijev

Post by Overdrive » 09 Sep 2015, 18:55

pisac wrote:...kao muzicar-dobar je.Budimo iskreni-da je vise takvih kod nas,obogatili bi muzicku scenu ne samo Srbije nego i Evrope..
Image

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Vlado Georgijev

Post by pisac » 09 Sep 2015, 19:03

Bas si gadan,Overdrive...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Vlado Georgijev

Post by Overdrive » 09 Sep 2015, 20:39

pisac wrote:Bas si gadan,Overdrive...
Image

User avatar
pisac
Posts: 547
Joined: 15 Dec 2012, 00:02
Location: Krusevac

Re: Vlado Georgijev

Post by pisac » 10 Sep 2015, 01:16

Izvini zbog citata,bila je sala.

Mekju
Posts: 19
Joined: 19 Dec 2014, 13:54

Re: Vlado Georgijev

Post by Mekju » 11 Sep 2015, 15:42

pisac wrote:[Overdrive] nisam ženomrzac, ali žene u muzici i muzičarima vide nešti sasvim drugo i većina njih se, uključujući i moju darling, sa mog stanovišta, ponašaju kao čurke.


...Kao ćurke... kao ćurke ...kao ćurke...kako ovo odzvanja,kao eho...
Ne poznajem coveka,i cuo sam da ima zaheban karakter,posebno kad se naloče skivija.Medjutim...cilj muzicara,i svrha,je napraviti dobru muziku.I on je to napravio,on je ozbiljno ime,zivi od muzike,eto sa slavom dolazi i lova,i poznanstva sa vaznim likovima,i mlade obozavateljke,i devojke iz dzet-seta Srbije,i Harley-Davidson...meni se svidja ta muzika,iako imam favorite sto se toga tice sasvim drugacije prirode i sasvim drugog vremena.Ne znam kako je on to napravio i sta je koristio,ali to je muzika koja prija,ima smisla,ima pocetak i kraj.Zaokruzio je sve to,i na kraju,i ono sto me zaista cudi-a to je produkcija,zajedno sa aranzmanima.Ne znam sta on ima od opreme a sta koriste za snimanje po Evropi i SAD,ali da je sve to vrhunski,jeste.To je ranije imao Oliver Mandic,Srdjan Colic je bio odlican,i sada Vlado Georgijev.Meni prija taj saund,to su lepo slozeni aranzmani,sve je profesionalno,bez greske,kao Quincu Jones,kao Bee Gees;e sad,to sto ima pretezno zensku publiku,nije hendikep.Zdravka Colica su uvek pretezno volele zene-i alal mu vera za to!-,pa opet sad kad naletite na neki njegov hit iz tog vremena,prosto vas oraspolozi tekstom,aranzmanom,vokalom,duhom i smislom.
Takav mu je senzibilitet,jbg...ljudi slusaju Vladu,narocito zene,kad su zaljubljeni,setni,melanholicni,sigurno ga nece slusati na motorijadi,ili dok voze 180 na autostradi...Kao muzika,nekom se svidja nekom ne,kao covek,nekom se svidja nekom ne,kao muzicar-dobar je.Budimo iskreni-da je vise takvih kod nas,obogatili bi muzicku scenu ne samo Srbije nego i Evrope,i ostavili bi manje manevarskog prostora za neke pojave koje su zaista...zaista...gnjusne.Jedino sto se na neki nacin umorio,zasitio,nedostaje mu malo mastovitosti i svezih ideja.A to se ne nalazi u pakovanju Jack Danielsa.
Nije zajeban karakter, vec je lik veliki perfekcionista, i zeli da nesto zvuci onako kako je on zamislio.
Procesljaj malo rumski forum, cak je jednom bio i specijalni gost na tom forumu (doduse podavno) nacices dosta zanimljivih prica i njegovih odgovora.

U svakom slucaju, stvarno je otuzno videti koliko negativnih komentara se pripisuje ovom coveku, a ljudi koji su ih stvarno zasluzili bivaju nekako izolovani od istih.

Da je nama Vlado najveci problem na nasim prostorima, bili bismo najjaca muzicka industrija na svetu. Verovatno bismo stancali kao na traci svetske mega zvezde, ali avaj. Dok god smo slepi za razorivace muzike, a kriticni prema ljudima koji stvarno pokusavaju da dignu muziku na visi nivo ostacemo tu gde jesmo

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Vlado Georgijev

Post by Overdrive » 11 Sep 2015, 16:24

Image

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Vlado Georgijev

Post by bancika » 11 Sep 2015, 17:48

I dunno, meni je bio odbojan neko vreme, smaralo me sto su mu sve pesme na istu foru, ono kafic na moru, zenske djuskaju, isti ritam i jebena klavijatura i slicno. U svakoj pesmi bi mogao da zapeva "zeno bez imena" i uklapalo bi se savrseno, kao Santana sa svojim lick-ovima :) Onda sam jednom silom prilika slusao njegov koncert u Nisu. Bina je bas bila usmerena ka mojoj zgradi, culo se odlicno. Lemio sam neko pojacalo celo vece i onako kroz otvoren prozor slusao...i dopalo mi se. I dalje stoji za pesme da su malo jednolicne, al nekako je imalo duse. A gledao sam ga posle u onom show-u gde je bio ziri i deluje kao da je cool lik. Bem li ga, ali presao mi je na "respect" stranu.

Btw, ovo nije spitfest forum, tako da je neprimereno pljuvanje nicim izazvano :)

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Vlado Georgijev

Post by Overdrive » 11 Sep 2015, 18:11

bancika wrote:I dunno, meni je bio odbojan neko vreme, smaralo me sto su mu sve pesme na istu foru, ono kafic na moru, zenske djuskaju, isti ritam i jebena klavijatura i slicno. U svakoj pesmi bi mogao da zapeva "zeno bez imena" i uklapalo bi se savrseno, kao Santana sa svojim lick-ovima :) Onda sam jednom silom prilika slusao njegov koncert u Nisu. Bina je bas bila usmerena ka mojoj zgradi, culo se odlicno. Lemio sam neko pojacalo celo vece i onako kroz otvoren prozor slusao...i dopalo mi se. I dalje stoji za pesme da su malo jednolicne, al nekako je imalo duse. A gledao sam ga posle u onom show-u gde je bio ziri i deluje kao da je cool lik. Bem li ga, ali presao mi je na "respect" stranu.

Btw, ovo nije spitfest forum, tako da je neprimereno pljuvanje nicim izazvano :)

jaoo bre..
stvarno ste šiz, kad se priča o Vladi fakin Georgijevu..

ajd ovako

Dečko ima smor muziku.
Lepo si rekao, klavijatura, glas..konobar koji zvecka čašama..i to je to.
Tako je počeo u Budvi ili H Novom, gde li beše..i nije makao odatle što se tiče ideje

E sad, to što je doša' u Beograd, pa shvatio da ođen ima studijo, pa da može da se malo namunji ta' zvuk, da ne budu samo klavijature iebešga..to je o-kej.

Napredovo čoek tehnički.

ali, muzika je oduvek bila, jeste i biće - ideja, a njegove su ideje reciklaža njegove glavne filosofske ideje koja glasi..srce mi luta iz kaputa.. :lol:

I ne samo v.g., već svi ti neki sergeji, šemsani ili kako se već zovu..sve je to žešći treš

Spoj frazetina i ljigavih molova i ništa više ni manje od toga.

pljuc

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Vlado Georgijev

Post by nemanjavelimirovic » 11 Sep 2015, 18:23

Apsolutno se slazem sa goreispisanim :D

Stvarno kul produkcija (imao co'ek SSL-a jos pre 8 -10 godina...jbg) i to je to.
Muzika njega i mnooogih takvih je odlican laksativ. :ziveli:

Kao shto jednom rekoh - oko tebe 30 prepichki, imash 3 ferarija i stalno si na morima, koks umesto paste za zube a na sve to...ti si tuzan, ma daj.

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Vlado Georgijev

Post by Overdrive » 11 Sep 2015, 19:07

nemanjavelimirovic wrote:Apsolutno se slazem sa goreispisanim :D

Stvarno kul produkcija (imao co'ek SSL-a jos pre 8 -10 godina...jbg) i to je to.
Muzika njega i mnooogih takvih je odlican laksativ. :ziveli:

Kao shto jednom rekoh - oko tebe 30 prepichki, imash 3 ferarija i stalno si na morima, koks umesto paste za zube a na sve to...ti si tuzan, ma daj.
ma svi ti bindzovi što se prvo namršte pa počnu da pevaju.. :povrac:

User avatar
fattwang
Posts: 1063
Joined: 23 Apr 2011, 08:32

Re: Vlado Georgijev

Post by fattwang » 11 Sep 2015, 20:16

Overdrive wrote: I ne samo v.g., već svi ti neki sergeji, šemsani ili kako se već zovu..sve je to žešći treš
Vala baš, njegovi klonovi su još veći problem. :povrac:

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Vlado Georgijev

Post by Overdrive » 11 Sep 2015, 21:03

fattwang wrote:
Overdrive wrote: I ne samo v.g., već svi ti neki sergeji, šemsani ili kako se već zovu..sve je to žešći treš
Vala baš, njegovi klonovi su još veći problem. :povrac:
i to se zove "muzičkom scenom" Srbije..

pa ubiću se..

U stvari, treba svi da se ubijemo..

Mekju
Posts: 19
Joined: 19 Dec 2014, 13:54

Re: Vlado Georgijev

Post by Mekju » 11 Sep 2015, 21:51

Koliko neargumentovana rasprava, bez ikakvog navodjenja cinjenica, ocigledno je da ste povrsno upoznati sa njegovim radom. Ja da ubedjujem formirane ljude u nesto sto ne mogu sami da uoce, necu i ne zelim, u svakom slucaju, napisao sam dosta toga u pretproslom postu i nisam dobio nijedan konkretan protivargument, a ovo navodjenje tipa "muzika ista, plaza, tri frajera ... bla blabla..." nista drugo nije osim gomila sranja.

pozdrav...

User avatar
Overdrive
Posts: 1995
Joined: 29 Sep 2013, 14:58

Re: Vlado Georgijev

Post by Overdrive » 11 Sep 2015, 22:10

Mekju wrote:Koliko neargumentovana rasprava, bez ikakvog navodjenja cinjenica, ocigledno je da ste povrsno upoznati sa njegovim radom. Ja da ubedjujem formirane ljude u nesto sto ne mogu sami da uoce, necu i ne zelim, u svakom slucaju, napisao sam dosta toga u pretproslom postu i nisam dobio nijedan konkretan protivargument, a ovo navodjenje tipa "muzika ista, plaza, tri frajera ... bla blabla..." nista drugo nije osim gomila sranja.

pozdrav...
brate mekju, naš kako se kae..ne treba mi da popiem celo bure vina da bi znao kakvo je vino..

nama starijim iskusnijim ( i nadasve svetski poznatim) muzičarima, treba tri prve note da čuju pa da znaju dal da slušaju više


:ziveli:

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Vlado Georgijev

Post by Kristijan » 11 Sep 2015, 22:23

Не капирам уопште такву острашћеност у причи о опреми коју користи неки музичар. Ако вам није тешко, погледајте како је кренуо разговор.

Не видим зашто би било ко био у обавези да се посебно прецизно изјасни о опусу Влада Георгијева нити да нуди не знам какве аргументе. Људи, па не причамо о Малеру и Баху па да се све то тако озбиљно схвата.

Иначе, сасвим је легитимно да се некоме уопште не допадне музика која је добро одсвирана и квалитетно продуцирана. Да пустиш било који светски хит чућеш одличну продукцију, али то није једино што се вреднује у музици. Ја скидам капу свакоме ко улаже озбиљан труд и новац у оно што ради, али све то не гарантује да ће резултат креативног рада да буде остварење вредно хвале. Мени је рецимо сва његова музика коју сам чуо (а прва 2 албума сам просто уз децу био присиљен да чујем безброј пута) врхунски неинспиративна, и сва прича о продукцији и посвећености ту мени пада у воду кад ја немам жељу то да чујем поново. А деца срећом порасла, па је Владо остао заборављен у прошлости :) Немам ништа противу човека, нек је жив и здрав, и нека у радости и весељу снима, продуцира, објављује, држи концерте... Ич ми не смета. Али да ми било ко намеће да треба да пишким фирнајз зато што је то врхунски продуцирано - е то баш не иде.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest