Mini studio mixeta,zvucna monitori povezivanje pomoc

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

flyprojecty
Posts: 15
Joined: 16 Dec 2008, 02:19

Mini studio mixeta,zvucna monitori povezivanje pomoc

Post by flyprojecty » 09 Feb 2010, 01:01

Imam xenix 1002
http://i.testfreaks.com/images/products ... 588891.jpg
Native instruments audio kontrol 1 (zvucna karta)
http://emusician.com/aux_hardware/NI-Au ... bined2.gif Monitore uzimam za dan dva Esi osmice....
Iz kartice u mixetu pa na zvucnike mi ide zvuk iz npr.cubase-a...a iz mixete u karticu mi ide mikrofon iako imam i na zvucnoj phantom...al snima mi samo mono...i kada ubacim direktno u zvucnu opet mi snima samo mono...cak ne mogu da pustam muziku i da snimim mikrofon a da ne snimi i muziku...dal je to do kablova mozda mi trebaju neki kablovi ili...ako neko moze da mi pomogne bio bi mu zahvalan :cao:

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Mini studio mixeta,zvucna monitori povezivanje pomoc

Post by Tiki the Boyler » 10 Feb 2010, 08:18

Taj Xenyx ti je čist višak u cijeloj priči. Ne znam šta mu je uopšte funkcija, budući da ima i lošiji preamp i lošiji prolaz signala od samog NI audio interfejsa.

Signal sa mikrofona i može biti samo mono (sem ako nije u pitanju posebni stereo mikrofon, što ne vjerujem da je slučaj), tako da tu nema problema...
Prozovi u Audio Devices stavki Cubasea ASIO driver svoje karte, a ona u VST konekcijama (F4) podesi koji ulaz želiš da ti ulazi u sekvencer.
Ako snimaš mikrofonom dodaj mono trake u sekvencer i snimaj, a ako snimaš linijske (stereo) izvore zvuka, onda dodaj stereo kanal i to je to...

flyprojecty
Posts: 15
Joined: 16 Dec 2008, 02:19

Re: Mini studio mixeta,zvucna monitori povezivanje pomoc

Post by flyprojecty » 17 Feb 2010, 21:43

Hvala tiky...namestio sam stereo zvuk iz xenixa ubacujem u line in i mikrofon ..pa dobijam...mozda cu i da batalim taj stereo na mikrofonu...no sta mislis o Esi near 08 studiskim monitorim.Hocu to da kupim i onda mogu da kazem da imam studio (naravno fali jos tu par stvari)pozz

flyprojecty
Posts: 15
Joined: 16 Dec 2008, 02:19

Re: Mini studio mixeta,zvucna monitori povezivanje pomoc

Post by flyprojecty » 21 Feb 2010, 04:25

E Tiky sta mislis sad gledam ovde neke mixete Da li je Ova audio kontrol sto imam sa 192khz /24 bita bolja produkcija ustvari bolja kartica od TASCAM FW 1082 cele mixete...zato sto sam se izlozio na to a onda sam shvatio da je to i zvucna sama po sebi ...a pre bi uzeo to da sam znao ranije pa zanima me tvoje misljenje sta mislis kakve su ove dve stvarcice...? :cao:

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Mini studio mixeta,zvucna monitori povezivanje pomoc

Post by Tiki the Boyler » 22 Feb 2010, 19:16

Tebi za početak ne treba više od ta dva kanal koja ima tvoja karta. Taj Tascam nije mikseta, već višekanalni interfejs integrisan sa MIDI kontrolerom, tako da nema potrebe da u ovoj fazi bacaš pare na nešto što realno nećeš koristiti.
Te monitore nisam slušao u realnoj situaciji pa ne bih da sudim. Lično ne volim osmice u monitoringu, naročito ne jeftine osmice. Radije neki manji i brži zvučnik dok se ne naučiš raditi, a onda ćeš vremenom vidjeti šta ti treba.

flyprojecty
Posts: 15
Joined: 16 Dec 2008, 02:19

Re: Mini studio mixeta,zvucna monitori povezivanje pomoc

Post by flyprojecty » 26 Feb 2010, 03:44

Eh kupio sam pre nego sto si postavio post...nebitno...zamenio sam za Tascam...no imam pitanje...ako na njega moze neko da odgovori,to si valjda ti 8) e sad pitanje glasi : Da li mogu tascam i zvuk iz tascam-a da ubacim u neku zvucnu?znaci taskam koristim kao kontroler,tu su mi ubaceni svi instrumenti i tako dalje,mikrofon ...ali da mi sve to ulazi u zvucnu neku koja je jaca od tascama ? da li postoji ta opcija i kakva je to zvucna ako postoji ...nadam se da si me shvatio i da znas odgovor.Pozdrav

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Mini studio mixeta,zvucna monitori povezivanje pomoc

Post by Tiki the Boyler » 01 Mar 2010, 22:23

Nema previše smisla, a ni mogućnosti za to.
Tascam je ujedno i višekanalna zvučna karta, tako da sve probleme rješavaš sa njim. Naravno, pod uslovom da skontaš tehnologiju rada i način upotrebe uopšte...

Mare_87
Posts: 159
Joined: 07 Sep 2008, 19:24

Re: Mini studio mixeta,zvucna monitori povezivanje pomoc

Post by Mare_87 » 20 Oct 2010, 01:16

Nadovezacu se i ovde da ne otvaram novu temu.Mnogo sam radoznao :D .
Interesuje me npr. ona M-Audio delta 1010 zv. karta ona je povezana sa kompom...a mikseta treba da se poveze sa njom (kako?)
Ja npr povezao 5 mikrofona na 5 kanala miksete, kako delta to prepoznaje ili sta vec pa u softveru snima na posebne kanale...
Ne znam ni sam da li sam postavio pravilno pitanje ali nadam se da ce neko razumeti sta mislim :?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Mini studio mixeta,zvucna monitori povezivanje pomoc

Post by nemanjavelimirovic » 20 Oct 2010, 01:27

Mare_87 wrote:Nadovezacu se i ovde da ne otvaram novu temu.Mnogo sam radoznao :D .
Interesuje me npr. ona M-Audio delta 1010 zv. karta ona je povezana sa kompom...a mikseta treba da se poveze sa njom (kako?)
Ja npr povezao 5 mikrofona na 5 kanala miksete, kako delta to prepoznaje ili sta vec pa u softveru snima na posebne kanale...
Ne znam ni sam da li sam postavio pravilno pitanje ali nadam se da ce neko razumeti sta mislim :?
Kartica ne moze da "prepozna" miksetu ako mikseta nema 5 posebnih izlaza ili koliko vec tebi treba...Ako imash miksetu sa stereo izlazom, mozes dva razlicita izlaza - levi i desni. Jedan u jedan ulaz, drugi u drugi. U principu najbolje je po meni - svaki mikrofon da ima preamp recimo i da iz preampa ide u svoj kanal na kartici...tako nekako.. sve zavisi kakvi su mikrofoni, shta zelis da postignesh itd...
Koliko imash AUX-a na mikseti?

Mare_87
Posts: 159
Joined: 07 Sep 2008, 19:24

Re: Mini studio mixeta,zvucna monitori povezivanje pomoc

Post by Mare_87 » 20 Oct 2010, 01:37

Kako se npr u jedan audio lanac povezuje racunar,m-audio delta 1010 i misketa?


Mare_87
Posts: 159
Joined: 07 Sep 2008, 19:24

Re: Mini studio mixeta,zvucna monitori povezivanje pomoc

Post by Mare_87 » 20 Oct 2010, 16:48

Hvala matori,malo si mi otvorio oci...to je otprilike ono sto bo mi trebalo!Ali mislim da nisam dobio pravi odg kako se profi karata povezije sa miksetom i racunarom?!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Mini studio mixeta,zvucna monitori povezivanje pomoc

Post by dejankuki » 20 Oct 2010, 20:15

Profi karta se povezuje ili preo USB veze ili ubadanjem na slotu predvidjenom za bockanje kompjuterskih elemenata..

A mikseta se povezuje tako sto uzmes izlazni signal iz miksete (najcesce L i R) i povezes na konektor za ulazni signal (najcesce Mono L i R ili stereo L+R) dakle stereo...

Ove miksete povezujes preko USB veze.. a imas onoliko kanala koliko ima i odredjena mikseta...

Mare_87
Posts: 159
Joined: 07 Sep 2008, 19:24

Re: Mini studio mixeta,zvucna monitori povezivanje pomoc

Post by Mare_87 » 20 Oct 2010, 20:27

Ok.Hvala

User avatar
Born_Dead
Posts: 1041
Joined: 06 Mar 2010, 20:04

Re: Mini studio mixeta,zvucna monitori povezivanje pomoc

Post by Born_Dead » 04 Jan 2011, 23:33

ako bi sada uzeo line 6 pod toneport ux1 da li bi mogao bi mogao ljudski da snimim EP sa svojim bendom u kucnoj varijanti?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest