Savetujte me prema konfiguraciji (koja zvučna kartica)

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Savetujte me prema konfiguraciji (koja zvučna kartica)

Post by karton » 11 Dec 2008, 18:54

Pozdrav svima-SJAJNI ste!
Sviram:
El.bas, ozvucenu akustaru ,pevam, za bubanj koristim semplove...
Slusam:
Queen, Toj Dolls, J.S.Bach, Direktore, Darkwood Dub, Ekv, Neal Sedaku, Beatles,...
Komponujem:
pod uticajem svega navedenog.
Racunar:
Pentium 4 Intel, 1.60 GHZ, 248 MB RAM, zvucna je integrisana, valjda Avance AC 97 audio.
Snimam:
do sad samo u Cool Edit Pro-u, al nisam bas zadovoljan, verovatno zbog kartice...
Pitanje:
Koja(bolja)z.kartica moze na ovaj komp, s obzirom da je kuciste polozeno, a ulaz za karticu nesto manji od prosecnog(po mojoj laickoj proceni)?I kolko je to love?
Hvala unapred.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Vasi saveti meni...

Post by dejankuki » 11 Dec 2008, 19:14

Pianje je: Kol'ko para ti mozes da izdvojis, ali..

U svakom slucaju, uopste neces pograsiti sa externom zvucnom... najeftinija je line6 GX.. a vrrrlo upotrebljiva.. ali ima samo 1/4 ulaze... UX1 vec ima i instrument i XLR ulaze, ali.. bez +48V phantom napajanja.. dok UX2 ima sve.. takodje i Zoom ZFX ima sve ulaze koji ti mogu potebati.. M-audio... Focusrite... M-box by digidesign... maah...


Kazi ti nama koji ti ulazi trebaju.. (instrument, XLR w/wout phantom...MIDI, High-Z... RCA, ) dakle sta planiras sve da snimas...

Hehe, mada pogledaj po forumu, ima vec doooosta prijedloga ;)

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Vasi saveti meni...

Post by karton » 11 Dec 2008, 20:56

Hvala puno!
ali, posto se ne razumem skoro nimalo u kartice, a bogami ni u ostale slicnosti-da li bi mogao malo da me uputis oko toga, npr. da uputis do teme gde se o tome objasnjava il tako nesto...
znaci-snimao bih bas(clean bas, bez ikakvih efekata), el.gitaru(verovatno bih pozajmio od nekoga, jer mi treba i malo dista, a sa ovom ozvucenom akustarom to kolko znam zvuci lose), i bubnjeve kao sto rekoh lepljenjem semplova...i naravno par vokala pre ko mog starog dobrog trash mikrofona...
...znaci -neki punk/new wave sound...
rado bih okacio neku stvar koju sam radio u dosadasnjim uslovima, ali nit znam kako, nit sam siguran kolko je to pametno s obzirom na pravilnik.
hvala jos 1-om i puno pozdrava-NAJBOLJI STE!

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Vasi saveti meni...

Post by Tiki the Boyler » 11 Dec 2008, 20:59

Prvo nadogadi maksimum memorije koji tvoja ploča podržava!

Zatim razmisli o nekoj eksternoj karti. (teško da će ti neko dozvoliti da otpakuješ jednu po jednu kartu i guraš u svoje kućište samo da bi vidio može li stati!
(mada M-Audio Audiophile 2496 99% može stati)

Ako ćeš dominantno snimati električne gitare ili bass pogledaj nešto iz Line 6 asortimana. Recimo TonePort UX1 ili UX2.

Ako bi više da se zezaš sa mikrofonima baci oko na M-Audio Fast Track Pro. Ima u sebi sve što ti može u prvih godinu-dvije zatrebati...

Pozdrav!

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Vasi saveti meni...

Post by sinisake » 11 Dec 2008, 21:30

@Tiki the Boyler,
ovaj line6 ux2 je simpatican.
Da li je 179 KM (90evra) cena i u srpskom (srbijanskom) Artistu, ako mozda znas?

http://www.artistsystems.net/mex/artika ... 1&art=2120

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Vasi saveti meni...

Post by dejankuki » 11 Dec 2008, 22:02

Uh, da. to sam prevideo.. uh. mnogo ce vise tebi trebati nego kartica, treba ti i memorija, procesor malo jaci.. dosta mesta na HD.. no, ajd polako pa ces i sam poceti da kontas sta ti treba!!

Sto se tice uploadovanja tvojih stvari....poseti podforum "vasi radovi" i procitaj uputstvo.. inace nema nikakvih problema ako je stvar tvoja i ti je uploadujes.. ;)





Ee, Siki, moram te razocarati, ovo JE cena u Jevrima!! :( da je 90 evara, odaavno bih vec moolio nekog da mi je posalje za te pare...

na thomannu je oko 150E / 169E ... cisto usporedbe radi..

http://www.thomann.de/gb/search_dir.htm ... +ux2&x=&y=



mislim neema sanse da je 90 evra, jeli tiki..??

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Vasi saveti meni...

Post by sinisake » 11 Dec 2008, 22:28

Eh, da, 144 evra na thomannu. (Malo mi je 180 previse, cak i uz standardna mega-ugradjivanja nasih trgovaca) :?:

Pa, dobro, sta je to za nas muzikante. :wink:

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Savetujte me prema konfiguraciji (koja zvučna kartica)

Post by Tiki the Boyler » 11 Dec 2008, 23:22

To je cijena u evrima!

Ja imam jednu takvu i ovih dana se vjerovatno opraštam od nje. Fino me poslužila, ali mora se ići dalje...

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Savetujte me prema konfiguraciji (koja zvučna kartica)

Post by karton » 13 Dec 2008, 17:28

http://www.box.net/shared/izobo46oi2
evo jedne stvari(valjda sam uspesno okacio, jbg nem' pojma...)
takodje, ne znam da li sam ovde trebao da okacim ili na 'vasi radovi' al eto kad slabo baratam tehnikom...nemojte zameriti.
ustvari-text pesme je uzet iz istoimenog Heseovog romana, pa sam inspirisan njime 'napravio' muziku i otpevao(loshe), al dobro bi zvucalo da imam bolju opremu.
pozdrav svima.

User avatar
karton
Posts: 752
Joined: 09 Dec 2008, 23:45
Location: Novi Sad

Re: Savetujte me prema konfiguraciji (koja zvučna kartica)

Post by karton » 21 Dec 2008, 19:55

Mala vizuelna dopuna, ako uopste ista menja:
Image


Znam-fotografija je ocajna, al moze se naslutiti o cemu se radi...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest