Radio stanica!

Moderators: dejankuki, Tiki the Boyler

Post Reply
spindles
Posts: 6
Joined: 10 Nov 2010, 14:56

Radio stanica!

Post by spindles » 10 Nov 2010, 15:08

Pozdrav lljudi,treba mi pomoc!
Odlucio sam da napravim svoju radio stanicu,ali se u to nerazumem uopste,pa vas molim da mi pomognete,trebaju mi informacije o svemu,sta mi je potrebno od opreme,koliko treba da platim drzavi da to bude legalno :D ,koje ljude treba da zaposlim da bi to radilo...ama bas sve,ako neko nesto zna ,pomozite,svaka pomoc je dobro dosla!!!! :D :D

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Radio stanica!

Post by dejankuki » 10 Nov 2010, 16:00

Za sve odgovore, pre si trebao da se obratis RRA...

inace, licencu daju samo oni, bez njih ne mozes nista legalno. Elaborat o pokrivenosti je obavezan, a koooooouuuuuuoooosta.. reda velicine x0000 eura. Oprema, samo "sa spiska", ne moze "napravio mi drug, radi do dzadza... evo pogledajte". Emisiona tehnika.. strogo po deklarisanoj snaGi.. plus licenca, koju samo daje RRA i koja kosta X00000eura... i naravno, cekas raspodelu frekvencija, ako imas srece, dobijes frekvenciju na nekoliko godina, uredno platis sve to, onda nakon isteka, opet na konkurs... pa ako neko drugi vise "ima prvenstvo".. tj. poDplati... nemas vise frekvenciju. Naravno, i to pod uslovom da tvoj grad/reon/region ima mesta za jos jednu radio stanicu... jer sada svaki grad/region/oblast ima prava na tolko i tolko radija po glavi stanovnika... tandara-mandara....

Sve ovo uzevsi u obzir... zakupi kanal na netu..i pustaj mjuzu sa winampa.. zakup kanala je oko 200dolara/eura godisnje, a imas veliki bandwidth... npr moze da se nakace i do 'iljadu slusalaca i slusalica... plus ceo svet je tvoj... a na radiju, samo koliko ti je predajnik jak... :wink:

sve u svemu... potrosi pare pametnije... daj humanitarcima.. ili licno meni... broj racuna ti saljem na PP :roll: jel vazi?

:ziveli:





ovo zadnje se zezam... previse novca treba da ti kao jedinka otvoris radio... zalud bacas pare... a tek, isplativost, reklame.. grand... zelje-cestitke i pozzdravi.. od zesceg zvuka ces pustati, Merlin i Bijelo dugme, Alen Islamovic period.. i sl. Pushenje... naravno, samo nedeljom i nekim nebitnim danom kad ionako niko ne slusa radio... kolko da das pocetnicima-voditeljima da se kale.... k'i celik...

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Radio stanica!

Post by vasko » 10 Nov 2010, 19:38

ja sam pravio predajnik 20W,mogu da ti prodam komplet predajnik,kabal,napajanje,antenu, ubodi u komp i mikrofon pa pustaj sta oces

spindles
Posts: 6
Joined: 10 Nov 2010, 14:56

Re: Radio stanica!

Post by spindles » 11 Nov 2010, 15:01

Hvala deki ali ja jos nisam primio tvoj br. racuna :D :D ,mislim da ce radio sacekati bar dok nepostanem milioner!!! :D :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest