OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primerima)

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
porcupine1
Posts: 15
Joined: 18 Jun 2014, 02:12

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primerima)

Post by porcupine1 » 19 Jan 2016, 14:52

mozes izmedju gitare i line in-a spojit neku pedalu koja nema tru bypass, boss-ova neka npr, kao buffer, i povecat ce otpor na ulazu line in.
ako snimis sirovi signali i amplitudama su ti izrezani vrhovi,klipas vec u ulazu u daw i onda smanjis u ulaz u line in.a klipanje + distorzija jos vise distorzije pa ko voli.lp.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primerima)

Post by metalstringer » 19 Jan 2016, 17:54

Evo, uspeo sam da napravim jedan screenshot:

http://i.imgur.com/Eau7V0P.png


ovo je sound kada nisam koristio di box iz g.riga (gitara direkt u integrusu) :

https://www.youtube.com/watch?v=vlIIldta2qw

a ovo je koriscenje di boxa iz guitar riga (nije svirano tacno, snimljeno je na brzinu, bitan je sound :) ) :

https://soundcloud.com/tags/proba%20mixa%20gitara

pa, kazite sta je bolje i da li ima efekta..

User avatar
komil
Posts: 1652
Joined: 26 Dec 2010, 16:21

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primerima)

Post by komil » 19 Jan 2016, 18:07

Ne može naravno softver da zameni di box. Radi se o prilagođavanju pre svega impedanse i balansiranju signala, a to ne može softverski.
To što pokazuješ u programu se odnosi na to da se umesto simulacije recimo kabineta stavi signal bez obrade.

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primerima)

Post by metalstringer » 19 Jan 2016, 18:30

komil wrote:Ne može naravno softver da zameni di box. Radi se o prilagođavanju pre svega impedanse i balansiranju signala, a to ne može softverski.
To što pokazuješ u programu se odnosi na to da se umesto simulacije recimo kabineta stavi signal bez obrade.

naravno, u pravu si. ovo sam samo pokusao da izvedem, na nacin sirotinje dok ne kupi di box, mislim da ipak pomaze u odnosu na direkt u integrusu (i ako to u stvari jeste)

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primerima)

Post by metalstringer » 19 Jan 2016, 20:37

ova fora nije losa, slicno sam i ja uradio na svom zadnjem snimku kao probu (jedna gitara u 4 varijante pojacala i EQ) :

https://www.youtube.com/watch?v=L6PHzkPjH7c

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primerima)

Post by metalstringer » 04 Feb 2016, 10:16

resio sam problem.posto nemam di-box gitaru sam ubo u pojacalo koje ima balanced line out.sada imam zdraviji signal koji ide na line in u komp.fali mi jos eksterna muzicka koju cu,nadam se,kupiti u skorije vreme.glavna zanimacija mi je svakim danom sa brdo vst sims pedala,ampovima,kabinetima...kao teska zaraza
:metal:

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primerima)

Post by alfonso » 04 Feb 2016, 12:20

Da ne otvaram temu,poste je pitanje povezano. Ranije smo se snimali na obican mikrofon za komp (onaj plasticni od 5€) i zvucalo je ok,za kucne uslove. Cuje se sve lepo samo je fora bila gde da ga postavimo,pa kad sviras slolo malo se priblizis da se jace cujes. To je na akustici bilo. Sad me zanima kako bi reagovao taj mik ako ozvucim pojacalo njime? Me trazim nista posebno stose zvuka tice,samo da ne krci previse. Nije neka para 500-600 dinara. Ali da ne bacam pare na nesto sto ce da mi hvata prasinu posle. Ako neko ima iskustva i misljenje bio bih zahvalan

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primerima)

Post by metalstringer » 04 Feb 2016, 13:06

probao sam tu varijantu.neki bezveze genius mic direktno u komp (mic ulaz),mic ispred pojacala,tj. kabineta.nisam bio zadovoljan rezultatom usnimljenog zvuka jer je pojacalo tranzistorsko i nema masnocu.cist je zvuk,tu i tamo,ali je tanko.ako kojim slucajem imas lampasko pojacalo zvuk ce biti sigurno bolji,mada dosta zavisi i od kvaliteta zvucnika,tj. kabineta.mozes da probas da jedan track (prvu gitaru) snimis sa pozicijom mica na sredini a drugi track sa pozicijom levo-desno,pa kada pustis ta 2 tracka u mixu mozda dobijes iole bolji sound.mlatio sam se sa tim sokocalima,jeftinim, i nema neke vajde,zato su mi sada draze VST simulacije.u svakom slucaju je najbolje da imas kvalitetan dinamicki mic poput shure sm57,pa onda mic u eksternu muzicku karticu pa u komp.

User avatar
Rockatansky
Posts: 1241
Joined: 18 Sep 2014, 15:28
Location: Sad Novi

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primerima)

Post by Rockatansky » 04 Feb 2016, 13:11

Ja sam to radio nekad davno, bas onako kako "zapravo" ide, stavis mikrofon pred pojacalo :D ali sam ga obmotao vatom... Mislim sve je to krsh, ali probaj sa time malo da eksperimentises da ne bi krcalo...

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primerima)

Post by alfonso » 04 Feb 2016, 13:31

Rockatansky wrote:Ja sam to radio nekad davno, bas onako kako "zapravo" ide, stavis mikrofon pred pojacalo :D ali sam ga obmotao vatom... Mislim sve je to krsh, ali probaj sa time malo da eksperimentises da ne bi krcalo...
Meni ne treba nesto mega giga. Cisto da mogu da snimim pojacalo,a ne da se kopcam u komp. Ne snimam ja sad nesto sto treba da se koristi negde, cisto ideje i tako to,pa da ne bude bas katastrofa :)

metalstringer
Posts: 852
Joined: 26 Apr 2015, 22:25
Location: Zajecar

Re: OSNOVNO o snimanju el. gitare na kompjuteru 2 (sa primerima)

Post by metalstringer » 04 Feb 2016, 14:12

alfonso wrote:
Rockatansky wrote:Ja sam to radio nekad davno, bas onako kako "zapravo" ide, stavis mikrofon pred pojacalo :D ali sam ga obmotao vatom... Mislim sve je to krsh, ali probaj sa time malo da eksperimentises da ne bi krcalo...
Meni ne treba nesto mega giga. Cisto da mogu da snimim pojacalo,a ne da se kopcam u komp. Ne snimam ja sad nesto sto treba da se koristi negde, cisto ideje i tako to,pa da ne bude bas katastrofa :)

Za ideje mozes i na taj nacin,taj neki mic od 5 jevreja ispred pojacala pa u komp.ali po meni je uvek interesantnije snimiti,tj. truditi se da bude kvalitetniji sound.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest