Studio i oprema

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Studio i oprema

Post by sirac-šunka » 15 May 2010, 01:48

I tako, nikada nećemo saznati našta sam u stvari mislio... :O.o: :bambi:

User avatar
Strat08
Posts: 261
Joined: 29 Jan 2009, 21:09

Re: Studio i oprema

Post by Strat08 » 15 May 2010, 01:52

sirac-šunka wrote:I tako, nikada nećemo saznati našta sam u stvari mislio... :O.o: :bambi:
Pretpostavicemo da si mislio na par :D Jer mi vise odgovara :mrgreen:

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Studio i oprema

Post by ognjen93 » 15 May 2010, 10:56

Ej bre ne komplikujte , samo uzmi http://www.thomann.de/gb/tascam_2488_neo.htm
Sasvim ce ti biti ok....
Ali pre svega, ne podrzavam tvoju ideju pravljenja studia u stanu, moze garaza da se iznajmi za 40 evra mesecno, nema leba od ciganisanja....

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Studio i oprema

Post by sirac-šunka » 15 May 2010, 12:28

Takve mašine su bile aktuelne nekada davnih devedesetih kada su kompjuteri bili još uvek preskupi i preslabi. Kupiti danas jednog ovakvog Tascama za kućni studijo je u najmanju ruku glupost.

Pretpostavljam da ga po neko još uvek i kupi jer mu je jedina prednost portabilnost kada se javi potreba za višekanalnim snimanjem na terenu...

dogfighter13
Posts: 127
Joined: 27 Jan 2010, 22:04
Location: Opstina Pirot

Re: Studio i oprema

Post by dogfighter13 » 15 May 2010, 12:36

a da te pitam dve stvari???
kako planiras da izolujes spajz???
i kako ces da napravis akustiku u tom spajzu...???

Irinej
Posts: 26
Joined: 11 Oct 2009, 16:54

Re: Studio i oprema

Post by Irinej » 15 May 2010, 12:46

Slazem se sa sirac sunka. Nema smisla sada kupovati miksetu. Kupi par monitora, neki usb interfejs sa fantomom, kondenzatorski mic, mozda neke slusalice.... i mozes da pocnes da ucis da radis.
:ziveli:

User avatar
Strat08
Posts: 261
Joined: 29 Jan 2009, 21:09

Re: Studio i oprema

Post by Strat08 » 15 May 2010, 13:47

ognjen93 wrote: Ali pre svega, ne podrzavam tvoju ideju pravljenja studia u stanu, moze garaza da se iznajmi za 40 evra mesecno, nema leba od ciganisanja....
Ovo mi stvarno nije jasno, kakve veze ima da li je u kuci ili u garaži, no nije ni bitno, neću više da idemo u off sa nekim glupostima, radim u kuci, jer sam tako odlučio, bilo to ciganisanje ili ne i molim te da se držimo teme... :)
dogfighter13 wrote:a da te pitam dve stvari???
kako planiras da izolujes spajz???
i kako ces da napravis akustiku u tom spajzu...???
Potraži malo po net-u, ima zaista dosta diskusija na temu gluve sobe, čak šta više imaš i na ovom forumu nekoliko, molim te da se držiš teme, jer nisam ovde došao da bih nekom objašnjavao kako ću šta da uradim, već sam došao po savet za opremu, mislim da treba pitati više ljudi, jer su dve glave pametnije od jedne. :ziveli:
sirac-šunka wrote: Kupiti danas jednog ovakvog Tascama za kućni studijo je u najmanju ruku glupost.
:mrgreen:
Irinej wrote:Slazem se sa sirac sunka. Nema smisla sada kupovati miksetu. Kupi par monitora, neki usb interfejs sa fantomom, kondenzatorski mic, mozda neke slusalice....
Da, stvarno i ja sam bas razmišljao o ovome sto je napisao clan sirac sunka, i mislim da mi je dosta pomogao, miks mi je nepotreban za ovo sto ja planiram da uradim :wink: Da, to cu i da uradim ^^
Irinej wrote:i mozes da pocnes da ucis da radis. :ziveli:
Bravo, to je poenta svega, kad sve nabavim i odradim onako kako sam zamislio, pocecu cu da ucim i lagano da snimam svoje stvari i praksam se, a za godinu dana kad uvidim sve dobrobiti i mane cu da menjam opremu u zavisnosti od potrebe i poceti da dovodim ljude da snimaju kod mene, jer kao sto sam rekao ovo je projekat na duge staze, nije nesto što ce se završiti za mesec, ili dva.... :ziveli:

Cubanac
Posts: 1
Joined: 28 Jun 2013, 00:18

Re: Studio i oprema

Post by Cubanac » 28 Jun 2013, 00:27

Pozdrav za sve clanove nov sam.Ideja koju imam je slicna clanu koji pravi studio samo je moj budzet manji, 300evra,stim sto imam monitore i vrhunski komp, pa sam se odlucio za:
1) mikrofon audio technica at 2020
2) usb muzicku karticu http://www.mitrosmusic.com/proizvod/143 ... ioBox-USB/ ili http://www.mitrosmusic.com/proizvod/157 ... NTERFACE-/
Ako moze neki savet oko izbora muzicke kartice tj. interfejsa u cenovnom rangu do 150 evra.Pozdrav

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Studio i oprema

Post by Trooper » 28 Jun 2013, 00:40

Presonus. Bancika sa foruma je uzeo taj Scarlett (doduse za snimanje gitare) i lose se pokazao, morao ga je vratiti. A i presonus je korektan sa drajverima, ne bi trebalo da pravi problem

ivke013
Posts: 1
Joined: 14 May 2015, 23:54

Re: Studio i oprema

Post by ivke013 » 15 May 2015, 00:08

Pozdrav ljudi,novi sam ovde.Nzm da li da vas pitam u ovoj temi ili negde druge ako sam pogresio,izvinite.Ovako trenutno imam samo kompjuter,zvucnike (manje vise dobre),dobre sluske,sve ostalo uz komp i sada planiram da uzmem mikrofon za home rec.Dvoumim se izmedju At2020 i studio project b1,pa ako bi vi mogli da me posavetujete.Sto se tice at2020 oko njega znam sve i bas sam zgotivio taj mic ali dobio sam dobru ponudu za Studio p. b1 i sada nzm sta da radim,kakav je taj drugi mic?Ima li neko iskustva?

Znaci at2020 (130e) ili at2020 (75e) ili studio project B1 (100e+pop filter+stalak+moguca proba) ?????
Sta trebam posle majka da uzmem sledece a da se znaci poklopi sa nekim od ova 2 mikrofona i da bude u nekom home rec. cenovnom rangu ????
HVALA

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest