Problem sa Berindžer Kseniks 502-om

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Sleaze Glammer
Posts: 7
Joined: 15 Oct 2009, 20:53

Problem sa Berindžer Kseniks 502-om

Post by Sleaze Glammer » 15 Oct 2009, 21:17

Caos momci nov sam ovde, al se nadam da ce te moci da mi pomognete.

Dakle...

Za rodjendan sam dobio mixetu navedenu u naslovu, i imam "malih" (pod zestokim navodnicima malih) problema sa miksetom. Sada, ja nisam potpuni amater, radio sam mali milion puta, ali imam izgleda problema sa mojom miksetom (logicno).

Kada ju prikljucim na komp, snimljena gitara, ima nekakav sum, zujanje neko, na plejbeku. Takodje medju plaginovima, ono kada ocu da stavim efekata, na listi mi se ne pojavljuje guitar rig.

Sada ja bih sumnjao da je to do mene, da znam da nisam kod jednog coveka vec snimao u sonaru gitaru (njega koristim) i tamo se pojavljivao GR, i tamo je odlicno zvucao snimak, a onda smo doneli te snimke kod mene i oni se "tresu".

Inace imam Realtek HD Audio (neo kompljuter athlon 64 x2 ... ako treba info kazite ).

Svaka pomoc je dobrodosla .

Thanks

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Problem sa Berindzer Kseniks 502-om

Post by dejankuki » 16 Oct 2009, 09:24

Sto se tice zujanja gitare iliti "pcele u tegli" zvuka... procitaj temu. (da se ne ponavljam...) no, u svakom slucaju... to si i skontao... tj. imas neku svest o ovome. Virtuelna pojacala ce dati rezultate.. ako je to u pitanju.

A sto se GR tice, proveri kako je instaliran, i da li je instaliran... kao VST, kao standalone.. kao DX.. bla bla bla.. pronadji folder i dodaj ga..

pogledaj i ovde, mozda nisi ispratio neku proceduru... viewtopic.php?f=26&t=1158

Realtech, je u sustini losa kartica i nedovoljna za neki ozbiljniji rad.. opet ima nekih resenja, ali su polovicna i "drzi bure vodu" .. jednostavno, Realteck je predvidjen da se slusa muzika i eventualno nesto zabelezi... rekoh za ozbiljniji rad - ne polazi nade preterano..

BTW... kakav sum i kakvo zujanje...sta mislis pod "tresu"??? Ajd okaci 10tak sekundi, da cujemo o cemu se radi...???

Drugo... mozda je do miksete.. poznato je da Behringeri umeju da brljaju... na kraju mislim da bi trebalo da nam malo blize kazes proceduru.. kako povezujes, sta snimas, gde snimas.. bla bla bla..

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Problem sa Berindzer Kseniks 502-om

Post by Tiki the Boyler » 17 Oct 2009, 11:43

Xenyx 502 nema instrumentalno predpojačalo.
Kada gurneš gitaru u linijski ulaz dobiješ loš signal, koji potom potjeraš na lošu karticu i . . . dobiješ to što dobiješ!

jablаn
Posts: 31
Joined: 25 Sep 2008, 12:19
Location: Beograd

Re: Problem sa Berindzer Kseniks 502-om

Post by jablаn » 17 Oct 2009, 15:05

Ja sa Xenyx-om 802 uopšte nemam problema kad pravo u njega gurnem gitaru i izlaz u komp. U komp idem iz "cd/tape out" na mikseti.

Pre bih rekao da je ovde problem u setovanjima na računaru.

Sleaze Glammer
Posts: 7
Joined: 15 Oct 2009, 20:53

Re: Problem sa Berindzer Kseniks 502-om

Post by Sleaze Glammer » 19 Oct 2009, 14:28

dejankuki wrote:Sto se tice zujanja gitare iliti "pcele u tegli" zvuka... procitaj temu. (da se ne ponavljam...) no, u svakom slucaju... to si i skontao... tj. imas neku svest o ovome. Virtuelna pojacala ce dati rezultate.. ako je to u pitanju.

A sto se GR tice, proveri kako je instaliran, i da li je instaliran... kao VST, kao standalone.. kao DX.. bla bla bla.. pronadji folder i dodaj ga..

pogledaj i ovde, mozda nisi ispratio neku proceduru... viewtopic.php?f=26&t=1158

Realtech, je u sustini losa kartica i nedovoljna za neki ozbiljniji rad.. opet ima nekih resenja, ali su polovicna i "drzi bure vodu" .. jednostavno, Realteck je predvidjen da se slusa muzika i eventualno nesto zabelezi... rekoh za ozbiljniji rad - ne polazi nade preterano..

BTW... kakav sum i kakvo zujanje...sta mislis pod "tresu"??? Ajd okaci 10tak sekundi, da cujemo o cemu se radi...???

Drugo... mozda je do miksete.. poznato je da Behringeri umeju da brljaju... na kraju mislim da bi trebalo da nam malo blize kazes proceduru.. kako povezujes, sta snimas, gde snimas.. bla bla bla..
Sorry ako mi je trebalo malo duze da odgovorim. Evo ti rapidshare link ( pa ako mozes pomozi ). Kada exportujem snimljenu gitaru, dobar je zvuk, ali dok ju plejbekujem u Sonaru tresti. E sad to trestenje sam snimio preko fona (amr fajl) i ubacio sa exportovanim zvukom i dve slike (kako mi je povezana mikseta i kako mi izgleda Sonar na tom snimku), pa ti ako mozes pogledaj i posavetuj me.

Thnx unapred.

http://rapidshare.com/files/295029875/Z ... m.rar.html

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Problem sa Berindzer Kseniks 502-om

Post by dejankuki » 19 Oct 2009, 17:45

Hmmm, na snimku cujem kliping odnosno prejak signal u ulazu. Moraces da smanjis ulazni signal... ulazni u kompjuter.

Drugo, malo mi je nejasno, zasto ides sa dva signala U kopjuter, dovoljan je samo jedan.. i to line in.

Mikrofonski je predvidjen za mikrofon i ima drugaciju strukturu...

Dakle napravi Y kabli tj dva mono signala koji ce ici u L+R i na drugom kraju sve to da ide u jedan stereo..

Dakle smanji signal, i napravi Y kabli..

Sleaze Glammer
Posts: 7
Joined: 15 Oct 2009, 20:53

Re: Problem sa Berindzer Kseniks 502-om

Post by Sleaze Glammer » 19 Oct 2009, 23:08

Hm... Y kabl za gitaru? Cudno, s obzirom da ovaj snimak, koji sam apovao, sam snimio kod ortaka na obicnom (gitarskom) kablu i tamo se cuo bez tog klipinga u sonaru.

Also... ako nije problem i mogu malo da off topic-ujem... danas mi nije teo da prima efekte na snimljene zvuke (!?!??!) tj, naprimer stavim neki guitar rig efekat i on nece da reprodukujem zvuk. A na primer to juce nije bio problem a nista nisam menjao od juce ?!?! Nije problem samo sa Guitar Rigom... Npr pokuusao sam da stavim i (cini mi se) Sony-ev Acoustic Mirror i nije teo... Ali hoce npr da stavi neke reverbe ili delaye.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Problem sa Berindzer Kseniks 502-om

Post by dejankuki » 19 Oct 2009, 23:31

Ja ti rekoh da izlaz iz miksete spojis Y kablom... ne gitaru!!! Drugo, kliping se jasno vidi.. u prvom delu malo, ali pred kraj sasvim uocljivo!!

Kako si poslao u slici, ti L saljes u line in u kompjuteru, a R saljes u mikrofonski ulaz u kompjuteru.. za te izlaze sam ti predlozio Y kabli...


A obzirom da nije hteo da reprodukuje zvuk, mozda si kompjuter preopteretio Guitar rigom... ne znam.. u svakom slucaju opet mi treba mnogo vise parametara... sa druge strane mozda je nesto sto necemo moci videti odavde "iz daleka"

Sleaze Glammer
Posts: 7
Joined: 15 Oct 2009, 20:53

Re: Problem sa Berindzer Kseniks 502-om

Post by Sleaze Glammer » 20 Oct 2009, 00:06

Tejnks za strpljenje mada mislim da ga gubiš :D

Iskren da budem ne shvatam baš šta si hteo da kažeš za to sa y kablom ali ajde šta sad :hide: :mrgreen: Ovaj moj kabl je Y (sem ako ja nisam pukao...) jer su to dve glave jedne žive... Imaju samo jedan "čin" ili izlaz na drugoj strani i on ulazi u ulaz za mikrofon...

Što se tiče preopterećenja... Pa ja sam samo na onaj suvi snimak išao (ko i milion puta dosad) desni klik, insert audio effect, guitar rig 3 i onda neki... Samo eto neće sada... pojavi se u gornjem levom uglu snimka fx oznaka i ko da je mjutovan.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Problem sa Berindzer Kseniks 502-om

Post by dejankuki » 20 Oct 2009, 00:10

Ne gubim nego pisem na brzinu...

ajd pokusacu sutra ... malo bolje da objasnim...

Sleaze Glammer
Posts: 7
Joined: 15 Oct 2009, 20:53

Re: Problem sa Berindzer Kseniks 502-om

Post by Sleaze Glammer » 20 Oct 2009, 00:22

ok, tejnks na trudu i vremenu

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Problem sa Berindzer Kseniks 502-om

Post by dejankuki » 20 Oct 2009, 11:26

E ovako...

Image

Na ovoj slici sam belom linijom oznacio gde je kliping o kome pricam. Verujem da se na kompjuteru na kom si snimao (kod prijatelja) ok cuje, ali kod tebe, i kod mene se cuje da klipuje... Dakle, moras da smanjis signal.. pa da ga obradis nekim limiterom i compresorom...


Na drugoj slici koju si poslao, vidim ovo... Image

Zakljucujem da si crveni ukljucio u line in, a beli u mic... to je pogresno.. za taj slucaj sam ti rekao da napravis Y kabli i da dva mono (L i R) ukljucis u line in stereo..

Sto se gitare tice, ukljucena je ok. Znaci jedan kabli u jedan kanal. PO OVOJ SLICI

Sto se Guitar Riga tice, ponavljam, ma koliko da hocu, ne mogu da pogodim sta je problem. Nemam dovoljno podataka.. Konfigurcija, memorija, kartica, levo-desno.. jedno-drugo... Mada pretpostavljam da ti je konfiguracija nedovoljna...

Sleaze Glammer
Posts: 7
Joined: 15 Oct 2009, 20:53

Re: Problem sa Berindžer Kseniks 502-om

Post by Sleaze Glammer » 21 Oct 2009, 00:13

to crveno i belo... to je JEDAN kabl koji ide u mic ulaz... nisu to dva kabla. Iz ovoga što sam pročitao, razumeo sam da si ti to pomislio (da su to dva kabla tj). Možda grešim ali... Znači ovo što ja imam JE Y kabl. Evo sad sam ga uključio u line in, i isto radi ko da sam ga uključio u mic.

nešto tipa ovo

Image

e a što se tiče klipinga... da verovatno moram naći neki program ili bolju muzičku... pošto ga ima i kada sve stišam odreda na mixeti.

E i još jedan porblem i potrudiću se da ne smaram više...

Kada ja nešto snimim tu, a npr reason je u pozadini, znači nasnimavam gitaru na nešto... ja odsviram sve u redu, ali u plejbeku stvar kasni za po sekundu otprilike... Sada ja znam da se to može izeditovati ako oću u clip properties, ali što se to dešava? Ortak mi je rekao da treba kao program da se "razbije" , da se navikne na rad , pa će sve biti u redu , ali mi to zvuči prilično laički i u fazonu kao "e ne mogu sa time da se bakćem" (ne znam rešenje, pa lupam gluposti, u mome slobodnom prevodu )

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Problem sa Berindžer Kseniks 502-om

Post by dejankuki » 21 Oct 2009, 01:39

Onda imas losu karticu... stvar latencije... tj kasnjenja signala. Nije program kriv... ima nekih resenja, kao npr ASIO4All ali.. bolja kartica je mnogo bolje resenje...


Za Y kabli, izvini... mislio sam drugacije. sve je ok..

Sleaze Glammer
Posts: 7
Joined: 15 Oct 2009, 20:53

Re: Problem sa Berindžer Kseniks 502-om

Post by Sleaze Glammer » 21 Oct 2009, 02:19

imam asio4all instaliran :mrgreen: aj provaliću nekako... ma i kupiću bolju zvučnu.

:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest