Izrada gluhe komore, bojim se da ograđujem pre mali prostor

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
energyman
Posts: 8
Joined: 09 Apr 2009, 10:13

Izrada gluhe komore, bojim se da ograđujem pre mali prostor

Post by energyman » 26 Jan 2011, 10:12

Pozdrav, kao što naslov kaže, imam na tavanu jedan kutak u kojem bi htio napraviti gluhu komoru, koja bi se koritila za demo snimanja i ponekad za on air javljanja,.
Čitao sam cjeli forum u vezi izrade gluhe komore, ali uvjek sam našao da se prepirete oko kutije za jaja, spužve i starih krpa :D ja sam se odlučio za spužve debljine 5 cm ....
ono šta mene mući je to da se bojim da mi je prostor kojeg namjeravam zagraditi pre mali, tj bojim se da mi zvuk možda neće odzvanjati unutra,da ne dobijem jeku, prostor je velićine 1,2 m x 2,5 m ali strop je problem. Početna visina je nekih 2,20, a tamo gdje završava je nekakvih 60 cm, tako da nije ravan nego se spušta pod kutem, pošto je to potkrovlje. mogu kasnije slike okačit ako treba.
Šta vi mislite? Jel to pre malo, hoče bit problema sa jekom, ako to sve obučem u spužvu, ali baš sve......neznam stvarno šta da radim, pomozite ...bilo kakav prijedlog :)

hvala!

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Izrada gluhe komore, bojim se da ograđujem pre mali pros

Post by Tiki the Boyler » 04 Feb 2011, 20:30

Čemu to?
Teško da ćeš u toj komori dobiti bolji zvuk nego na sred sobe!
Smiri malo sobu i radi u njoj. Nikakve komore, pogotovo ne gluve ti nisu potrebne!

energyman
Posts: 8
Joined: 09 Apr 2009, 10:13

Re: Izrada gluhe komore, bojim se da ograđujem pre mali pros

Post by energyman » 09 Feb 2011, 14:29

Ma ne radim ja komoru radi toga da dobijem bolju kvalitetu zvuka, nego želim fizički odvojiti studio i režiju....jer u režiji imam monitore na kojima se reproducira ono šta se govori u studiju i onda bi došlo do mikrofonije itd.....moram nekakvu komoru napraviti...samo me zanimalo kakav materijal da stavim da se u tako maloj komori ne dobija jeka..to me mući :?

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Izrada gluhe komore, bojim se da ograđujem pre mali pros

Post by nenadnenad » 09 Feb 2011, 18:28

probaj da snimas malo pa da vidis kako reaguje prostorija...
kontam da ti ne treba nista posebno , samo da malo ubijes odzvanjanje azmafonom ako ga bude...ne moras cak ni to nego neki tezi materijal il nesto

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Izrada gluhe komore, bojim se da ograđujem pre mali pros

Post by Tiki the Boyler » 17 Feb 2011, 23:15

Pa upravo ti i govorim. Ne trebaš uopšte odvajati režiju i studio. Radiš na slušalice i to je to.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest