Povezivanje zvucne i monitora pomoc!

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

dejo21
Posts: 22
Joined: 28 Oct 2010, 23:55

Povezivanje zvucne i monitora pomoc!

Post by dejo21 » 29 Oct 2010, 02:01

Ja imam zvucnu Audiophile 2496 i monitore Alesis M1 Active 620.Na zvucnuj je out RCA -cinc ,a na monitorima je in ulaz velika banana i XLA in.Kako ja to da povezem koji kabal treba tu ili kako napraviti taj kabal?Pozz!!

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Povezivanje zvucne i monitora pomoc!

Post by faks » 29 Oct 2010, 05:21

ja kad sam bio mali nije bilo neta itd.. ali su me roditelji naucili osnovnoj kulturi.. pocevsi od onog kuc-kuc, dobar dan-dobar dan

mozda treba disclaimer, da objasnim sta sam hteo reci???..

Rendisha
Posts: 35
Joined: 23 Sep 2010, 19:26
Location: Beograd

Re: Povezivanje zvucne i monitora pomoc!

Post by Rendisha » 29 Oct 2010, 12:16

Treba ti po kabl za svaki monitor, na jednoj strani cinch na drugoj mono banana. Bolje da si napisao odakle si pa da ti neko predlozi gde da kupis. Trebalo bi da toga ima po malo vecim prodavnicama TV/Audio tehnike...

User avatar
Markony
Posts: 486
Joined: 11 Apr 2009, 21:39
Location: Jagodina

Re: Povezivanje zvucne i monitora pomoc!

Post by Markony » 30 Oct 2010, 22:35

faks wrote:ja kad sam bio mali nije bilo neta itd.. ali su me roditelji naucili osnovnoj kulturi.. pocevsi od onog kuc-kuc, dobar dan-dobar dan

mozda treba disclaimer, da objasnim sta sam hteo reci???..
:1:

Mare_87
Posts: 159
Joined: 07 Sep 2008, 19:24

Re: Povezivanje zvucne i monitora pomoc!

Post by Mare_87 » 31 Oct 2010, 15:50

Mrzim sve drka..je na forumu!Ako ne mozete da pomognete coveku ne morate nista ni da pisete.
Sad si ti pametan sto si mu rekao da pokuca i kaze dobar dan, a on je debil sto je pitao za pomoc.
Ne razumem kako mozete da budete takvi!!!Coveku jednostavno treba pomoc i treba mu pomoci..!
A ti brasane ako si popio svu pamet onda napisi neku knjigu o konektorima...sigurno ce svima koristiti :grummel_2:

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Povezivanje zvucne i monitora pomoc!

Post by faks » 31 Oct 2010, 16:39

Mare_87 wrote:Mrzim sve drka..je na forumu!Ako ne mozete da pomognete coveku ne morate nista ni da pisete.
Sad si ti pametan sto si mu rekao da pokuca i kaze dobar dan, a on je debil sto je pitao za pomoc.
Ne razumem kako mozete da budete takvi!!!Coveku jednostavno treba pomoc i treba mu pomoci..!
A ti brasane ako si popio svu pamet onda napisi neku knjigu o konektorima...sigurno ce svima koristiti :grummel_2:
slusaj pametni !
moj komentar se odnosio na kucno vaspitanje !
ako nisi video ovo mu je prvi post. jel neko duzan da mu govori sta da radi?
mogao je da kaze zdravo ljudi, moze savet itd..
nikakvo postovanje nije pokazao! (a nije prvi..)
a ti ako hoces da glumis salter informacije nemam nista protiv

ovde ima mnogo dobrih ljudi i svakom pomognu. zasluzili su makar malo postovanja

dobio si odgovor. i nemoj sad da pocinjes neku raspravu!
pozdrav :cao:

Mare_87
Posts: 159
Joined: 07 Sep 2008, 19:24

Re: Povezivanje zvucne i monitora pomoc!

Post by Mare_87 » 31 Oct 2010, 18:10

dobar si :mrgreen:

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Povezivanje zvucne i monitora pomoc!

Post by faks » 31 Oct 2010, 18:11

aj nek bude.
zbogom

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Povezivanje zvucne i monitora pomoc!

Post by Tiki the Boyler » 31 Oct 2010, 21:12

A da malo iskulirate? :evil:

Nažalost, činjenica je da mladi danas sve više vremena provode po Internet lokacijama na kojima je elementarna kućna kultura veoma daleka i imaginarna stvar. Ali recimo da je to tako kako je... i pustimo tu temu sociolozima. Nek se oni mlate sa njom...

OnTopic

Treba ti ovakav kabl
http://www.klotz-ais.com/cgi-bin/quicko ... e&nocache=

dejo21
Posts: 22
Joined: 28 Oct 2010, 23:55

Re: Povezivanje zvucne i monitora pomoc!

Post by dejo21 » 01 Nov 2010, 03:39

Tiki the Boyler wrote:A da malo iskulirate? :evil:

Nažalost, činjenica je da mladi danas sve više vremena provode po Internet lokacijama na kojima je elementarna kućna kultura veoma daleka i imaginarna stvar. Ali recimo da je to tako kako je... i pustimo tu temu sociolozima. Nek se oni mlate sa njom...

OnTopic

Treba ti ovakav kabl
http://www.klotz-ais.com/cgi-bin/quicko ... e&nocache=

Kakva treba veza da bude balansirana ili nebalansirana tog kabla u mom slucaju?Hvala!

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Povezivanje zvucne i monitora pomoc!

Post by Tiki the Boyler » 01 Nov 2010, 19:11

Pa budući da je izlaz iz karte RCA, tj. nebalansirani tada je i ostatak konekcije nebalansiran, tj. na drugoj strani je 6,3mm TS konektor.

dejo21
Posts: 22
Joined: 28 Oct 2010, 23:55

Re: Povezivanje zvucne i monitora pomoc!

Post by dejo21 » 02 Nov 2010, 04:53

Tiki the Boyler wrote:Pa budući da je izlaz iz karte RCA, tj. nebalansirani tada je i ostatak konekcije nebalansiran, tj. na drugoj strani je 6,3mm TS konektor.
Ok.Imam ja i mix Behringer Xenyx 802 kako je najbolje da povezem zvucnu i monitore sa njom da nekupujem volume kontroler dzabe.Znaci koji kablovi i gde?

progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: Povezivanje zvucne i monitora pomoc!

Post by progg » 03 Nov 2010, 14:28

dejo21 wrote:
Tiki the Boyler wrote:Pa budući da je izlaz iz karte RCA, tj. nebalansirani tada je i ostatak konekcije nebalansiran, tj. na drugoj strani je 6,3mm TS konektor.
Ok.Imam ja i mix Behringer Xenyx 802 kako je najbolje da povezem zvucnu i monitore sa njom da nekupujem volume kontroler dzabe.Znaci koji kablovi i gde?

Na putu signala iz zvucne do monitora taj behrniger ti nije potreban... i predstavlja lose resenje volume kontrole.

dejo21
Posts: 22
Joined: 28 Oct 2010, 23:55

Re: Povezivanje zvucne i monitora pomoc!

Post by dejo21 » 04 Nov 2010, 02:46

progg wrote:
dejo21 wrote:
Tiki the Boyler wrote:Pa budući da je izlaz iz karte RCA, tj. nebalansirani tada je i ostatak konekcije nebalansiran, tj. na drugoj strani je 6,3mm TS konektor.
Ok.Imam ja i mix Behringer Xenyx 802 kako je najbolje da povezem zvucnu i monitore sa njom da nekupujem volume kontroler dzabe.Znaci koji kablovi i gde?

Na putu signala iz zvucne do monitora taj behrniger ti nije potreban... i predstavlja lose resenje volume kontrole.
A sto lose?Kako da povezem onda?

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Povezivanje zvucne i monitora pomoc!

Post by Tiki the Boyler » 04 Nov 2010, 07:35

Poveži direktno jer će ti taj Behringer bitno degradirati zvuk. Pun je govnave elektronike.
Ako baš hoćeš... onda možeš ući na Tape In sa RCA konekcijom a ona sa Main Outa izađi balansiranim 6,3mm TRS konektorima ka monitorima (TRS ili XLR na drugoj strani - nebitno). Mislim da ti je to najkraći put kroz taj mikser.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest