Da li je ova oprema dovoljna za neki solidni kucni studio?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Milos_Mitrovski
Posts: 46
Joined: 05 Apr 2009, 01:47
Location: Zajecar

Da li je ova oprema dovoljna za neki solidni kucni studio?

Post by Milos_Mitrovski » 07 Sep 2009, 02:28

Pozdrav svima. hteo bih da napravim jedan kucni studio u kojem mogu da radim svoje pesme ( uglavnom zabavnjake ), posedujem opremu za koju ne znam koliko moze da posluzi u pravljenju tog studija, inace opremu koristim za svirke. evo sta posedujem

klavijatura: korg pa 50
mikseta: behringer pmp2000
zvucnici: 2 x 600w
mikrofon: neki spm-08 Image
zvucna kartica: relatec ac'97 audio
softveri: imam raznih kvalitetnih softvera jedino mi nedostaju VST-I ali nabavice se ako ova oprema moze da posluzi :)))

hvala svima unapred na pomoci :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Da li je ova oprema dovoljna za neki solidni kucni studio?

Post by dejankuki » 07 Sep 2009, 08:26

Hmmm komsija.. jedino sto ti odavde "zadovoljava" neke kriterijume je volja..
Ok i Korg...

Treba ti dobar i stabilan kompjuter...
Zvucna karta mnoooogo bolja..
Mikseta i nije nesto potrebna ako hoces da snimas kanal po kanal.. a ako hoces da snimas nekoliko instrumenta odjedared onda ce ti i ova odgovarati..
Zvucnici... moraces da uzmes monitore.. studijske..
Mikrofon... hmmm kondenzatorski je naravno preporucljiviji za studio, ali onda ti treba +48V phantom... mada u krajnjem oze posluziti i ovaj. Ali onda nemoj da ocekujes fenomenalne rezultate.

e, sad, ima mnoooogo tema sta ti konkretno treba.. pretrazi forum...

RastamanKG
Posts: 3
Joined: 08 Sep 2009, 23:55

Re: Da li je ova oprema dovoljna za neki solidni kucni studio?

Post by RastamanKG » 09 Sep 2009, 00:00

Mogao bi da uzmes neki interfejs tipa M-audio 2496, EMU 0404, EMU 1212m, bice mnogo bolji kvalitet...
Sto se tice mikrofona, koristio sam ga pre jedno godinu i po kada sam pocinjao, i mogu lepe stvari da se izvuku sa njim, jos ga imam polomljenog u fioci, i jos je u voznom stanju :D, mada mogao bi da razmislis i o kondenzatorskim mikrofonima, koji se danas mogu naci za pristojne pare (M-audio Nova, Audio Tehnika AT2020, Rode NT-1a).
Te snagase ne mozes da koristis za monitoring, uzmi ili neki hi-fi, ili nesto tipa Behringer Truth 2030a, Yamaha HS80, KRK RP6.
Naveo sam samo neke jeftinije, a dobre stvarcice, kupi barem interfejs, sa tom integrusom realno nista ne mozes da uradis.

Milos_Mitrovski
Posts: 46
Joined: 05 Apr 2009, 01:47
Location: Zajecar

Re: Da li je ova oprema dovoljna za neki solidni kucni studio?

Post by Milos_Mitrovski » 09 Sep 2009, 02:44

aha, a koliko od prilike kosta neki jeftiniji prosecni kondezatorski mikrofon? i za koliko para bih mogao da nadjem M-audio 2496 ili neku od onih dole sto si napisao?


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest