Snimanje bubnja na cetiri kanala u kucnoj radinosti?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Snimanje bubnja na cetiri kanala u kucnoj radinosti?

Post by sirac-šunka » 03 Jan 2010, 20:36

sira wrote:Ma gotov demo je odličan, a šta se bubnja tiće, ja kad se igram, obično dupliram doboš i kasu (ponekad i prelaze ali njihovi mikrofoni previše kupe ostalog, pa izbjegavam), pa ih na jednom kanalu kompresiram, a drugi ostavim prirodno, i kompresirani kanal mi je obično 5-6 dB ispod prirodnog, čisto da dobijem čvrstoću i punoću bubnja
Nije da se reklamiram i beskrupulozno koristim čari interneta u svoju korist :D , ali pošto mi je stiglo obaveštenje da je neko download-ovao stvar sa linke sa prethodne stranice, da kažem da se to više ne važi. Neka poslednja verzija se nalazi u ovom rar-u >>ovdi<< To je otprilike sve što smo sa bendom uradili do sad, a da se bliži završetku. Planiramo da snimamo žive bubnjeve za još 3-4 stvari i za sada bi to bilo to...

BTW, na myspace-u se nalaze sve te stvari, samo imaju malo manje kbps...


Da ne ispadne da sam jedini, postavite i vi ovde vaše linkove koji svedoče o opisanom producentskom radu, pa da nastavimo diskusiju :ziveli:

User avatar
Mogut
Posts: 163
Joined: 08 Mar 2009, 18:20
Location: Bgd

Re: Snimanje bubnja na cetiri kanala u kucnoj radinosti?

Post by Mogut » 02 Mar 2010, 21:05

Ja sam odavno ono usnimio i smiksovao, postaviću, kada nađem vremena, samo bubanj,
da čujete na šta liči. Ako me ne bude mrzelo, i pre i posle masteringa kako zvuči . Al polako. :D

Mare_87
Posts: 159
Joined: 07 Sep 2008, 19:24

Re: Snimanje bubnja na cetiri kanala u kucnoj radinosti?

Post by Mare_87 » 19 Oct 2010, 23:14

Imam problem koji je vezan za ovu temu pa da se nadovezem, da ne otvaram novu.
Malu Behringer mikseticu sa 4 kanala sam povezao sa kompom (neki soundblaster).
E sad, hteo bih isto da snimim sa cetiri mikrofona.Problem je sto u Nuendu signali sa sva cetiri mikrofona se snimaju u jednom kanalu.
Tacnije na sva cetiri kanala koja sam otvorio u Nuendu imam isti sadrzaj....Hteo bih da mi na jednom kanalu bude signal sa jednog mikrofona, na drugom sa drugog miokrofona, na trecem sa treceg i na cetvrtom sa cetvrtog.
Da li neko moze da pomogne.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Snimanje bubnja na cetiri kanala u kucnoj radinosti?

Post by nemanjavelimirovic » 19 Oct 2010, 23:22

Mare_87 wrote:Imam problem koji je vezan za ovu temu pa da se nadovezem, da ne otvaram novu.
Malu Behringer mikseticu sa 4 kanala sam povezao sa kompom (neki soundblaster).
E sad, hteo bih isto da snimim sa cetiri mikrofona.Problem je sto u Nuendu signali sa sva cetiri mikrofona se snimaju u jednom kanalu.
Tacnije na sva cetiri kanala koja sam otvorio u Nuendu imam isti sadrzaj....Hteo bih da mi na jednom kanalu bude signal sa jednog mikrofona, na drugom sa drugog miokrofona, na trecem sa treceg i na cetvrtom sa cetvrtog.
Da li neko moze da pomogne.
Ne moze...tj moze - kupi novu zvucnu karticu, ta ne moze da odradi to shto si naumio...mozda eventualno ako je line in stereo pa stavish levi kanal da bude jedan majk, desni drugi... i to je sve shto mozes. :ziveli:

Mare_87
Posts: 159
Joined: 07 Sep 2008, 19:24

Re: Snimanje bubnja na cetiri kanala u kucnoj radinosti?

Post by Mare_87 » 19 Oct 2010, 23:30

Tako sam i mislio.Nego nadao sam se da postoji neka fora u Nuendu.
E a znas ono cudo Line 6 POD Studio UX2,sto je namenjeno za kucno snimanje...to se kaci na komp preko USB-a kako on ima mogucnost da odvaja kanale?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Snimanje bubnja na cetiri kanala u kucnoj radinosti?

Post by nemanjavelimirovic » 19 Oct 2010, 23:37

Mare_87 wrote:Tako sam i mislio.Nego nadao sam se da postoji neka fora u Nuendu.
E a znas ono cudo Line 6 POD Studio UX2,sto je namenjeno za kucno snimanje...to se kaci na komp preko USB-a kako on ima mogucnost da odvaja kanale?
Ako ces interno i jeftinije imash recimo ovo:
http://www.artistsystems.net/mex/artika ... &art=2841#
ako cesh neshto jos namunjenije, uzmesh ovo:
http://www.artistsystems.net/mex/artika ... &art=5559#

Mare_87
Posts: 159
Joined: 07 Sep 2008, 19:24

Re: Snimanje bubnja na cetiri kanala u kucnoj radinosti?

Post by Mare_87 » 20 Oct 2010, 00:32

Hvala matori :ziveli:

User avatar
dimmu
MF veteran
Posts: 485
Joined: 21 Dec 2007, 00:59
Location: Sombor

Re: Snimanje bubnja na cetiri kanala u kucnoj radinosti?

Post by dimmu » 18 Dec 2010, 22:22

nemanjavelimirovic wrote:
Mare_87 wrote:Tako sam i mislio.Nego nadao sam se da postoji neka fora u Nuendu.

ako cesh neshto jos namunjenije, uzmesh ovo:
http://www.artistsystems.net/mex/artika ... &art=5559#
ja sam snimao na toj kartici...ima bezbroj opcija i stvarno se isplati svaki euro koji se dao za nju :]

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest