OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primerima)

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primer

Post by Boogie Woogie » 05 Mar 2011, 16:07

ej, Deki..kako sad ovo..
Skinu osam ovu "bazu kabineta" što si ostavio linak, ali svi su mi fajlovi tamo wav (tj BSplayer PRO FILE)
Gde to sada da uvezem? Imam od tih amp simulatora Amplitube 3-jku, i imam neki Mixcraft 5.

A drugo pitanjce je kako da izbegnem ovaj šum kadqa snimam u Amplitubetu..?

prvi zvuk je nešto bzvz onako na suvo, ne sećam se koja je kombinacija pojačala u pitanju, ali se čuje šum

a drugi primer je snimljen preko neke backig track (nemam pojma šta je, samo sam je pustio i svirkao preko toga)

eto, ako ima još neko ideju kako da te šumove izbegnem

http://www.mediafire.com/file/4zs20v7v5n5g4gt/probs.mp3

http://www.mediafire.com/file/nh454gg1c ... recimo.mp3

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primer

Post by dejankuki » 05 Mar 2011, 16:13

baza kabineta se stavllja u folder sa pluginom koji podrzava impulse.. kao na primer boogex http://www.voxengo.com/product/boogex/

ili ampsimulator u Reaperu..

E, a sum.. iskreno, ne znam. ima dosta varijabila.. tako da ne bih smeo da tvrdim nesto napamet.. sem, da ti kazem da imas noise reductor u amplitubeu, pa pokusaj s njim..

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primer

Post by Boogie Woogie » 05 Mar 2011, 16:20

ček. hoćeš da kažeš da ovu bazu ne mogu da prebacim u amplitube?
amplitube ima folder amps, ali su svi fajlovi u njemu sa at3p ekstenzijom...

Ovaj Voxengo se čini ok, ali ne znam da li se on kači na neki drugi program tipa amplitube, ili radi samostalno..(pa da onda u njega brebacim ovu bazu)?

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primer

Post by Boogie Woogie » 05 Mar 2011, 16:22

e da i ovaj reaper, da li je to trial verzija sa njihovog sajta, ili kako..
Čini se dobar program neki

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primer

Post by dejankuki » 05 Mar 2011, 17:01

Boogex je VST program, kao i amplitube, s tim da amplitube ima mogucnost da radi kao samostalan, a boogex mora u nekom programu...

Amplitube ima svoju "kolekciju" i ekstenxiju, ne mozes da dodajes dodatne semplove, tako da sto ti je - to ti je..

Reaper je
No Risk
The evaluation version of REAPER is complete and uncrippled. There are no artificial interruptions or restrictions, and you can save and load projects normally. We believe in giving you a fair chance to make sure that REAPER works correctly with your hardware and suits your workflow.
Sto ce reci, skini, instaliraj, koristi i ne brini dok ne pocnes da zaradjujes pare... a i tad.. niko nece da te juri... vec se apeluje na tvoju svest... :metal: :wink:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primer

Post by Boogie Woogie » 05 Mar 2011, 17:15

evo instalirao Reaper..
ubacio ova pojačala u folder "amp models" (ako je uopšte trebalo tamo..?)

i sad ne znam gde da kliknme da vidim neko od tih pojačala...

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primer

Post by KnightOfDoom » 05 Mar 2011, 17:52

Bez uvrede ali meni sad nije jasno da li ti nas ovde malo zezas ili o cemu se radi?
Boogie Woogie wrote:e da i ovaj reaper, da li je to trial verzija sa njihovog sajta, ili kako..
Čini se dobar program neki
A pre jedno dva meseca si instalirao isti taj reaper viewtopic.php?f=26&t=1158&start=120#p224166
U toj i jos jednoj temi sam se ubio da skontam na sta tacno mislis jer dajes uzasno malo podataka o tome sto te zanima.
Boogie Woogie wrote:evo instalirao Reaper..
ubacio ova pojačala u folder "amp models" (ako je uopšte trebalo tamo..?)

i sad ne znam gde da kliknme da vidim neko od tih pojačala...
Koja pojacala si ubacio? Boogex? Od nekud si izvukao pojacala iz amplituba i zbudzio ih u reaper? Kad kazes pojacala zapravo mislis na IR-ove?
Nemam nista protiv tebe, ali pokusaj malo bolje da definises sta te zanima da uradis i sta si uradio do sada. Ovako mozemo svi da se jurimo do sutra i da nikome ne bude jasno o cemu zapravo pricamo...posto svako tera svoju pricu izgleda.

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primer

Post by Boogie Woogie » 05 Mar 2011, 18:08

da znaš da si u pravu.
I sam sebi delujem zbunjeno - što i jesam :)

Ovaj reaper asm instalirao, i verovatno ga odmah ubio, jer mi se učinio prekomplikovanim.
U međuvremenu sam instalirao par drugih programa (napisao sam kojih) i snimio nešto (okačio link)

Moje pitanje je jednostavno - kada nađem brdo tih virtuelnih ampova (kao što je Deki okačio link) GDE da ih ubacim ?

Svaki program ima svoje foldere.
Ima bar 6 različitih ekstenzija da bih mogao da eventualno pogodim gde se pakuju.

Ispada da za svaki program treba da tražim posebna pojačala kako bih mogao da ih vidim?

Evo npr sad u ovom Reaperu NEMA ŠANSE da provalim gde da kliknem pa da mi izađe pojačalo (kao u Amplitubeu)

Kaže da instaliramo prvo neki boogex. Okej. Instalirao.
Bogex ima dll ekstenziju. Kaže - otvorite podfolder u VST fajlu host aplikacije.
O KEJ, otvorio. Kaže "rescan" da bi valjda prepoznao nove fajlove.
O KEJ, rescanirao sam i to..i
I evo palim Reaper i ništa ne vidim gde je to.
Ima li neko dugme? Neki "preset" gde da pozovem željeno pojačalo?

I mala napomena, ako već objašnjavate, daj uložite malo vremena i objasnite to kao debilu, jer ima nas koji ne baratamo ni pojmovima ni tim šandrmanizacijama i koji bi hteli da samo ubodu gitaru i sviraju..
Kada objašnjavte, pođite od pretpostavke da onaj ko pita - nema blage veze o tome. Neće se niko uvrediti ako objasnite detaljno.
Ovako je malo bezveze da se ganjamo.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primer

Post by KnightOfDoom » 06 Mar 2011, 01:46

viewtopic.php?f=14&t=16397

Od a do š. Nadam se da nisam uzalud pisao i trazio linkove.

lanmi
Posts: 5
Joined: 21 Feb 2011, 23:48

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primer

Post by lanmi » 22 Mar 2011, 00:37

Kao prvo pozdrav svima!
Da ne otvaram novu temu, pošto je (opet) reč o gitari na PC-u..

Imam:
Kramer Pacer(American) '87 godište (kupio lično u Nemačkoj '88), Floyd Rose 2, Seymour Duncan pickups.
Pojačalo Bogey 20W, ali i da imam najbolje pojačalo i mikrofon, snimanje na taj način ne dolazi u obzir pošto sam u stanu.
Par pedala koje nisam koristio dugo, Boss overdrive i Ibanezov ekvilajzer(nadam se u životu jer sam ih pozajmio pre par godina)
PC Athlon 5000+, 4gb rama, integrisana AC97, Windows 7, Cubase učim polako, instaliran Asio4All driver.
Probao sam gitara - pojačalo - hedphones out -line in...blagi užas. Verovatno bi trebalo nešto da se podešava ali ne bih da gubim vreme sa tim jer sigurno ne mogu da dobijem ono što meni treba.

A treba mi:
naravno, što kvalitetniji snimak sa ograničenim budžetom (300 eur).
Vrtim se po ovom forumu i net-u danima i merkam Digitech rp355 za direktno snimanje u PC i par dobrih slušalica za početak i eventualno jača zvučna kartica.

Može li se dobiti stvarno kvalitetan snimak u ovoj kombinaciji, i šta je vaša preporuka?
Hvala unapred

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primer

Post by dejankuki » 22 Mar 2011, 10:20

Pazi, mozda jesi/mozda nisi ali, ja sam moje snimke 78% snimio tako sto sam gurnuo gitaru u karticu , direktno, a posle obradjivao na nacin koji sam opisao... naravno nisu to ispali svetski rezultati, ali ne mogu bas da kazem i da su shity-shit.. e sad..

Kartica ti je neophodna zbog mnogih stvari.. plus i da kvalitetnije snimis, bilo sta ... na kraju.
RP-355 i uopste takav interfejs i procesor je dobra solucija, ani nije iskljuceno da ces i njega morati da cacnes u nekom DAW programu, makar maklice EQ ili cab simulator.. ne obavezno, ali moguce je..

Tako da, probaj u Cubasetu, da snimis obicnu gitaru, direkt u karticu... a onda probaj neki od onih VSTova koje predlozismo..

Boogex, Amp simulatori, Juice, tube baby, Studio devil... i onda ces videti sta ti treba... a ima mnogo "tutorijala" i primera snimanja na taj nacin...

lanmi
Posts: 5
Joined: 21 Feb 2011, 23:48

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primer

Post by lanmi » 22 Mar 2011, 12:26

Slušao sam malko tvoje radove (link na profilu) i to mi zvuči sasvim OK, ali ja ceo život, pa i sada pod stare dane(41) volim, slušam i sviram žešće stvari tako da bi i snimao u tom pravcu. Cenim da je prilično nezgodno naterati gitaru da cvili na suvo pa je posle ofarbati. Ono što hoću je - snimiti bubanj i bas liniju u Cubaseu npr. i snimanje gitara direktno preko rp355 uz eventualno doterivanje zvuka preko programa -pluginova, bez seckanja i nerviranja. Već sam malo čačkao i vidim da se bubanj i bas može lepo odraditi u Cubaseu, dok za gitare bi voleo da bude plug-play-record-enjoy :)

lanmi
Posts: 5
Joined: 21 Feb 2011, 23:48

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primer

Post by lanmi » 27 Mar 2011, 01:50

Pozdrav još jednom!
Kupio sam Digitech RP355, povezao na PC i PREZADOVOLJAN sam! Evo jedna moja kratka tema - bubanj je uradjen u Cubaseu, bas i gitara direktno sa procesora snimano u Cubaseu bez ikakvog farbanja.
Još jednom PUUNO hvala svima koji su ikada ostavili bilo kakav komentar na ovom forumu, posebno moderatorima, jer kada ne znaš odakle da kreneš svaka informacija je zlata vredna. Za dalje će biti lako...

http://www.box.net/shared/li8osef284

P.S
Od danas je ovo moj omiljeni forum :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primer

Post by dejankuki » 27 Mar 2011, 12:45

lanmi wrote:P.S
Od danas je ovo moj omiljeni forum :)

U to ime pijmooooo :ziveli: :ziveli: :ziveli:


E, bas mi je drago da si zadovoljan sas 355! zad kad zaorete...



Image





:ziveli: :ziveli: :ziveli:

lanmi
Posts: 5
Joined: 21 Feb 2011, 23:48

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primer

Post by lanmi » 27 Mar 2011, 14:50

Image

Kad se već ore... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest