Oprema za probe...

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

User avatar
nebojsak
Posts: 2836
Joined: 14 Mar 2009, 02:26
Location: Bgd

Re: Oprema za probe...

Post by nebojsak » 07 Nov 2010, 16:14

Poslušajte Nemanju, sve vam je lepo rekao. Pusti te budževine.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema za probe...

Post by nemanjavelimirovic » 07 Nov 2010, 16:27

vuk0125 wrote:e ovako,, kapirali smo nesto.. I sada da pitam vas sta mislite o ovoj ideji...
Da uzmemo jedan power mixer tipa
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/659 ... R-PMP980S/
(da li nam je ovih 8 kanala dovoljno...?..)
i 2 zvucnika :
http://www.mitrosmusic.com/proizvod/137 ... er-VS1520/
to bi nas sve kostalo nekih +500 €...

Pa sad imamo 2 varijante,,
Da ozvucimo nasa pojacala, nekim mikrofonima, pa onda u mixetu, pa na zvucnike...
ili
Da direktno pojacala iz recording out-a ubodemo u mixetu...

Sta mislite, da li bi imali zadovoljavajuci zvuk..?...
Pazi, imali bi neki zvuk svakako....zavisi shta vas zadovoljava...pojacalo je kako i samo ime kaze tu da pojacava zvuk...ako mora da se ozvuci na probi, onda nije pojacalo nego samo recimo procesor ili preamp a to mozes sa pedalom nekom da resis i rezultat ce biti isti cak verovatno i bolji nego kad prikljucis pojacalo na line out...to je krsh opcija...Gitara i bass se najbolje cuju kroz pojacalo bez ozvuke....A kad svirash ogromne svirke, onda ozvucis sve cak i bubanj...za probe bez bar 30W pojacala tj 90-100 za bass nema priche...A i jos jedna stvar kat tako opteretish razglas, vokali se nece cuti ma shta radio...sve ce biti MULJ. pa kako zelite, na vama je.. :ziveli:

User avatar
vuk0125
Posts: 132
Joined: 26 May 2009, 21:19
Location: CG Nikšić

Re: Oprema za probe...

Post by vuk0125 » 07 Nov 2010, 17:11

zar je opterecenje razglasa 3 gitare ..?..

Znaci prva opcija bi bila ovo sto je nemanja rekao,,
a druga, ovaj moj predlog...

Posto imam jednog prijatelja sa slicnim powermixer-om, vidjecemo kako sve to zvuci, pa ako ne bude nista od toga,, malo ce mo jos da pristedimo pa kupujemo posebno pojacala...

Mozete li mi odgovoriti jos na pitanje,, da li je bolje ozvucavati pojacala preko mikrofona,, ili direktno u mixer..?..

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema za probe...

Post by nemanjavelimirovic » 07 Nov 2010, 17:24

vuk0125 wrote:zar je opterecenje razglasa 3 gitare ..?..

Znaci prva opcija bi bila ovo sto je nemanja rekao,,
a druga, ovaj moj predlog...

Posto imam jednog prijatelja sa slicnim powermixer-om, vidjecemo kako sve to zvuci, pa ako ne bude nista od toga,, malo ce mo jos da pristedimo pa kupujemo posebno pojacala...

Mozete li mi odgovoriti jos na pitanje,, da li je bolje ozvucavati pojacala preko mikrofona,, ili direktno u mixer..?..
Vidi, razglas moze da izgura tri gitare i bass i glasove, ali ce to jako loshe zvucati jer ne kupujete turbo sound nego "povoljan" razglas...Ako bash zelite da to radite, naravno da je bolje preko mikrofona ozvuciti, a bass pojacalo ako ima izbalansiran izlaz, onda moze i na line in/out....ali iskreno ja bih sebe poslusao da sam na vashem mestu :mrgreen: svaki instrument ima svoje pojacalo i to je najboje... :D :ziveli:

User avatar
vuk0125
Posts: 132
Joined: 26 May 2009, 21:19
Location: CG Nikšić

Re: Oprema za probe...

Post by vuk0125 » 07 Nov 2010, 17:30

Onda ce mo vjerovatno uzeti posebno pojacala,
Ali, kakva bi najbolja varijanta bila za ozvucavanje vokala...?.. postoji li neki jeftiniji nacin..?.. Cuo sam za neke aktivne zvucnike..?

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Oprema za probe...

Post by nemanjavelimirovic » 07 Nov 2010, 17:55

vuk0125 wrote:Onda ce mo vjerovatno uzeti posebno pojacala,
Ali, kakva bi najbolja varijanta bila za ozvucavanje vokala...?.. postoji li neki jeftiniji nacin..?.. Cuo sam za neke aktivne zvucnike..?
aktivni zvucnici su ok varijanta ali i oni zahtevaju neku miksetu da bi ukljucili dva tri mikrofona u njih...tako da se svede na isto...A nije ni na primer jeftinije. :ziveli:

User avatar
vuk0125
Posts: 132
Joined: 26 May 2009, 21:19
Location: CG Nikšić

Re: Oprema za probe...

Post by vuk0125 » 07 Nov 2010, 18:29

vidjecu, pa vam javljam za koji dan, sta sam uradio... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest