AT2020 ili NT-1A?

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Koji od ova dva mikrofona?

1) AT2020
4
36%
2) NT-1A
7
64%
 
Total votes: 11

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: AT2020 ili NT-1A?

Post by Tiki the Boyler » 30 Oct 2009, 00:42

sirac-šunka wrote:Eto, a jednom si čini mi se napisao da ti se nije dopalo kako NT1 hvata akustaru... :hide: :D

A najbitnije mi je da "vata" ovu moju pevaljku... :)

Ništa, onda NT1A it is!

Sledeće ćemo da pazarimo one dve kondenzatorske cigaretice, najverovatnije marke Behringer, a onda ću da pitam šta kojim mikrofonom da snimamo!
Znaš kako... danas ti se učini ovako... sutra onako... :D
Generalno ne praktikujem velike membrane na akustari.
Ali danas mi nešto mnogo fino zazvučalo. Doduše iz totala!

Uostalom... pazaruj, probaj, javljaj...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: AT2020 ili NT-1A?

Post by sirac-šunka » 03 Nov 2009, 14:23

Da se pohvalim, upravo naručismo:
http://www.thomann.de/gb/rode_nt1_a_com ... ording.htm

Image

Dakle, NT-1A bundle, pa nek ide život. Sad sam samo još nestrpljiv kada će stići, da li sam se dobro razumeo sa prodavcem, da mi ne pošalju samo nt1 a da nije bundle, i sl...

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: AT2020 ili NT-1A?

Post by zolideathmetal » 03 Nov 2009, 15:32

I stize na kucnu adresu? koliko je shipping?

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: AT2020 ili NT-1A?

Post by sirac-šunka » 03 Nov 2009, 15:57

:oops: :hide: ...nisam pitao... ali rade preko kuririskih sluzbi, tako da su tu te neke cene... bas mi je iz Cacka stigao za oko 500 rsd, ne verujem da cu sa mikrofonom iz bga da prodjem gore...

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: AT2020 ili NT-1A?

Post by zolideathmetal » 03 Nov 2009, 23:50

Aaaaa nesporazum, tj. nisam dobro procitao :) Mislio sam da sa Thomann-a uzimas :hos:

User avatar
Mirkos
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2007, 17:08
Location: Beograd

Re: AT2020 ili NT-1A?

Post by Mirkos » 07 Nov 2009, 00:40

nisi pogresio,to je odlican all around mikrofon.

A za 2020 ... pa ne znam,ne moze se reci da je tu nesto "bolje" .. shvatices u jednom momentu,da treba da radis sa onime sto imas,a ne sa onime sto nemas.Ne dozvoli da krivis mikrofon zbog necega sto ti ne ide.Takodje budi svestan da svaki mikrofon drugacije radi,i da ces sa nekim postizati mnogo brze rezultate nego sa ostalima.

Ali budi svestan - boj ne bije svijetlo oruzije .. :)

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: AT2020 ili NT-1A?

Post by sirac-šunka » 07 Nov 2009, 01:04

Thanx 4 comment!
Tako sam nesto i ja razmisljao...
Ma za prvi kond. mik ne moz da ne valja, pa lagano bice tu i NT-2A! :mrgreen:
Salim se (ko zna mozda se i ne salim), kontam da bih nekad nakon ovog mika zeleo npr. K2 ili SE 2200T, ali otom potom, seticu se, pa boze zdravlje eto mene ponovo sa dilemama na ovom topicu... :)

E sad samo jos da stigne taj NTkec vec jednom! ^^
:ziveli:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: AT2020 ili NT-1A?

Post by sirac-šunka » 07 Nov 2009, 13:18

Stigo mik, sve je super, zadovoljan sam, jedino me malo smara to što je jedan pin XLR priključka na samom miku veći za oko 1mm u odnosu na ostale... :( Ali sve radi ok! :)

Imam samo jos jedno pitanje, da li je ikako mogući preći tih 137dB SPL i oštetiti mikrofon? Nisam našao koliko je max db koji može, npr. truba da izbaci... našao sam da avion pri poletanju izbaci oko 140 db i to sa rastojanja od 50m. :)
http://www.sengpielaudio.com/TableOfSou ... Levels.htm
Image

Drugim rečima, da li da probam da snimam i brass sekciju novim mikom?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: AT2020 ili NT-1A?

Post by Tiki the Boyler » 07 Nov 2009, 17:35

sirac-šunka wrote:Stigo mik, sve je super, zadovoljan sam, jedino me malo smara to što je jedan pin XLR priključka na samom miku veći za oko 1mm u odnosu na ostale... :( Ali sve radi ok! :)
:D Taj jedan pin je sa razlogom veći. To je fora kod svih RODE mikrofona. Preko njega naime dobijaš napajanje i ako slučajno dođe do čupanja kabla iz mikrofona dok je pod naponom, prvo će se odspojiti sva osjetljiva kola, i tek onda će nestati napajanja. Na taj način (ma koliko primitivno izgledalo) je elektronika mikrofona na neki način zaštićena.

Maksimalni SPL tog mikrofona ćeš malo teže dosegnuti u praksi, ali... kada snimaš neke izuzetno jake zvučne izvore (poput kicka, ili gitarskih/bass pojačala) odmakni mikrofon od izvora zvuka. Brass sekciju bez problema možeš snimati tim mikrofonom. Stavi ga na 30-50cm od instrumenta i rokaj. Jedino... budući da je malo prštav sam od sebe, gledaj da se u njega duva blago van centralne ose (zarotiraj tijelo mikrofona za cca 30° od "normalne" ose snimanja).

:wink:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: AT2020 ili NT-1A?

Post by sirac-šunka » 07 Nov 2009, 17:58

Tiki the Boyler wrote: :D Taj jedan pin je sa razlogom veći. To je fora kod svih RODE mikrofona. Preko njega naime dobijaš napajanje i ako slučajno dođe do čupanja kabla iz mikrofona dok je pod naponom, prvo će se odspojiti sva osjetljiva kola, i tek onda će nestati napajanja. Na taj način (ma koliko primitivno izgledalo) je elektronika mikrofona na neki način zaštićena.
:oops: :oops: :oops:
Tiki the Boyler wrote: Maksimalni SPL tog mikrofona ćeš malo teže dosegnuti u praksi, ali... kada snimaš neke izuzetno jake zvučne izvore (poput kicka, ili gitarskih/bass pojačala) odmakni mikrofon od izvora zvuka. Brass sekciju bez problema možeš snimati tim mikrofonom. Stavi ga na 30-50cm od instrumenta i rokaj. Jedino... budući da je malo prštav sam od sebe, gledaj da se u njega duva blago van centralne ose (zarotiraj tijelo mikrofona za cca 30° od "normalne" ose snimanja).
Jest, da ovo su otprilike i rekli na onom dvd-u sto je doso u paketu.
A ovo sam morao da pitam, jer bas poslednji put kad sam snimao trubu betom 58, zabolese me usi u jednom momentu i pomisleh se da takav spl nemoz da se se dosegne kick-om ili snaerom, pa reko bolje da pitam...

I jos nesto, da li ce biti bolje da brass (mislim na posebno sax, trubu...) snimam ovakvim Large-diaphragm mic-om, ili onim small-diaphragm stapicima, posto i to nabavljamo uskoro?

A da, zamalo da zaboravim, HVALA! :ziveli:

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: AT2020 ili NT-1A?

Post by Tiki the Boyler » 07 Nov 2009, 18:57

Za brass je tata ElectroVoice RE20, ali... puste želje pusti snovi...
Sledeća stvar koju bih birao je SM57, pa tek onda neka velika membrana i to ako želiš postići neki funky fusion đir. Male štapiće bih preskočio ako ikako mogu... ali Ti svakako probaj.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest