Balansirani signal?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Balansirani signal?

Post by vasko » 09 Aug 2008, 00:35

sta je balansiran signal? u fizickom-elektricnom smislu?

i sta su xlr izlazi?

jos jedno pitanje,najvaznije:

ako zelim da mi gitara vristi,harmonici itd...da li mi je potreban preamp sa gain boostom ili je dovoljan obican clean preamp a gain mogu da nabudzim u vst-u

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Balansirani signal?

Post by dejankuki » 09 Aug 2008, 10:27

A BALANCED input or output uses two signal conductors which have equal impedances to ground.
Ukratko, da ne moze ukratkije..
Balansirani izlaz ili ulaz koristi dva provodnika (zice) signala koji imaju jednaku impedancu (otpor) sa uzemljenjem...dakle, kabli se sastoji od dve zice, oklopljene trecom (ona upletena bakarna zica, poznata i kao oklop ili masa ili nula). Svaka zica u tom slucaju salje identicni signal ali u obrnutim fazama (amplitudama..) hmm kada je na jednoj zici +60mV na drugoj je -60mV tako da se u prijemniku (pojacalu) te dve faze "sklapaju" i ili mikseta "prepozna" taj signal kao zdrav i sto je najvaznije BEZ suma i raznih smetnji koje moze sam kabli pokupiti iz okoline..

Ovo je nakrace i najprostije sto JA umem da objasnim... ko ume bolje... slobodno! :)

za sve dodatne stvari
http://en.wikipedia.org/wiki/Balanced_output
http://www.equitech.com/faq/whatis.html
http://www.wpi.edu/Academics/Depts/HUA/ ... unbal.html
http://www.balanced.com/faq/balanced.html
http://en.wikipedia.org/wiki/Balanced_pair

Obzirom da gitarski izlaz ima veoma drugacije izlazne impedance, a i sam konektor je sa jednom masom (tzv - )i jednim vrucim vodom (tzv. + ) svaki signal iz gitare, pedale ili procesora je NE balasiran i kao takav nepogodan za cisto povezivanje sa razglasom ili miksetom koja zahteva malo drugacije ulazne struje i otpore nego gitarsko pojacalo tako da je upotreba DI-boxa ili uredjaja SA balansiranim izlazima neophodna da bi se gitara povezala sa miksetom ili nekom drugom osetljivom muzisckom opremom!!!
Otud insistiranje na balansiranim izlazima i upotrebi DI-box-a ukoliko gitarista treba da se poveze direktno u razglas!!!

Za XLR je dovoljno ukucati "XLR" u bilo kom pretrazivacu i prvo sto izadje je Wikipedia i objasnjenje sta je to XLR
Originally the "Cannon X" series, subsequent versions added a Latch ("Cannon XL") and then a Rubber compound surrounding the contacts, which led to the abbreviation XLR
i slika XLR konektora! ili Cenon konektora!!!

Image

Levo je zenski XLR konektor, desno je muski XLR konektor!!!


vasko wrote:ako zelim da mi gitara vristi,harmonici itd...da li mi je potreban preamp sa gain boostom ili je dovoljan obican clean preamp a gain mogu da nabudzim u vst-u
Bilo kako, vazno je da ih ti ili bilo ko odsvira!!! moze i jedno i drugo... veruj!

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Balansirani signal?

Post by vasko » 09 Aug 2008, 17:07

dejankuki wrote:Balansirani izlaz ili ulaz koristi dva provodnika (zice) signala koji imaju jednaku impedancu (otpor) sa uzemljenjem...dakle, kabli se sastoji od dve zice, oklopljene trecom (ona upletena bakarna zica, poznata i kao oklop ili masa ili nula). Svaka zica u tom slucaju salje identicni signal ali u obrnutim fazama (amplitudama..) hmm kada je na jednoj zici +60mV na drugoj je -60mV tako da se u prijemniku (pojacalu) te dve faze "sklapaju" i ili mikseta "prepozna" taj signal kao zdrav i sto je najvaznije BEZ suma i raznih smetnji koje moze sam kabli pokupiti iz okoline..
aha...pa ako je tako to se u elektronici zove push-pull veza...tako radi pojacalo u AB klasi.Znaci trebaju ti dve zice po kanalu + masa.
Pa cekaj,znaci line in ulaz muzicke katice zahteva balansiran signal? Zasto onda ima obican stereo jack?


dejankuki wrote:Obzirom da gitarski izlaz ima veoma drugacije izlazne impedance, a i sam konektor je sa jednom masom (tzv - )i jednim vrucim vodom (tzv. + ) svaki signal iz gitare, pedale ili procesora je NE balasiran i kao takav nepogodan za cisto povezivanje sa razglasom ili miksetom koja zahteva malo drugacije ulazne struje i otpore nego gitarsko pojacalo tako da je upotreba DI-boxa ili uredjaja SA balansiranim izlazima neophodna da bi se gitara povezala sa miksetom ili nekom drugom osetljivom muzisckom opremom!!!
Otud insistiranje na balansiranim izlazima i upotrebi DI-box-a ukoliko gitarista treba da se poveze direktno u razglas!!!
Prilicno jasno.



vasko wrote:ako zelim da mi gitara vristi,harmonici itd...da li mi je potreban preamp sa gain boostom ili je dovoljan obican clean preamp a gain mogu da nabudzim u vst-u
dejankuki wrote:Bilo kako, vazno je da ih ti ili bilo ko odsvira!!! moze i jedno i drugo... veruj!

Onda je najlogicnije koristiti clean preamp!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Balansirani signal?

Post by dejankuki » 09 Aug 2008, 17:39

vasko wrote:Zasto onda ima obican stereo jack?
E to ja neznam.... ali paz' sad... Najveca fora je da DI-boxom u muzicku karticu (posebno one losije, integrisane) NE RESAVAS mnogo... a inace je to line-in a ne instrumental ulaz ;) ako si primetio.. Sto ce reci da je prvenstveno namenjen za povezivanje nekim uredjajem tipa CD, DVD ili slicno... line out > line in.. kapischi.. :)

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Balansirani signal?

Post by vasko » 09 Aug 2008, 18:58

prakticno nicemu ne sluzi xD

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Balansirani signal?

Post by sirac-šunka » 09 Aug 2008, 22:00

Nije da mi se nesto prikakalo :D , ali evo i ja da se malko umesam u ovu zanimljivu temu :D
dejankuki wrote:...svaki signal iz gitare, pedale ili procesora je NE balasiran i kao takav nepogodan za cisto povezivanje sa razglasom ili miksetom koja zahteva malo drugacije ulazne struje i otpore nego gitarsko pojacalo...
Pa ne bas svaki procesor, cisto da budemo precizniji.
Ovaj Line6 pod X3 su pazarili par mojih prijatelja, a ovako izgleda s ledja:
Image

Sa slike se bas i ne vidi, ali i u tehnickim specihikacijama stoji:
Stereo XLR balanced line outputs
Dakle, tu su cak dva balansirana linijska izlaza za levi i desni kanal i to u mikseti zvuci sasvim neverovatno. Takav pun i skup zvuk nisam mogao da zamislim bez, npr. dva boxa sa 4x12'' i lampasa od 100w! :shock:
Slicnu foru sa balansiranim izlazima imaju i noviji Boss Procesori GT serije.

vasko wrote: aha...pa ako je tako to se u elektronici zove push-pull veza...tako radi pojacalo u AB klasi.Znaci trebaju ti dve zice po kanalu + masa.
Pa cekaj,znaci line in ulaz muzicke katice zahteva balansiran signal? Zasto onda ima obican stereo jack?
Pa skuplje kartice i imaju XLR ili kobinovan ulaz u koji ulazi i XLR i gitarska banana.

Ali: :D
Pa ja sam di-linijski izlaz iz pojacala povezao sa linijskim ulazom na kartici tako sto sam one dve zice iz XLR konektora povezao kao levi i desni signal stereo linijskog konektora za karticu, Napravio sam, dakle kablic XLR-mala stereo banana. Onda, u Nuendu podesim snimanje u mono kanalu (posto jelte snimam gitaru ili bass) i zivim u ubedjenju da sam jos uvek dovuko balansiran signal u svoju osrednju, niskobudzetnu karticu. Ako gresim, razuverite me :)

Mada, samo da kazem da su me i neki iskusniji elektronicari ubedjivali da se kod tog balansiranog signala razlika u sumu i kvalitetu oseca tek ako ti je mikseta na nekih 15-tak metara udaljena od tebe. :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Balansirani signal?

Post by dejankuki » 09 Aug 2008, 23:30

Ahhh. eto.. moja mala brzopletost...

Jeste!!! tacno je to sto je sirac-Sunka rekao..

Dakle trebalo bi da pise, ..svaki signal iz gitare, pedale ili procesora koji ima NE balasiran izlaz je kao takav nepogodan za cisto povezivanje sa razglasom ili miksetom koja zahteva malo drugacije ulazne struje i otpore nego gitarsko pojacalo...a ne ovako kako sam ja napisao..u predhodnom postu!

Izvinjavam se...
Mada, rekoh negde da sve vise NOVIJIH procesora imaju balansirane izlaze... po defaultu. Line6, Boss, Zoom, Digitech... maltene cak i ovi jeftiniji imaju BALANCED out!


Za ovo drugo...Ja mislim da nisi pogresio... :?: mada si mogao 'ladno da uzmes neki nacin prikazan na ovim slikama...
mislim da bi ti bilo lakse...
viewtopic.php?p=35511#p35511


A elektronicari jesu u pravu.. overi ove linkove iz predhodnog posta...

E sad, da li ovde trebamo da napravimo rez ili ovo ide pod isto... ali

Na tim procesorima krajnji izlaz jeste balansiran, ali verovatno u sebi, pre tog izlaza imaju neki DI-box, da bi uopste mogli da se zvu "balansirani"... jer DI-boxovi,

A sta je DI-box, kako radi i cemu sluzi... evo malo ovde

http://en.wikipedia.org/wiki/DI_unit
http://www.arx.com.au/FAQ_DI_boxes.htm
http://ftp2.dns-systems.net/~orchid/questions.htm
http://www.audiocourses.com/article651.html
http://www.whirlwindusa.com/dirbox.html

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Balansirani signal?

Post by Tiki the Boyler » 10 Aug 2008, 00:19

vasko wrote:
dejankuki wrote:Balansirani izlaz ili ulaz koristi dva provodnika (zice) signala koji imaju jednaku impedancu (otpor) sa uzemljenjem...dakle, kabli se sastoji od dve zice, oklopljene trecom (ona upletena bakarna zica, poznata i kao oklop ili masa ili nula). Svaka zica u tom slucaju salje identicni signal ali u obrnutim fazama (amplitudama..) hmm kada je na jednoj zici +60mV na drugoj je -60mV tako da se u prijemniku (pojacalu) te dve faze "sklapaju" i ili mikseta "prepozna" taj signal kao zdrav i sto je najvaznije BEZ suma i raznih smetnji koje moze sam kabli pokupiti iz okoline..
aha...pa ako je tako to se u elektronici zove push-pull veza...tako radi pojacalo u AB klasi.Znaci trebaju ti dve zice po kanalu + masa.
Pa cekaj,znaci line in ulaz muzicke katice zahteva balansiran signal? Zasto onda ima obican stereo jack?

Malo si pobrkao stvari! Nije mi baš najjasnije kako si izvukao tu analogiju!
Pogotovo mi nije jasno kako si došao do zaključka da Line In zvučne karte "zahtjeva" balansiran signal?!?
Većina jeftinih zvučnih kartica za ulaz ima nebalansiranu stereo vezu u formi 3,5mm TRS konektora (male džek banane), koji ima 3 kontakta: jednu masu i po jednu živu liniju za lijevi odnosno desni kanal!

Takođe mi nisu jasni tvoji termini clean preamp itd... Pokušaj razjasniti šta si zapravo htio da pitaš.


dejankuki wrote:
vasko wrote:Zasto onda ima obican stereo jack?
E to ja neznam.... ali paz' sad... Najveca fora je da DI-boxom u muzicku karticu (posebno one losije, integrisane) NE RESAVAS mnogo... a inace je to line-in a ne instrumental ulaz ;) ako si primetio.. Sto ce reci da je prvenstveno namenjen za povezivanje nekim uredjajem tipa CD, DVD ili slicno... line out > line in.. kapischi.. :)
DI box radi upravo to što i jeste problem - tanak i slab signal iz instrumenta (nebalansiran, visoke impedanse) prevodi u linijski signal, koji je niskoomski, a samim tim prilagođen linijskom ulazu, a samim tim adekvatan za ulaz u kartu! Što će reći da ipak radi nešto!
Ali... za snimanje instrumenata ja ipak preferiram instrumentalno predpojačalo! DI-box ipak ima svoju namjenu!


sirac-šunka wrote:Nije da mi se nesto prikakalo :D , ali evo i ja da se malko umesam u ovu zanimljivu temu :D
dejankuki wrote:...svaki signal iz gitare, pedale ili procesora je NE balasiran i kao takav nepogodan za cisto povezivanje sa razglasom ili miksetom koja zahteva malo drugacije ulazne struje i otpore nego gitarsko pojacalo...
Pa ne bas svaki procesor, cisto da budemo precizniji.
Ovaj Line6 pod X3 su pazarili par mojih prijatelja, a ovako izgleda s ledja:
Image

Sa slike se bas i ne vidi, ali i u tehnickim specihikacijama stoji:
Stereo XLR balanced line outputs
Dakle, tu su cak dva balansirana linijska izlaza za levi i desni kanal i to u mikseti zvuci sasvim neverovatno. Takav pun i skup zvuk nisam mogao da zamislim bez, npr. dva boxa sa 4x12'' i lampasa od 100w! :shock:
Slicnu foru sa balansiranim izlazima imaju i noviji Boss Procesori GT serije.
Balansirani XLR izlazi sa tog procesora služe za:
- snimanje preko miksera, ili drugog linijskog ulaza sa balansiranom vezom! (bilo da je ona po načinu realizacije XLR ili TRS)
- uvođenje procesiranog zvuka gitare (sa SIMULACIJAMA pojačala i boxova) direktno u razglasni miks pult!!!

XLR izlazi i dva Marshalla nemaju šta da traže u istoj priči! Ako ćeš već da se vežeš na neke Marshalle koristićeš nebalansirane 6,3mm konekcije koje takođe (i sa tim razlogom) postoje na PODu X3! Naravno, podrazumjeva se da ćeš poisključivati simulacije pojačala i kabineta ukoliko se vežeš na ulaz Marshalla, te da ćeš poisključivati sve osim modulacija i prostora ukoliko X3 vežeš u petlju na Marshallu! Što bi i bilo poprilično logično rješenje...


sirac-šunka wrote:
vasko wrote: aha...pa ako je tako to se u elektronici zove push-pull veza...tako radi pojacalo u AB klasi.Znaci trebaju ti dve zice po kanalu + masa.
Pa cekaj,znaci line in ulaz muzicke katice zahteva balansiran signal? Zasto onda ima obican stereo jack?
Pa skuplje kartice i imaju XLR ili kobinovan ulaz u koji ulazi i XLR i gitarska banana.

Ali: :D
Pa ja sam di-linijski izlaz iz pojacala povezao sa linijskim ulazom na kartici tako sto sam one dve zice iz XLR konektora povezao kao levi i desni signal stereo linijskog konektora za karticu, Napravio sam, dakle kablic XLR-mala stereo banana. Onda, u Nuendu podesim snimanje u mono kanalu (posto jelte snimam gitaru ili bass) i zivim u ubedjenju da sam jos uvek dovuko balansiran signal u svoju osrednju, niskobudzetnu karticu. Ako gresim, razuverite me :)
Ako si zaista napravio takav konektor (tj. masu si spojio na masu, + na jedan stereo kanal, a - na drugi stereo kanal) prilikom stereo snimanja u Nuendu bi trebao dobiti NIŠTA! Jer ako si skapirao suštinu balansirane veze onda ti je jasno da po + i - žili idu identični signali, samo obrnutog polariteta!
U prevodu - tom umotvorinom nisi dobio ništa!!!
sirac-šunka wrote:Mada, samo da kazem da su me i neki iskusniji elektronicari ubedjivali da se kod tog balansiranog signala razlika u sumu i kvalitetu oseca tek ako ti je mikseta na nekih 15-tak metara udaljena od tebe. :)
I u pravu su! Ako dovedeš signal iz sprave udaljene 2 m putem balansirane i nebalansirane veze, nećeš osjetiti nikakvu razliku u kvalitetu signala! (možda u nivou, ali to je već sasvim druga priča) Ako je osjetiš, onda si ili ekstrasens ili imaš izuzetnu moć autosugestije!

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Balansirani signal?

Post by Tiki the Boyler » 10 Aug 2008, 00:43

dejankuki wrote:Dakle trebalo bi da pise, ..svaki signal iz gitare, pedale ili procesora koji ima NE balasiran izlaz je kao takav nepogodan za cisto povezivanje sa razglasom ili miksetom koja zahteva malo drugacije ulazne struje i otpore nego gitarsko pojacalo...a ne ovako kako sam ja napisao..u predhodnom postu!
Ljudi, nemojmo brkati babe i žabe! Dolazi do lagane konfuzije ovdje...

Dakle, nema potrebe da se miješa podjela linijskih veza na balansirane i nebalansirane, sa podjelom izvora zvuka na instrumentalne (niskog nivoa) i linijske (visokog nivoa)!

Pokušajte, kao prvo, signal od gitare do predpojačala posmatrati kao jednu stvar, a signal od predpojačala do miksete (ili čega već) kao drugu stvar! U prvom slučaju se radi o instrumentalnom signalu malog nivoa! (dakle, njegova najvažnija karakteristika je da je MALOG NIVOA) Nivo takvog signala je potrebno podići na viši nivo (u električnom smislu) i za to nam služi predpojačalo!
Po izlasku iz predpojačala signal je visokog nivoa i radi se o LINJSKOM signalu!

E sada... ukoliko je taj linijski signal potrebno prenijeti na malu distancu (nekoliko metara) u praksi se koristi nebalansirana veza, i to iz jednog prostog razloga - sklopovi (pa i kablovi) za prenos nebalansiranom vezom su prostiji za realizaciju, a samim tim i jeftiniji.
Za prenos linijskih signala putem nebalansirane veze se uglavnom koriste 6,3mm konektori - džekovi poput ovog:
Image
i koaksijalni kablovi sa jednom unutrašnjom žilom i opletom, poput ovog:
Image

Ukoliko je, pak, signal potrebno prenijeti na veće distance na izlaz predpojačala se ugrađuje sklop za balansiranje signala (najčešće elektronski) koji ima prostu funkciju - da pored izvornog linijskog signala generiše isti takav signal suprotnog polariteta. Pošto je sada za prenos potrebna još jedna žila, koristi se koaksijalni kabl sa dvije unutrašnje žile i opletom, poput ovog:
Image
dok su konektori koji se koriste 6,3mm TRS konektori poput ovog (pored tijela i vrha imaju i prsten):
Image
ili pak, XLR konektori, kao što su ovi: (iz praktičnih razloga postoje dva tipa XLR konektora - tzv. muški i ženski)
Image
Image

Balansirana veza se naziva još i simetrična, a njene glavne prednosti se ogledaju u boljem prenosu signala na velike distance; prvenstveno zahvaljujući činjenici da se signal prenosi putem dvije žile, tako da šum koji se nagomilava na prenosnom putu jednako ulazi i u + i u - žilu. Kada se na predajnoj strani obrne - žila željeni signal (koji je do tada bio inverzan) je u istoj fazi sa signalom sa + žice te se oni superponiranjem pojačavaju; dok prilikom tog obrtanja signal šuma po jednoj žili postaje inverzan, čime se poništava sa šumom sa druge žile. Posljedica svega toga je značajno poboljšanje odnosa signal/šum na liniji!

Valjda je bar nešto jasnije...

p.s. Nadam se samo da neće doći do brkanja nebalansirane linijske stereo veze koja koristi ovaj konektor
Image
sa balansiranom linijskom mono vezom koja koristi ovaj konektor
Image
tj. isti konektor!!!

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Balansirani signal?

Post by sirac-šunka » 10 Aug 2008, 01:21

Tiki the Boyler wrote: XLR izlazi i dva Marshalla nemaju šta da traže u istoj priči! Ako ćeš već da se vežeš na neke Marshalle koristićeš nebalansirane 6,3mm konekcije koje takođe (i sa tim razlogom) postoje na PODu X3! Naravno, podrazumjeva se da ćeš poisključivati simulacije pojačala i kabineta ukoliko se vežeš na ulaz Marshalla, te da ćeš poisključivati sve osim modulacija i prostora ukoliko X3 vežeš u petlju na Marshallu! Što bi i bilo poprilično logično rješenje...
Ma ok :) Dva Marshalla su samo upala kao poredjenje. Mozda nisam bio dovoljno jasan, samo sam 'teo da kazem da je Pod X3 povezan direktno u misketu pomocu dva kenona (bas onako kako si ti i opisao) zvucao KAO da je gitara bila ukljucena u dva Marshalla, tj. zvuk je za mene bio neocekivano zapanjujuci (Ova sintagma je mozda kao neki pleonazam :hmm: ).
Tiki the Boyler wrote: Ako si zaista napravio takav konektor (tj. masu si spojio na masu, + na jedan stereo kanal, a - na drugi stereo kanal) prilikom stereo snimanja u Nuendu bi trebao dobiti NIŠTA! Jer ako si skapirao suštinu balansirane veze onda ti je jasno da po + i - žili idu identični signali, samo obrnutog polariteta!
U prevodu - tom umotvorinom nisi dobio ništa!!!
Pa ne znam... :hmm:
Taj konektor je uradjen kao experiment, radio je i nastavio sam da ga koristim.
A mozda se opet nismo razumeli... + sam spojio na jedan mono kanal, a - na drugi mono, koji zajedno cine isti stereo line in na mom Audigy-u. Ni u jednom trenutku + i - se nisu spojili i kad ukljucim snimanje u Nuendu, cekiram line in na windows mixu, ako pustim stereo snimanje, imam blage oscilacije u signalu izmedju left i right kanala, ali naravno za snimanje basa ili gitare otvorim mono kanal i to radi sasvim ok.
Ne znam da li bi trebalo ili ne, ali radi. :)

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Balansirani signal?

Post by Tiki the Boyler » 10 Aug 2008, 17:13

sirac-šunka wrote:
Tiki the Boyler wrote: Ako si zaista napravio takav konektor (tj. masu si spojio na masu, + na jedan stereo kanal, a - na drugi stereo kanal) prilikom stereo snimanja u Nuendu bi trebao dobiti NIŠTA! Jer ako si skapirao suštinu balansirane veze onda ti je jasno da po + i - žili idu identični signali, samo obrnutog polariteta!
U prevodu - tom umotvorinom nisi dobio ništa!!!
Pa ne znam... :hmm:
Taj konektor je uradjen kao experiment, radio je i nastavio sam da ga koristim.
A mozda se opet nismo razumeli... + sam spojio na jedan mono kanal, a - na drugi mono, koji zajedno cine isti stereo line in na mom Audigy-u. Ni u jednom trenutku + i - se nisu spojili i kad ukljucim snimanje u Nuendu, cekiram line in na windows mixu, ako pustim stereo snimanje, imam blage oscilacije u signalu izmedju left i right kanala, ali naravno za snimanje basa ili gitare otvorim mono kanal i to radi sasvim ok.
Ne znam da li bi trebalo ili ne, ali radi. :)
Onda nisi napravio kabl tako kako si opisao! U svakom slučaju to nema nikakvu funkciju.

shuster
Posts: 36
Joined: 02 Feb 2013, 12:54

Re: Balansirani signal?

Post by shuster » 09 Mar 2013, 01:26

Ljudi ne bi da otvaram novu temu pa pisem ovde, Imam Stereo kondenzatorski mic koji se napaja preko baterije i ima 3,5mm izlaz...e sad uzimam interfejs i da bi ga prikljucio u njega treba mi xlr musku izlaz..Dal mogu to da prespojim ili da koristim neki adapter i da li ce to da funkcionise

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Balansirani signal?

Post by Tiki the Boyler » 11 Mar 2013, 00:39

Tebi treba mikrofonsko predpojačalo. To smo već nekoliko puta konstatovali.

shuster
Posts: 36
Joined: 02 Feb 2013, 12:54

Re: Balansirani signal?

Post by shuster » 11 Mar 2013, 21:54

interfejs poseduje napajanje od 48v

Mischelin
Posts: 5
Joined: 25 Apr 2013, 14:53

Re: Balansirani signal?

Post by Mischelin » 26 Apr 2016, 11:52

Cao, konkretno pitanje!

-Imam mixer sa (nebalansiranim) ULAZIMA i sa (balansiranim) IZLAZIMA za monitore i
-Imam profi PC karticu IZLAZIMA - Professional: +4dBu nominal, 20dBu max (balanced) ali istovremeno i - Consumer: -10dBV nominal, 6dBV max (unbalanced)

Dali gubim nesto na kvalitetu audio signala ako (nebalansiranim) kablovima povezem:
-PC kartica IZLAZE sa sa (nebalansiranim) ULAZIMA u mixer a onda
-(balansirane) IZLAZE mixera, (balansiranim) kablovima sa aktivnim monitorima (sa balansiranim ulazom).

Hvala unapred!!!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest