Rode NT1a + m-audio ft pro

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
User avatar
chelo
Posts: 2
Joined: 28 Feb 2010, 09:43

Rode NT1a + m-audio ft pro

Post by chelo » 28 Feb 2010, 10:27

Nisam mnogo upucen u detalje tehnologije prenosa zvuka, samim tim i sklapanja uredjaja koji bi mogli na kompjuteru dati dobar zvuk.
Uglavnom, za potrebe radio dzinglova mi treba dobar/solidan vokal mikrofon koji ce zadovoljiti potrebe ne toliko zahtjevne produkcije.

Sastavio sam ovo u artistu:
M-audio fast track pro interfejs + rode nt1a, skoro 400€

M-audio zbog USB ulaza. E sada, znam da postaje i neki firewire ulazi, medjutim ja sam neki skeptik u vezi mog kompjutera i njegove zvucne uopste, jer se radi o najobicnijoj inegrisanoj realtek HD audio. Nekako kao najvise vjerujem USB ulazu...
Moje pitanje je:
da li je m-audio kao takav neka nova zvucna i predpojacalo, i da li se tu zavrsava sva prica oko stvaranja signala i napajanja i onda se samo ubrizgava preko USB u pc? Gledao sam da se u programima za snimanje kao recording device uzima sa neke liste, sto ce reci da apsolutno neovisno djeluje od zvucne jel...

Ja ne nzam kakve vi imate zvucne karte, ja ovo sve pitam jer me brine ta neka kompatibilnost, ono da ne bude u jednom momentu kad ja taj banalni USB ustekam, da on kaze not compatible s ovim s onim...itd. Vjerovatno ne bi trebalo biti problema, ali predostroznost iz neznanja je 3x veca :-)

Volio bih cuti nekoga "stari, kupi i kopcaj, ide na sve" :lol:
Nadam se da nisam zbunio...

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Rode NT1a + m-audio ft pro

Post by dejankuki » 28 Feb 2010, 14:48

Hmmmm, roda i m-audio su sasvim ok.. jedino sto kako si sam rekao imas ne tako velike zahteve sto bi vodilo jeftinijem resenju, npr C1 i mic100 od behringera... suma sumarum 120 evra.. no, ako imas novce i komoran si sa cifrom, slobodno kupi rode i m-audio...


E sad, kada je rec o usb ili firewire karticama.. tu ima mnooogo varijabila, ali obicno USB i firewire uredjaji imaju sopstveni AD/DA konvertor tako da im zvucna kartica i ne treba.. dakle zaobisao bi tvoju realtech kartu, koja uzred budi receno nece doneti nista dobro ako radis sa njom... jedino sato ces FW uredjaje placati skuplje od njihovih USB ekvivalenata..

Tako dolazimo do zakljucka da m-audio ili bilo koji USB ili FireWire uredjaj jesu externe zvucne katre same po sebi i sve sto ti ostaje jeste da sviras/pevas/pravis zvuk a ujedno snimas u svom omiljenom programu...

Eh, da.. svaka USB ili FW eksterna karta ili uopste uredjaj obicno dolazi sa drajverima tako da nemoj da se plasis kompaKtibilnosti... a plus sto je vecina pravljena da ih windows prepozna kao "generic USB device" sto znaci da im drajveri i netrebaju. Madjutim obicno uz drajvere ide i neki program za properties ili options tako da mozes da stelujes neke stvari, pa opet "moras" da instaliras drajvere...

User avatar
chelo
Posts: 2
Joined: 28 Feb 2010, 09:43

Re: Rode NT1a + m-audio ft pro

Post by chelo » 28 Feb 2010, 15:42

dejankuki wrote:Hmmmm, roda i m-audio su sasvim ok.. jedino sto kako si sam rekao imas ne tako velike zahteve sto bi vodilo jeftinijem resenju, npr C1 i mic100 od behringera... suma sumarum 120 evra.. no, ako imas novce i komoran si sa cifrom, slobodno kupi rode i m-audio...


E sad, kada je rec o usb ili firewire karticama.. tu ima mnooogo varijabila, ali obicno USB i firewire uredjaji imaju sopstveni AD/DA konvertor tako da im zvucna kartica i ne treba.. dakle zaobisao bi tvoju realtech kartu, koja uzred budi receno nece doneti nista dobro ako radis sa njom... jedino sato ces FW uredjaje placati skuplje od njihovih USB ekvivalenata..

Tako dolazimo do zakljucka da m-audio ili bilo koji USB ili FireWire uredjaj jesu externe zvucne katre same po sebi i sve sto ti ostaje jeste da sviras/pevas/pravis zvuk a ujedno snimas u svom omiljenom programu...

Eh, da.. svaka USB ili FW eksterna karta ili uopste uredjaj obicno dolazi sa drajverima tako da nemoj da se plasis kompaKtibilnosti... a plus sto je vecina pravljena da ih windows prepozna kao "generic USB device" sto znaci da im drajveri i netrebaju. Madjutim obicno uz drajvere ide i neki program za properties ili options tako da mozes da stelujes neke stvari, pa opet "moras" da instaliras drajvere...
Svaka cast drug.
Otprilike su moja premisljanja varirala na liniji kompaktibilnosti i nekih nepredvidljivih situacija. Ko windows, zacas nesto jaukne.
Hvala ti. Dao si konkretne odgovore.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Rode NT1a + m-audio ft pro

Post by Tiki the Boyler » 01 Mar 2010, 22:21

Kupi USB karticu i ne beri brigu. Dobijaš sve u jednom, a kompatibilnost je apsolutno zagarantovana jer se proizvođač stara o tome.
Na integrisanu karticu ćeš zaboraviti jer ti jednostavno neće trebati. Sem možda za Skype, ali... to je već druga tema.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest