Impedansa audio uredjaja

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
Mare_87
Posts: 159
Joined: 07 Sep 2008, 19:24

Impedansa audio uredjaja

Post by Mare_87 » 11 Feb 2010, 15:56

Citao sam svasta o impedansi neke stvari sam ukapirao a neke mi tek sada nisu jasne...
Ja bar mislim da impedansa izlaznog signala treba da bude veca ili jednaka impedansi uredjaja u koji signal treba da dodje...Ne znam da li sam upravu, zato trazim pomoc!
Ja mislim ovako npr:
1.(mikseta i zvucnici) Signal ide iz miksete i izlazna impedansa je npr 4 oma, impedansa zvucnika ne bi smela da bude veca od 4 oma!Da li sam upravu?
2.(mikrofon i mikrofonski ulaz na mikseti) Signal ide iz mikrofona i impedansa mu je 200 oma, impedansa mikrofonskog ulaza ne bi smela da bude veca u ovom slucaju od 200 oma.Da li sam upravu?
3.(mikseta i neki drugi externi audio uredjaj npr neki efekat) Signal ide iz miksete i izlazna imoedansa miksete je npr 4 oma, impedansa tog efekta ne bi smela da bude veca od 4 oma.Da li sam upravu?
Ljudi, bune me ulazna i izlazna impedansa.Kada se koja gleda?
Ja mislim ovako:Kada audio signal izlazi iz nekog uredjaja to je onda izlazna impedansa, a kada taj signal stigne u neki uredjaj tu onda gledam ulaznu impedansu uredjaja.Da li sam upravu?
Npr:Ako signal iz miksete hocu da posaljem u neki efekat, tada gledam izlaznu impedansu miksete koja je npr 4 oma i ona mora biti veca ili jednaka od ulazne impedanse efekta.Da li sam upravu?
Ne znam vise ni sam sta sam ispisao, pomozite ako znate prosto da objasnite. :)
Hvala svima.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest