Najzad u mom posedu: Microlab - Solo-2

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Najzad u mom posedu: Microlab - Solo-2

Post by dejankuki » 07 Apr 2009, 09:14

Hmm, slusaj... microlab je zdruzena firma Microlab kina (preciznije Hong Kong) i Microlab USA.. gde je konsultant neki inzinjer Mr.Peter Larsen... dakle ljudi su resili da prave dobre stvari, od nule, a ne da kopiraju vec postojece i da stede na materijalima... tako da.. za sada to lepo rade.

Ni jednog trenutka nisam, i ne zelim da uzdizem firmu medj' zvezde, ali imam totalni respekt za ovo sto imam, i ovo sto do sada rade.

Rekoh... vec.. ma koliko sam zadovoljan, ne treba smetnuti s uma da su ovo HI-FI zvucnici koji mogu lepo da vrse ulogu nearfield monitora.. imaju prilicno ravnu, izbalansiranu sliku.. i meni su ok.. (a vidim i jos nekima..)


Tako da.. za male pare 60-tak E imamo nesto sto nam olaksava posao... meni super, njima super... hehe

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Najzad u mom posedu: Microlab - Solo-2

Post by nemanjavelimirovic » 07 Apr 2009, 12:36

Slazem se! Microlab ruleZ :ziveli:

slavkoobi
Posts: 1
Joined: 19 Jun 2009, 19:59

Re: Najzad u mom posedu: Microlab - Solo-2

Post by slavkoobi » 19 Jun 2009, 20:03

I ja planiral da kupim solo 2,ako ne,mozda vec sutra.Zanima me kakav je bass i kakvi su srednji tonovi. :)

User avatar
Dersu Uzala
Posts: 4949
Joined: 27 May 2009, 10:32

Re: Najzad u mom posedu: Microlab - Solo-2

Post by Dersu Uzala » 19 Jun 2009, 21:56

dejankuki wrote:Microlab
Sve je cool, samo sto ih drzis na metar jedan od drugog? Ne moze to malo sire u stranu? Na neke stalke? Dobices jos bolju stereo separaciju. I normalno je da se cuje razlika kad pomeris glavu a kamoli kad se ceo pomeras po sobi. Doduse manje se cuje promena kad se nalazis u sweet spotu onog trougla iza preseka zamisljenih osa kroz centar zvucnika. Nek te posluze, uvek je gotivno kad instaliras parce nove opreme i cujes nesto sto do tada nisi ni mogao da cujes. Slusas neku kompoziciju koju znas napamet kad negde odozgo iz poslednjeg reda u orkestru levo frajer opici triangl koji ama nikad pre nisi cuo :metal:.

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Najzad u mom posedu: Microlab - Solo-2

Post by Mithrandir » 02 Mar 2010, 12:32

Kupih i ja 6C. MF endorses Microlab :? :mrgreen: Ozbiljno, merkam već neko vreme nešto što može poslužiti i za potrebe kućnih monitora i kada videh koliko ih MFovci hvale... :o :D

Tek sam ih juče uzeo, pa neću trošiti puno reči o zvuku. Mogu reći da su prvi utisci dobri. Zanima me koliko blizu slušaocu treba da budu? Ogromni su, pa ih ne mogu držati na stolu, pa bih morao znati koliko bih mogao da ih odmaknem. Trenutno mi se čini da je zvuk najbolji na dužini ruke. Takođe, koliko je dovoljno da budu odvojeni jedan od drugog? 2-3m?

Gde ih vi držite? Ja ću morati neke stalke da nabavim, ali, jerbo, mnogo su skupi. DYI, then...

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Najzad u mom posedu: Microlab - Solo-2

Post by nenadnenad » 02 Mar 2010, 15:01

Meni su rekli da su solo 6c za sobu od nekih 25 kvadrata , po mogucnosti pravougaonu.Treba da se nameste na nacin koji dersu pominje i treba da se obavezno pomere dalje od zida da ne bi bili jaci bassovi.Ne secam se bas detalja, ja sam to samo preneo bratu kad je kupio solo 6c na preporuku za monitoring u amaterskom studiju.

User avatar
Cortex
The Necromancer
Posts: 4800
Joined: 21 Feb 2008, 23:38
Location: Twang City

Re: Najzad u mom posedu: Microlab - Solo-2

Post by Cortex » 02 Mar 2010, 15:57

Ja svoje 6C drzhim na udaljenosti od 2,5m tako neshto, jbg soba mi nije mnogo velika ovde u BG-u, to je tako nekako dijagonalno postavljeno i na podu su mi. To mi se i svidja zbog tog drma-pod-bass feelinga :) Ali mi jeste u planu da ih podignem na neka postolja i josh vishe odmaknem i okrenem jedan ka drugom naravno. Mada su i sad tako okrenuti.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Najzad u mom posedu: Microlab - Solo-2

Post by nemanjavelimirovic » 02 Mar 2010, 17:28

Ja poshto nemam mnogo prostora na stolu, kupio sam one manje Microlabove (jos pre godinu ipo) mislim da su B73 ili tako neshto,i stoje mi na stolu na razdaljini od metar recimo, a imam i one SOLO 7 C koji mi stoje u prostoriji od 32 kvadrata i na kojima proveravam shta sam uradio :D zasad tako...

User avatar
Mithrandir
MF veteran
Posts: 424
Joined: 16 Jun 2007, 17:22
Location: Beograd

Re: Najzad u mom posedu: Microlab - Solo-2

Post by Mithrandir » 02 Mar 2010, 20:46

Ima soba barem 25 kvadrata. Pošto mi sto nije naslonjen na zid, probaću da napravim neke stalke koje bih mogao da zakačim za noge od stola. Tako bi mi bili jako blizu, a opet ne bi zauzimali mesta na stolu i bili bi razdvojeni oko 2m. Sad, jesu poteški i poveliki, valjda ću uspeti nešto da skarabudžim. Mislim da će 2 metra biti dovoljno za stereo separaciju.

Pošto sam imao i do sada dosta solidne zvučnike, nisu me raspametili. Svakako pobošljanje i čujem te triangle (pogodih li oblik? :lol: ) koje je Dersu spomenuo. Naravno, treba i malo vremena da se usviraju i ja da sednem da preslušam omiljene albume natenane. Definitivno je zvuk definisaniji i zaokružen, pa će se dobro snalaziti u produkciji, kako ste rekli.

Treba srediti neki marketing deal sa Microlabom. Ono, pojavljuju se članovi MFa na bini, pričaju svoje utiske i puštaju muziku uz propratne komentare :lol:

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Najzad u mom posedu: Microlab - Solo-2

Post by nemanjavelimirovic » 02 Mar 2010, 20:52

Mithrandir wrote:Ima soba barem 25 kvadrata. Pošto mi sto nije naslonjen na zid, probaću da napravim neke stalke koje bih mogao da zakačim za noge od stola. Tako bi mi bili jako blizu, a opet ne bi zauzimali mesta na stolu i bili bi razdvojeni oko 2m. Sad, jesu poteški i poveliki, valjda ću uspeti nešto da skarabudžim. Mislim da će 2 metra biti dovoljno za stereo separaciju.

Pošto sam imao i do sada dosta solidne zvučnike, nisu me raspametili. Svakako pobošljanje i čujem te triangle (pogodih li oblik? :lol: ) koje je Dersu spomenuo. Naravno, treba i malo vremena da se usviraju i ja da sednem da preslušam omiljene albume natenane. Definitivno je zvuk definisaniji i zaokružen, pa će se dobro snalaziti u produkciji, kako ste rekli.

Treba srediti neki marketing deal sa Microlabom. Ono, pojavljuju se članovi MFa na bini, pričaju svoje utiske i puštaju muziku uz propratne komentare :lol:
Da, a skracenica MF nije Muzicki Forum nego Microlab Forum :XD:

User avatar
MUzzY
Posts: 1874
Joined: 06 Mar 2008, 13:58
Location: Beograd
Contact:

Re: Najzad u mom posedu: Microlab - Solo-2

Post by MUzzY » 20 Mar 2010, 13:21

6c here ;)

Odlicni. Preodlicni za te pare ali nezavaravajte se da cete praviti dobre mixeve na njima :)
Mnogo su dobri za slusanje muzike. Volim to sto nisu previse hi-fi pa neki detalji izadju lepo do izrazaja. Za klasiku su jako, jako dobri!

Samurai
Posts: 12
Joined: 30 Dec 2009, 06:26
Location: Asgard
Contact:

Re: Najzad u mom posedu: Microlab - Solo-2

Post by Samurai » 09 May 2010, 17:10

Izvin'te sto budim temu :P

I ja planiram da kupim Solo-6C zvucnike, pa me samo zanima ima li nacina da se bass i treble nameste bez daljinca? Tj. ako daljinac crkne...Posto sam procitao da zvucnici ne pamte podesavanja tako da se to mora podesavati kad god se ukljuce. E sad, uz te zvucnike bih uzeo i Asus Xonar DS zvucnu. Pa , ima li neko iskustva sa tom zvucnom> Nesto slucajno videh da se govori nesto o kasnjenju zvuka, pa to me zanima...

User avatar
BaalBehrit
Posts: 396
Joined: 01 Dec 2008, 19:15
Location: Beograd

Re: Najzad u mom posedu: Microlab - Solo-2

Post by BaalBehrit » 09 May 2010, 20:28

Mora na upravljaču da se setuju bass i treble.

Xonar DS je dobra za slušanje muzike. Za sviranje i snimanje baš i nije.

Samurai
Posts: 12
Joined: 30 Dec 2009, 06:26
Location: Asgard
Contact:

Re: Najzad u mom posedu: Microlab - Solo-2

Post by Samurai » 09 May 2010, 21:20

Aha. Znaci, to kasnjenje se desava kad se nesto snima, a ne tokom slusanja? 'Ebiga, nub sam x)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Najzad u mom posedu: Microlab - Solo-2

Post by dejankuki » 09 May 2010, 21:53

kasnjenje ima veze sa muzickom, a ne sa zvucnicima...


potrazi latency u search.. da ne pisem ovde u ovoj temi...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest