2 električne, sluške, komp, mikrofon, mikseta

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
krmenadla
Posts: 55
Joined: 11 Jan 2010, 21:18

2 električne, sluške, komp, mikrofon, mikseta

Post by krmenadla » 02 Nov 2010, 22:08

nego, nemam pojma o ovim stvarima a treba mi pomoć. ;)

ortak i ja, dva vrsna muzičara, hoćemo u tišini da sviramo električne gitare i da ne mučimo više žene, decu i komšije...
pretpostavljam da nam treba neka mikseta koja ima ulaze za: 2 x el.gitara, 1 x muzika sa kompa, 1 x mikrofon, a izlaz nam treba: 2 x slušalice, 1 x komp da se snimimo (ajaooj! ;)

obećavam da neću kačiti snimak ako mi kažete tj. preporučite miksetu ili uređaj koji ovo može da nam omogući!

thx,
krmenadla

progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: 2 električne, sluške, komp, mikrofon, mikseta

Post by progg » 03 Nov 2010, 14:21

Za takav vid svirke potreban vam je audio interfejs koji ima dva ulaza za gitaru (dva Hi-Z ulaza) i eventualno dva izlaza za slusalice (mada i ne mora). Nesto ovako npr: http://www.m-audio.com/products/en_us/F ... Ultra.html
Postoji dosta audio interfejsa koji bi vam resili problem snimanja dve gitare, vokala, koriscenja slusalica i sve to na jednom racunaru. Ja sam vam naveo jedan, a na netu ima dosta toga; procunjajte malo ti i prijatelj po netu ili posetite neku prodavnicu muzicke (studijske) opreme.

krmenadla
Posts: 55
Joined: 11 Jan 2010, 21:18

Re: 2 električne, sluške, komp, mikrofon, mikseta

Post by krmenadla » 03 Nov 2010, 15:06

Auh, ubi me brate!
450 dolarčića?!?!?! :(
Ja mislio da može sve ovo sa nekom Berindžer miksetom od 50-100 eur!

Ima li neko još neki predlog, braćo moja?

Krme

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: 2 električne, sluške, komp, mikrofon, mikseta

Post by Solomon » 03 Nov 2010, 16:32

sve ono sto si nabrojao bi trebalo da moze sa bilo kojom manjom miksetom, samo 2 izlaza za slusalice slabo, to jedino da uzmete onaj behringer preamp za slusalice nije skup, i interfejs isto behringer iz mixete na USB, i to bi bilo to

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: 2 električne, sluške, komp, mikrofon, mikseta

Post by Stanko » 03 Nov 2010, 16:37

e sad nemam pojma kakvi su izlazi na tim mixetama ili cudima, ali ovo radi posao za dva para sluski i obican 3.5mm izlaz (moze i na 6.5mm)
Image

progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: 2 električne, sluške, komp, mikrofon, mikseta

Post by progg » 03 Nov 2010, 22:14

krmenadla wrote:Ja mislio da može sve ovo sa nekom Berindžer miksetom od 50-100 eur!
moze...ali tu ce doslovce vaziti izreka: "koliko para - toliko muzike"...

krmenadla
Posts: 55
Joined: 11 Jan 2010, 21:18

Re: 2 električne, sluške, komp, mikrofon, mikseta

Post by krmenadla » 03 Nov 2010, 22:26

Solomon wrote:sve ono sto si nabrojao bi trebalo da moze sa bilo kojom manjom miksetom, samo 2 izlaza za slusalice slabo, to jedino da uzmete onaj behringer preamp za slusalice nije skup, i interfejs isto behringer iz mixete na USB, i to bi bilo to
A može li bez tih preamp-ova i interfejza već sa ovim "lopovom" za slušalice?

Jasno je meni "koliko para toliko i muzike", ali može li se ovo nabudžiti da ne bude studijski kvalitet ali da možemo da se zezamo bez (mnogo) šuma/smetnji koje bi pokvarile gušt?!

Hvala svima na odgovorima! :ziveli:


vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: 2 električne, sluške, komp, mikrofon, mikseta

Post by vasko » 03 Nov 2010, 23:01

ne razumem cemu ovakve kartice bez prateceg softvera i emulacija?

cisto eto da snimas suv signal na komp?

krmenadla
Posts: 55
Joined: 11 Jan 2010, 21:18

Re: 2 električne, sluške, komp, mikrofon, mikseta

Post by krmenadla » 04 Nov 2010, 00:04

ama ljudi, hvala svima na uključenju, ali da ne rasplinjavamo priču - ne trebaju nama nikakvi programi, emulacije i nekakav kućni studio.
nama treba da sviramo (ma šta sviramo?! cepamo!! :lol: dve električne gitare i da ne budimo ukućane! :?
tu bi valjalo ubaciti i zvuk sa kompa i sve to eventualno snimiti na komp kao običan .wav, nebitno.

Solomone, hvala za predloge, to meni treba - jeftino a da radi! :cao: Proučiću ovih dana... Verovatno bi trebalo ubaciti i neku malu mikseticu...

Nego, Vlatko je keva - Kako ti drago i Devetka mi se vrte sat vremena, doooobar je matori!

progg
Posts: 259
Joined: 07 Feb 2009, 18:22
Location: Nis

Re: 2 električne, sluške, komp, mikrofon, mikseta

Post by progg » 04 Nov 2010, 08:01

vasko wrote:
ne razumem cemu ovakve kartice bez prateceg softvera i emulacija?

cisto eto da snimas suv signal na komp?

zasto mora da ima prateci software? pun je net raznih softverskih simulacija gitarskih pojacala i efekata (amplitube, guitar rig, bla bla)...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest